Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriverhez hasonló kutya?

Golden retriverhez hasonló kutya?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy kölyköt, hasonlít a goldihoz, aranybarnás, de nem annyira hosszú a szőre. Mi lehetett az?

2019. aug. 13. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Őőő, bármi.
2019. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Labrador?
2019. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Raplatol
2019. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
27%
Labrador
2019. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Annak aki lepontozott meg azoknak akik azt állítják labrador azt üzenem korántsem biztos.

A kérdező csak egy barna kölyköt látott! Ez bármilyen keverék vagy egyéb fajtatiszta kutya is lehet...

2019. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Kölyökként a golden retrivernek sem olyan hosszú a szőre, a "baba szőre" tapintásra is más, gyengébb, puhább, kicsit bolyhos hatású, a rendes felnőtt szőrük csak 6-7 hónapos korban kezd nőni.

Ha teljesen rövid szőrű volt akkor lehet labrador, bár náluk az az aranybarnás színváltozat, ami a goldinál még belefér, a labradornál már nem tartozik bele a standardba.

Ami még hasonlíthat az az ír szetter, kölyökként nekik is inkább aranybarnás, világosabb szőrük van, a felnőtt szőrük sötétedik, vörösödik be. De ugye ők azért vékonyabb testfelépítésűek, mint a goldik, kölyöknek inkább a vizslára hasonlítanak.

De ennyi info alapján tényleg lehet az is, hogy egy helyes kis keverék kutyát láttál.

2019. aug. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Miért nem kérdezted meg a gazdit? Én meg szoktam,ha ismeretlen fajtát látok vagy nagyon megtetszik és nem tudom milyen kutya.Futtatóban is,nem harapnak a gazdik.(de még csak a kutyusok se):)


Keveréket mondanék elsőre,mert az összes lelógó,előre bicsakló fülü arany,barna vagy fekete kutyát labradornak,golden retrievernek vagy ezek keverékének titulálják.


Ha fajtatiszta akkor akár labrador,golden retriever (ahogy az előttem szóló írta nem hosszú a szőrük kölyökként),cocker spániel,ír szetter,magyar vizsla..


Ezek mindegyike között lehet arany vagy vöröses színű kölyök ami hasonlíthat a golden retrieverre.

(akár csak nagy vonalakban)

2019. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) külföldön vagyok, a gazdi nem beszélt semmi emberi nyelven :D
2019. aug. 14. 22:57
 9/10 MonRo ***** válasza:
56%
Hovawart.
2019. aug. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MonRo ***** válasza:
49%
Hmmm. Kinézetről volt szó. Az emberek jó része összekeveri a kölyök goldit és a szőke hovit. (Nyilván a rajzosat és a feketét nem, mert az fekete-szőke illetve fekete színű.) Sokan még a felnőtt kutyát is, persze a hovi jóval nagyobb, és teljesen más jellemű kutya.
2019. aug. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!