Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csökken a tekintélye a gazdána...

Csökken a tekintélye a gazdának, az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Tudom, megdőlt a falkavezér-kérdés, de a tekintély attól még jó, ha megvan a kutya ember kapcsolatban.

7 hónapos labradorról van szó. Rendkívül türelmes, és szeret tanulni. Akár félórán át helyben marad, nyüszítés, vakkantás nélkül. Tehát nem problémázik rajta, hogy nem mehet el.

Kutyasuliban azonnal nagy sebességgel fut hozzám, 4 kutya között is, jutalomfalatos zacskózörgetés (másik gazda csinálta) ellenére.

Viszont: kutyafuttatón ha bejön egy kutya a kapun, nem tudom visszahívni.

Ez rontja a tekintélyt?

(Félpercig ugrált körülötte, közben kiabáltam, hogy "rosszvagy", "ide!", de csak kor jött, amikor a közelükbe értem én is. Akkor már csak dicsértem.



2019. aug. 13. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Ne a tekintély, hanem az állat és a környezete biztonsága miatt aggódj...

Azt sose fogom megérteni hogy egyesek szerint miért hat az ha önmagából kikelve üvöltözik össze vissza. És szerinted érti az hogy "rosszvagy"?

Kutyával kutyaként kell bánni...

2019. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, érti. Hallotta már párszor, és a dühöt is felismerik a kutyák.
2019. aug. 13. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Kutyasuliban azért megy oda hozzád, mert idegen környezetben a gazda a legbiztosabb pont egy kutya számára. Egyértelműen 100-ból 99 kutya a gazdájához fog futni.


Behívást mindenhol gyakorolni kell, hogy minden esetben megbízható legyen. Ez a "rosszvagy" akkor hatásos egyedül, ha az egy erős, biztosított tiltószó.

Az bármi lehet, de állítsa le a kutyát. Szólj a kutyasuliban, hogy a tiltást is vegyétek át.


Nem értem, miért dícsérted a végén? Te mentél oda, ő nem teljesített semmilyen parancsot, sőt ellenkezőleg.


Nem vagy következetes vele, én úgy érzem.


A kérdésre válaszolva, igen, nem vette semmibe a parancsodat.

2019. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez simán nevelési hiányosság.

Nem fél órákat kell helyben marasztalni egy 7 hónapos kölyköt, hanem dolgozni azon, a hívásra azonnal odamenjen hozzád.

Teljesen felesleges a " rossz vagy". Elég a határozott "ide". De azt még gyakorolnotok kell, hogy működjön.

Az iskola teljesen más közeg, mint a futtató.

Kérhetsz segítséget az éppen bejövő gazdától. Ha odarongyol a kutyád, visszalép és rácsapja a kaput. Ilyenkor jobban használ a behívó szó valószínűleg. Amikor bejött az új kutya, a tiedet elengeded.

2019. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3., azért dicsértem a végén, mert:

~ amikor már kb. 8 méterre voltam, befejezte a másik kutya pesztrálását, és hozzám jött

- sokan ott rontják el a behívást, hogy amikor nem jön első szólításra, szidják, és amikor végre jön, akKor valamilyen módon fizikai fenyítést alkalmaznak. Pedig a behívásnak jó élménynek kell lennie a kutya számára, mert senki nem menne azért oda a másikhoz, hogy bántsa.

2019. aug. 13. 20:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát túlélési esélyeit rontja. Felénk az ilyen kis tahókat úgy lenyomják, mint a bélyeget. Rohadtul nem természetes, hogy belemászik a másik személyes terébe és nem lehet leállítani se. (Ha ember csinálná ezt veled, mennyi idő múlva csapnád le?)


Nevelni, behívni, tiltani csak akkor tudod, ha még nem szállt el teljesen az agya az ingertől. Nem amikor elindult, nem amikor ordít a másikra, hanem amikor már észre vette, hogy "hohó, itt történik valami", de még nem reagál rá.


És őszintén, ilyenkor én nem tiltogatnám, hanem vezényszó nélkül jutalmaznám a nyugodt viselkedést. Azt kellene elérni, hogy nyugodtan megnézze a kutyát aztán rád nézzen. Egyszerűen stabilabb.

- azt a viselkedést tanulja, amit szeretnél látni tőle

- nem várja, hogy feloldd és odarongyolhasson

- a nyugodt viselkedésnek az a jutalma, hogy az új kutya is szívesebben ismerkedik vele

- vezényszó nélkül a kutya "alapbeállításai" közé "mentődik" szóval ha megértette, nem kell folyamatosan odafigyelned, ismételned.


És igen, lehet segítséget, türelmet kérni az új gazditól. Az is egy megoldás, amit az előző írt, hogy addig nem mennek be/fordulnak vissza, amíg a tiéd le nem nyugszik a tökbe. Az is, hogy te veszed ki a kutyádat a forgatagból, keresed meg azt a pontot, ahol még nem reagál, de már érzékeli az új kutyát és ott kezded el kezelni.


Más: a fél órás maradnak nincs semmi értelme. Annak van értelme, hogy ezeket az alap feladatokat minél változatosabb környezetben, minél változatosabb figyelemelterelő tényezők mellett készségszintűre kigyakoroljátok.

2019. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

A kutyafuttatoban a kutyak egymassal jatszanak. Minek jon be egy kutya,ha nem akarja,h odamenjen a kutyad...


Probald ki a piros lezerfenyt sotetben otthon/parkban. Hagyd,h kovesse,szaladjon vele sokat. A mutatoujjaddal egyiranyba alljon a lampa. Szokja meg,h figyeli hova mutatsz. Tanitsd az itt ( nezzen oda,ahova mutatsz), gyere ( megy hozzad kovetve a fenyt), mehetsz ( megy el kovetve a fenyt )

Ha sokat csinalod,egy ido utan a kutya figyelemfelhivasa utan mar feny nelkul is mutatsz es koveti sz ujjad hozzad es odajon.

2019. aug. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!