Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rázza a kutyám a fülét?

Miért rázza a kutyám a fülét?

Figyelt kérdés

8 éves keverék kutya.

Mostanában gyakrabban rázza a fejét de nemtudom hogy miért mert amikor belenézek mind2 fülébe akkor nem látok semmit. Nincs is megduzzadva nem is piros szinű fűlzsírt sem látok benne csak. Nem szagtalan de nem erős szagú a füle és nem is tűzmeleg.

Van rajta egy Scalibor nyakörv hogy esetleg nem az irritálja.

Kedve jó, eszik,iszik és szeret futkározni.

De fület szintr már nagyon gyakran rázza. Kivéve amikor fekszik.

Kérlek segítsetek hogy milehet a probléma.


Tudom állatorvos de most az nem lehetséges. (De késsőbiekben igen)



2019. aug. 15. 07:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Van itthon Otodine fültisztitó csepp. Azt használhatom?
2019. aug. 15. 07:35
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Használhatod.
2019. aug. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Levettem a nyakörvet róla és azóta csak egyszer rázta meg a fejét.

Nemtudom hogy ez hogy lehet összefüggésben hogy a nyakörv miatt rázta a fejét amikor erről a nyakörvről nagyon jókat hallottam.

2019. aug. 15. 08:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is, a kutya füle nem csak addig megy le amíg te belelátsz, sokkal mélyebbre is, magyarul az, hogy te belenéztél és nem láttál semmit az lófingot sem ér, mert könnyen lehet, hogy lejjebb van a baj.


Ez így bármi lehet. Kerülhetett idegen test a fülébe, amit csak doki tud kiszedni, te a fülcseppel csak rontasz rajta, mert lejjebb mosod.

De lehet, hogy kezdődő fülgyulladás.

Lehet allergia is, akár a nyakörvre is. Az, hogy jókat hallottál róla, az nem számít, attól még a nyakörv lehet jó, hogy a TE kutyád allergiás rá. Minden kutya más. Ez ugyanolyan, mint, hogy valaki allergiás egy bizonyos arckrémre vagy sminkszerre. Az a termék másnak még beválhat, nem mindenki ugyanarra allergiás.

2019. aug. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

ma 08:44

Az Otodine FÜLTISZTÍTÓ folyadék.Biztonsággal lehet használni. Kimossa a fülben lévő cuccot, bármi is legyen az.

Pl. gombás fertőzésnél az én egyik kutyámnál is a gyógyszeres fülcsepp előtt Otodinevel kellett kitisztítani a fület.

2019. aug. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a nyakörv nélkül elmúlik a fülrázás, akkor arra allergiás.

Egy fülnézetést azért majd iktass be.

A fültisztító folyadék pedig azért van, hogy amélyebben lévő füljáratból kimossa a bent lévő port pl.

2019. aug. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Várok 1-2 napot hogy a nyakörv hatóanyaga teljesen elmúljon a szervezetéből. Ha nem fog elmúlni vagy a várt idő alatt rosszabodik a helyzete akkor állatorvos.
2019. aug. 15. 10:04
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak most így nem lesz védve a szúnyogok elöl. De inkább levettem mert nem akarom hogy a sok fejrázástól vérömlény keletkezzen a fülébe.
2019. aug. 15. 15:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Megnézed, milyen hatóanyag van a Scaliborban. Aztán választasz olyan nyakörvet amiben más van. Addig veszel Advantixot és ráteszed.
2019. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!