Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyám összeverekedett...

Két kutyám összeverekedett nem békülnek ki mit tehetek?

Figyelt kérdés
2 szuka kutyám összeverekedett nagyon. 7 éve élnek egymás mellett békében. Nem békél meg a kisebbik sehogy sem ahogy közelebb viszem a nagyot morog és vicsorog. Mit tehetek velük? Eddig apróbb viták voltak de azokat csírájában elfojtottam de ez most egészen más.

2019. aug. 13. 20:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a kategória félrement véletlenül.
2019. aug. 13. 20:04
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Hagyd őket békén, minden beavatkozással csak rontasz a helyzeten. Intézzék el maguk között. Lehet, hogy egy hétig is eltart majd. Egy kivétel van: ha azegxik kutya a másik testi épségét veszélyezteti. De ez nagyon ritka.
2019. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Neveld őket rendesen! Egy normálisan nevelt kutya érti és betartja a tiltást!
2019. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ivarosak?
2019. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kisebbik most lesz ivartalanítva. Amúgy nem értem miért kell egyből azt hinni hogy nem értek a kutyákhoz. Itt most veszélyeztetik egymás testi épséget. Eddig mindig hallgattak a vezényszóra és a tiltásra. 7 évig semmi gond nem volt köztük... Egyenlőre még egyikük sem enged.
2019. aug. 14. 19:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha rendesen nevelnéd most őket, nem hagynád rájuk, hogy ignorálják a tiltást, hogy figyelmen kívül hagyjanak téged. Gondolom próbáltad leállítani ezt, majd rájuk hagytad és inkább elszepartad őket. Ha így volt, na ez pont a rossz nevelés.
2019. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem hagytam rájuk. Véget vetettem a vitának. Az elszeparálás oka egy lábsérülés ami miatt kör került az egyik kutyámra viszont a kisebbik folyamatosan acsarkodik rá így is és odakap neki minden tiltás ellenére. A kutyatréner szerint valószínűleg domináns fél váltás van, emiatt alakult ki. Hozzá jártak kutyasuliba is ismeri őket. Le kell játszaniuk, hogy ki a főnök sérülések nélkül. Ahogy ki kerülnek a varratok felügyelet alatt a kiképzővel sor kerül rá. De azt nem hagyom értelemszerűen, hogy a sérült kutyát bántsa.
2019. aug. 16. 12:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy a tiltás ellenére folytatják. Tehát mégis rájuk hagytad. Ha a tiltás működne, nem is folytatnák tovább.


Egyébként az régen rossz, hogy nem tudod kezelni, kézben tartani a kutyáid dominanciáját. Hogy gyakorlatilag nincs meg az a kapcsolatod velük, hogy meg akarjanak neked feleln, hogy ezt meg tudd oldani.

2019. aug. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!