Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes vagy nagytestű kölyökk...

Közepes vagy nagytestű kölyökkutyának való tápot vegyek?

Figyelt kérdés

Menhelyi kiskutyám van pár napja. Fressnapfos Premiere tápot vettem 1 kilót. Hosszú távra az Acanát néztem ki, az Orijen sajnos túl drága nekem.

Acanából van közepes testűnek és nagytestűnek való. A kutyám kb. 3 hónapos (de ez ugye csak becslés), most 7,6 kiló. Kalkulátorral kiszámoltam, 28-30 kiló lehet nagykorában. De ugye nem tudni pontosan, milyen génjei vannak.

Vegyem a nagytestűnek valót (25 kiló felett) vagy a közepes testűnek valót?

KÖszönöm.


2019. aug. 15. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából ebben a helyzetben teljesen mindegy, egyiktől se lesz baja. Még tényleg elég kicsi, ehhez képest majdnem 8 kilóval én is egy kisebb nagytestűre tippelnék (vagy egy nagyobb közepesre). Szerintem inkább vedd neki a nagytestűt, de ha közepes lesz akkor se lesz semmi baja tőle.
2019. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fél éves koráig inkább közepes testűt vegyél neki, de egy állatorvos lehet, hogy jobban meg tudja saccolni, hogy mekkora lesz kb. :) Az a baj, hogy minden méretnél másképp fejlődik egy kutyus, és ha több fehérjét kap, mint kellene, az se jó az ízületeinek. A legtöbb tenyésztő pl a kölyöktápot fél éves kor után felnőttre váltja le, pont a többlet fehérje miatt, hogy ne nőjön hirtelen a kutyus.

Én a közepesre szavazok. :)

2019. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hovarju ***** válasza:
én is a közepest választanám
2019. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Közepest rendelek.
2019. aug. 16. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Félévesig nem gond a kicsit több fehérje, de utána majd meglátod, hogyha inkább nagytestűnek néz ki, akkor azt lenne érdemes, ne legyen problémája.
2019. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!