Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Mennyi sópótlásra van szüksége, egy herélt németjuhász kutyának?

Sziasztok ! A munkahelyemen van egy németjuhász , amit úgy etetnek , hogy farhátat főznek neki , ezt a " levest " 2-3 napra elosztják , felhígítják vízzel és adnak hozzá egy tejfölös vödör tápot . Amin meglepődtem , hogy főzéskor adtak hozzá egy púpos evőkanál sót ,mert azt pótolni kell . Azért csak annyit mert elfogyott . Szerintem ez rengeteg , az eladásra tartott hízóknak szoktak ennyit adni , hogy visszatartsa vizet és nyomja a súlyt . Egyáltalán szükség van ilyen módon a sópótlásra ?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kutya, németjuhász, sópótlás

aug. 13. 23:11  Privát üzenet  

A válaszok

Kutyának TILOS a só!

Tönkre vágja a veséjét.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont aug. 13. 23:24 Privát üzenet

"Só hatása kutyád szervezetére:

A chips és a sós perec mindenképpen kerülendő a táplálékok listájáról, de a túlzottan sós házikoszt sem javasolt!

Sófogyasztással járó kellemetlen tünetek:

nagyfokú szomjúságérzet

gyakori vizelési inger

Nátriumion-mérgezés jelei:

hányás

hasmenés

kedvtelenség

letargia

depresszió

remegés

görcsök

testhőmérséklet emelkedés

láz

izomrángás

roham

kóma

halál"

[link]

Lassan, de biztosan elteszik láb alól azt a szerencsétlen kutyát!

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont aug. 13. 23:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor jól sejtettem , hogy nem normálisak ! Nem tudom miért lett herélve , a főnök német ismerősei hazaköltöztek , és nem tudták magukkal vinni a kutyát , így került hozzánk !

# 3/5Időpont aug. 14. 00:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat ! A kutya nevében is ! Holnap szólok is nekik !

# 4/5Időpont aug. 14. 00:36 Privát üzenet
Azzal csak jót tettek neki hogy ivartalanították :) A sótól viszont tönkremegy a gyomra is.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont aug. 14. 07:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Carmen tesztes keverék kutyát vagy fajtiszta Labrador Retrievert érdemesebb választani?
Egy kisebb méretű kertben mennyire ajánlott németjuhászt tartani?
Németjuhász kennel?
Melyik nèmetjuhász kenneleket ajánlanátok a nyugati országrészben?
Ti mit szoktatok főzni idősödő németjuhász kutyátoknak? Én általában sertés szívet májat, vesét, de olyan, mint hogyha már egy kicsit ráunt volna. Emellett persze kap tápot is....
Szuka németjuhász is lehet olyan jó ipoban, mint a kan?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!