Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak mit lehet adni...

Kutyáknak mit lehet adni legyek ellen?

Figyelt kérdés
Mostanában rengeteg légy van a kutyusunkon, elég érzékeny a bőre így nem tudom, hogy milyen sparyt vagy valami mást használjak. Nektek mi vált be a legjobban? Most már van rajta egy-két kisebb seb is.

2019. aug. 15. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Advantix

Anyósék kutyáját kezeltük, mert megették a legyek a fülét. Egyrészt valami kátrányos kenőccsel, de az brutálisan büdös volt. Plusz Advantixot kapott a tarkóján a nyakbőrére (nem a sebre!). Szerintem az Advantix önmagában elég lett volna. Havonta egyszer kell használni.

2019. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ui: Először csak pár cseppet tegyél az Advantixból és várj 2-3 órát, hogy nem érzékeny-e rá. Nekem egyik kutyám nagyon érzékeny volt rá, iszonyatos hasmenése lett, reszketett, lefürdettem róla. Szerencsére 1-2 nap alatt túl volt rajta. Viszont macskákra nagyon veszélyes, tartsd távol macskától a kutyát kezelés után egy ideig.


Kullancs, bolha, szúnyog ellen is véd.

2019. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Pár hónapja mi is vettünk ilyet csak nem a legyek miatt, attól szerencsére nem lett semmilyen baja. És a sebekkel mit csináljak? Vegyek rá valamit vagy inkább csak hagyjam?
2019. aug. 15. 21:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Olvass utána annak a kátrányos kenőcsnek. Nem tudom, szükséges-e. Hígított Betadine-al lemosnám esetleg.

Az Advantix szerintem csak 1 hónapig hat.


Itt egy cikk:

[link]

2019. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!