Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Border Collie-ról olvasható...

A Border Collie-ról olvasható jellemrajz (pásztorkutya, szükségesen leterhelendő feladatokkal, stb. ) elbizonytalanított, megfelelő választás-e pici gyerekek mellé? (Családi ház természetesen. )

Figyelt kérdés
Írják róla, hogy gond lehet, ha nem "terelhet", főleg a gyerekekkel való kapcsolat torzulhat el. Igaz ez vagy nem kell ilyentől tartani?
2019. aug. 14. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Neki nem az a lényeg,hogy terelhessen.Ő egy munka kutya még kiállítási vérvonalon belül is.

Feladat kell neki,rengeteg.Trükk tanítgatás,önálló és gazdival végzendő feladatok,ugrabugra,kis futás,otthon fel lehet állítani neki agility pályákat..


Kis gyerek mellé csak ezért az egyért nem ajánlják.Egy főállású anya,egy dolgozó apa meg kúszó-mászó csöppségek mellett nem jut idő kielégíteni a mozgás,tudás vágyát.


És akkor bizony rombol ahogy a többi kutyus.:D

2019. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem gond ha nem terelhet, igazából ami leginkább fontos,hogy legyen feladata.


Napi 1,5 óra mozgatás plussz fél óra agyi munka pl trükk tanítás,eldugsz vmit megkell keresnie ez elég lehet,ha egy nyugisabb show vonalút választasz.


De és itt jön a de, pici gyerek mellett a sétát és agyi lefárasztást hogy oldod meg?


Kutya első életéve a legfontosabb ekkor sokat kell velük jönni menni,kutyovi,kutyasuli,hogy megfelelően legyen szocializálva ,bár az intenzív első év minden fajtára igaz. Ezzel tudod megalapozni,hogy a kutya kiegyensúlyozott és jól nevelt legyen. Mindenhez hozzá szoktatni zajok,hangok,szituációk stb.


Ha úgy gondolod attól,mert kertes ház ellesz a kertbe akkor nem.Minden nap séta és agyi lefárasztás kell nem csak ennek a fajtának hanem összesnek. Ezzel tudod kiküszöbölni,hogy romboljon. Na meg ne legyen stresszes,mert egy energiákkal teli kutya lehet agresszív is.


Nem tudom mennyi időd lenne naponta a kutyára,de ha nem sok akkor nem hogy bordert de semmilyen fajtát nem javaslok. Majd ha már a gyerkőc nagyobb lesz.

2019. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Könyörgök ne. A border attól border, hogy egy munkamániás, lelőhetetlen extrém kutya. Amit a show vonallal művelnek, az katasztrófa. A border nem családi kutya, nem gyerekek szórakoztatására találták ki. Munka kell neki valamilyen sport formájában. Válasszatok magatoknak valami kisebb feladatigényű fajtát, a goldenek pl szintén elég izgágák, szívesen játszanak a gyerekekkel, elvannak egy sétával, inkább a gazdival töltött idő fontos nekik. Vagy angol cocker spániel, boxer, labrador, szintén népszerű fajták.
2019. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A pici gyerekek igazából 5 évesek, lehet, hogy valaki totyogósakat gondolt, de nem. Természetesen foglalkoznék a kutyával. Tehát nekem olyan fajta kell, aki elvan 5 éves gyerekekkel is (ők is játszanának vele, de még mennyire! Ők is akarják! :)), a kutyával játszanánk, futnánk együtt, stb... Szóval a kifejezetten különleges feladatlista az nem jön be. Popnt azért kérdezem, mert a kutyának is a legjobbat akarom, ezért keresem a megfelelő fajtát. Hiába tetszik a Border Collie a gyerekeknek, ha nem az a jó választás, már látom a fentekből.
2019. aug. 15. 07:43
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Én egy fiatal felnőtt, menhelyi/fajtamentéses kutyut ajánlanék. Nincs vele annyi gond, mint egy kölyökkel, máris “játékba lehet fogni” a gyerkőcök mellé.

Ráadásul a menhelyen a gondozók segítenek is kiválasztani a tökéletes társat, hiszen ismerik a bent lakó kutyák termszetét.

+1 érv, hogy a gyerkek is tanulnak egy kicsit a felelős állattartásról, hogy a kutya érző lény, nem adjuk le csak úgy a menhelyre.

2019. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5 év körüli gyerekek még kicsit kicsik a borderhez, válasszatok először egy könnyebb fajtát. Például skót juhászkutya alkalmazkodó, családcentrikus, könnyen tanítható, lehet vele mindenfélét csinálni, futni, játszani, sportolni. Fő kritérium: megbízható tenyésztőtől legyen, aki tud segíteni az alomból a nektek legmegfelelőbb kölyök kiválasztásában. Stabil idegrendszer alap kritérium. Tenyésztő választásban tudok segíteni, 1990. óta tartom a fajtát.


Más juhászkutya (pl. hosszú szőrű belga juhász), vagy bizonyos vadászkutya fajták is megfelelőek lehetnek. A megfelelő tenyésztő - megfelelő kiskutya az alomból minden fajta esetében egyetemesen igaz.

2019. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Én egyáltalán nem ajánlom neked. Bár a borderek nagyon intelligens és jóindulatú kutyák, nem valók kisgyerekek közelébe. Hihetetlen tempót diktálnak, folyamatosan ugrálnak és rohannak, igazából egy kisgyerek még nem is nagyon tud mit kezdeni velük. Persze biztosan vannak kivételesen nyugodt borderek is, de szerintem nem érdemes kockáztatni. Két collie tulajdonosai vagyunk és határozottan kijelenthetem, hogy egyáltalán nem "családi kutyák".
2019. aug. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A border collie olyan, mint egy gyerek, olyan akaratos is tud lenni, mint egy kiskamasz, neki is ugyanúgy kellenek a határok és a következetes nevelés.

Nekem ugyan keverék (mentett) van, de a bordert mindenki látja rajta, még ha méretben el is tér (kisebb), és nem csak küllemre hozza a fajtát, hanem természetben is. Neki fizikai és agyi fárasztás egyaránt kell, és nem az a lényeg, hogy legyen egy nagy kert, ahova kicsapják szaladgálni, vagy hogy fél napot futkároztok vele. Ha tartalmasan telik a vele való foglalkozás, akkor pár óra is elegendő lehet, és az sem baj, ha a gazdi teljes munkaidőben dolgozik bejárós munkahelyen, és addig a kutya egyedül van. Viszont ha nem kap megfelelő foglalkoztatást, akkor feltalálja magát, és lehet, hogy az nem fog tetszeni, esetleg szökni kezd. Én kocogok, túrázok az én kutyámmal, és tanítom (séta közben is, például megtanulta az irányokat, sétánál már csak annyit kell mondanom neki, hogy balra, jobbra, hátra arc, tovább, és tudja, merre megyünk, laza pórázon), ő meg nagyon élvezi és nagyon hálás. Bárkivel kijön, ha az első bizalmatlanságot (ami érthető abból kiindulva, hogy mentett kutya) sikerül feloldani.

2019. aug. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Nyugottam tarthatsz egyet ha nagyobb tere van.Szereti a kisgyerekeket nem harap ettől nem kell tartani!Naponta ha fél-1 órát játszanak/foglalkoznak vele és hetente 2-3-szor sétáltatva van nem lesz baj!De naponta kell vele egy kicsit foglalkozni!(nekem is border colliém van és nem csalódtam benne egy picit sem)
2019. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt egy foxis gazdi panaszkodik az egyik hozzászólásban, hogy szökős a kutyája, pedig ott a nagy tér. A foxi és a border collie mindkettő aktív kutya, önmagában a nagy tér nem elég, sőt, az sem baj, ha amúgy lakásban vannak, ha egyébként megfelelően foglalkoztatva vannak. Én tegnap is kifárasztottam egy egész napos túrával a mentett border mixemet.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10055040-mit..

2019. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!