Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 3...

Hogyan szoktassam le a 3 hónapos roti szuka kutyámat a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Már vagy 2-szer is úgy megharapott hogy felhorzsolta a kezem, ami kicsit vérzett is. Legutóbb ezért rácsaptam az orrára, de azzal is próbálkoztam hogy kiabálom neki hogy nem, mégis harapdálna.
2019. aug. 13. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök, még tanulja, hogy mit szabad és mit nem. Ő nem tudja, hogy fájdalmat okoz Neked, ha az orrára suhintasz az neki kb a játék része.

Neki most is, de később is az a legnagyobb büntetés, ha kizárod a falkából. Vagyis ha olyat csinál, amit nem szeretnél, akkor rászólsz, és ott hagyod, nem foglalkozol vele egy jó ideig.

2019. aug. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kölykök ilyenek. Az én 3 hónapos goldenem is ezt csinálta. Összeszorítottam az orrát (nyilván nem kitörtem a helyéről de neki is kellemetlen volt) és mondtam hogy NEM, NEM SZABAD! Nem kell kiabálni csak erősen, határozottan kicsit hangosabban fellépni. Néhány nap alatt alatt leszoktattam róla.
2019. aug. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
Ha egy egyszerű kölyök harapdálást sem tudsz leállítani, miért kellett épp roti? Ha nem tudod már most sem nevelni, hatalmas gondok lehetnek majd ott! Mit teszel, ha mondjuk majd bevédi az ételét vagy játékát? Vagy másokra lesz agresszív?
2019. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Sikkants fel :)


Az alomtestvérei is így jelzik, ha a másik túl durván játszik.


Utána ignoráld addig, amíg "bocsánatot nem kér" - abbahagyja a harapdálást, esetleg elkezd nyalogatni, bújni, ilyesmi.


Ez is egy természetes testbeszéd, próbálják "kiengesztelni" a testvérüket, hogy játszhassanak tovább - de ezúttal óvatosabban :)

2019. aug. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kutyát egyébként hergeli,ha az orrát bökdösöd,ütögeted úgyhogy arról te is szokj le.Ő se az arcodba harap hanem a kezedbe,amivel játszol.Durva,de neki ez csak játék te viszont felpiszkálod ha az orrát cseszegeted és csak rosszabb lesz.

Nagy korában a kezedet is leharapja ha az orrára vágsz,nem szabad.Ahogy a füleket sem piszkáljuk,a harci kutyák fülét azért csonkítják,hogy ne kapaszkodhasson bele a másik kutya és ne téphesse le.Medve vadász fajtáknál szintén ezért csonkítanak fület.Ösztön szerűen a kezed felé kaphat,ha a fülét is bántod.


Ilyen fajtáknál mint a roti nem is szabad egyébként agresszióra agresszióval reagálni még játékból se.Most még cuki lehet ahogy próbálkozik,de 40 kilóval nehezebben már akaratlanul is nagy fájdalmat fog okozni.


Fenékre paskolás oké,hogy értesd vele meddig mehet,de a fejét mindenképpen hagyd.Olyan alap szabály minthogy a kutyával nem nézünk farkas szemet.Kihívod magad ellen.

Lehet,hogy egy labrador tojna rá,de neked nem egy puha szájú,apport kutyád van hanem egy kemény őrző-védőd és ezek nem igazán ismerik az ilyen helyzetekben a viccet,főleg ha nem a saját ebed vagy nem téged tart a családból gazdinak,falka vezérnek. :D


1.A kéz simogat,etet,de nem játék.

Vannak húzókák,rágókák,eldobható keményebb labdák amiket rághat.

Ha nagyra nő láttam már "házi készítésű játék" gyanánt vékonyabb gumi abroncsot,marha lábszár csontot (ezt van hogy 2-3 napig rágják,nagyon nagy csont,jót tesz a fognak),puhább box zsákokat amiket kedvükre téphettek,roncsolhattak és bírták a strapát.

2.Csak végső esetben alkalmazz testi fenyítést.Ha ivaros lesz esélyes,hogy vissza támad ha így neveled,ismétlem ez egy őrző-védő,nagy kutya,nagy vérmérséklettel..:D


Végtelenül aranyos fajta,nagyon értelmes és tény hogy szeretetre méltó.DE! Ha ezt nem neveled meg vagy rossz módszerrel neki (is..) rosszat teszel vele.

2019. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!