Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kiskutya mellé...

4 hónapos kiskutya mellé társ? Igen vagy nem? (Bővebbent lent)

Figyelt kérdés

Szóval adott egy kistestű kölyökkutya. Nagyon játékos, de korához képest kiegyensúlyozott és nyugodt. Elég könnyű vele az élet. Póráz nélkül sétál, behívható, nagyon ragaszkodó. Az éjszakát végalussza, szobatisztasággal is jól haladunk. Alap parancsokat ismeri, nagyon tanulékony. Egyszerűen minden tökéletes. Van mellette egy idősebb, szintén kistestű kutyánk. Eleinte utálta, mostanra megkedvelte a kicsit. A nagyon nyomulós, hiperaktív kölyköket viszont nem viseli el hosszú távon. Elgondolkodtunk egy 3. kutyán. Szintén kölyök lenne és azonos súlycsoport. Mindenképpen valami nyugodtabb egyedet választanánk, nem a legaktívabbat, hogy az öreg élete is békés legyen. Ő lenne a 4. kutyám, mondhatni tapasztalt kutyás vagyok. A kicsi biztosan örülne egy játszótársnak, mivel itt a környéken nem igen vannak kiskutyák. Az idősebb kutyánk nem fog játszani vele, inkább csak terelgeti, figyel rá. Kérdésem az, hogy ti mit gondoltok. Jót tennénk a kölyöknek ezzel?


Én magam részéről úgy gondolom, hogy be tudom vállalni. Mindkét jelenlegi kutyám elég könnyű eset, bár tény, hogy sok munka van bennük. Van esetleg valaki, aki 2 kölyköt vállalt be egyszerre? Mi a tapasztalat?


2019. aug. 14. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kölyöknek simán jót tenne, de szerintem tényleg csak akkor vállald be, ha tudod, hogy az idős kutyus elviseli. Nekem egy idősebb kutyus mellé lett egy magyar vizsla kiskutyám pár éve, jóban vannak, de azért látszik a korkülönbség, a vizsla folyton szekálja, hogy játsszon vele, ilyenkor néha azért odakap az idősebb, hogy hagyja. Néha viszont eljátszik vele.

Lehet, hogy ha lesz két kölyköd, eljátszanak majd egymással, de az is lehet, hogy nem hagyják majd a harmadikat. Ezt szerintem érdemes mérlegelni, nem szabad az idős kutyust túlterhelni.

2019. aug. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
11%
Minek kell neki társ?? Egyedül is elvan
2019. aug. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmi se garantàlja, hogy a két nyugis kutya után a harmadik is az lesz. Lehet, hogy egyfeszt szekálni fogja a másik kettőt.

Ez így most egy működő rendszer. Elvannak, megkedvelték egymást, van kutyatárs. Inkább játsszatok vele ti többet, meg vigyétek a futtatóra bandázni más kutyákkal.

2019. aug. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták ajánlani, hogy a kölyök 1-1,5 éves koráig ne legyen másik kölyökkutya a háznál.

Azért, mert most lehet hogy probléma-mentesnek tűnik a dolog, de még előttetek van a tini kora és az ivarérés, ami a legnormálisabb kutyát is meg szokta borítani picit.

Te sem láthatod előre, hogy milyen nehézségekkel kell majd szembe nézni, ami sokkal nehezebb lesz, ha ott van még egy kutyakölyök, aki sok figyelmet igényel...


Én mindenképp várnék még legalább 1 évet az új jövevénnyel.

2019. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Átgondoljuk a dolgot.
2019. aug. 14. 11:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem várj vele addig, amíg túl van a kamaszkoron! A mi kutyánk 6 hónapos koráig mintakutya volt, utána viszont elkezdett kamaszodni, próbálkozni és sok türelem kellett hozzá.
2019. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kutyák 6-8 hónapos korig eléggé minta kutyák szoktak lenni,aztán ahogy ivaréretté vállnak, sorba szegik meg a szabályokat,feszegetik a határokat.


Nálunk is így volt, 6,5 hónapos koráig behívható volt a kutyánk aztán kb egyik napról a másikra, nem jött vissza, szelektíven hallott, itthon újra elkezdett rombolni,pedig ugyan annyit mozgattuk,fárasztottuk,tehát nem hanyagoltuk el,csak már felnőttnek hitte magát,hogy akkor majd mindent lehet. 2 hónapig vért izzadtunk vele,pedig kistestű :D 1 éves kora után nyugodott kicsit le és lett kezelhető.


Ha pedig a jelenlegid kamaszodik,befogja húzni a másik kölyköt is a rosszba, szerintem nincs rosszabb mint mikor két kölyök neki áll önállóan dönteni,meg rombolni,meg esetleg elszökik sétánál.


Én azt javaslom várj még a kölyökkel,majd 1-1,5 évesen mikor a mostani beérik,rendesen viselkedik és túléltétek a kamaszkort.Na majd utána ha lesz kedved kapacitásod vehetsz mellé kölyköt.


Egy volt kolléganőmék vállaltak be két kölyköt egyszerre,de ott lényegében az egyik a párjáé volt a másik az övé. Tehát nem egy emberre szakadt két kölyök nevelése stb. Ez sem mindegy.


Nekem is van kutyás tapasztalatom,de két kölyköt egyszerre nem vállalnék :D

2019. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Úgy döntöttem várunk 1-2 évet.


Amúgy az energia szintjük hogyan változik? Mert a mienk most elég nyugodt, a séták meg egy kis játék teljesen lefárasztja. A későbbiekben mozgékonyabb, energikusabb lesz?

2019. aug. 14. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!