Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz fegyelmes sétánál mikor...

Póráz fegyelmes sétánál mikor pisilhet a kutya?

Figyelt kérdés
Eddig nem nagyon gyakoroltam vele, hagytam 5 méteren (flexi póráz) oda jelölni ahova akar. De most próbálom rászoktatni, hogy mellettem jöjjön, kövessen és figyeljen rám. De ilyenkor mikor pisilhet?
2019. aug. 16. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor te engeded. Pórázfegyelmes sétát csak akkor használunk, ha el akarunk jutni A-ból B-be a kutyával. Ha csak az a cél, hogy megsétáltassuk, pisiltessük és fárasszuk akkor nem láb mellett sétáltatjuk vagy akkor időközönként leengeded a fűre.
2019. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A séta nem rólad szól, hanem a kutyáról és annak szükségleteiről.

Találd meg az arany középutat, nem kell 5 méter, elég csak 2-3 és amikor pisilt-kakilt, utána gyakorolj vele!

2019. aug. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az vált be, hogy mikor indulunk a sétára, flexivel indulunk pár perc alatt pisil, akkor átteszem hagyományos pórázra, tudja, hogy itt laza pórázzal kell sétálni, gyakorlás után pedig vagy hazamegyünk vagy még egy kicsit flexi, és játék. Ha A-ból B-be megyünk, akkor pedig megtorpan, ha pisilnie kell, ilyenkor megengedem neki.
2019. aug. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Először a szükségletek, utána a nevelés!
2019. aug. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Laza 1,5-2 méteres póráz, kutya láb mellett, de bemehet melletted a fűbe dolgát végezni. A cél nem az, hogy katonamódra felemelt fejjel meneteljen, hanem, hogy szépen sétáljon melletted, ne húzzon ide-oda, ne rángassa a pórázt, de azért legyen egy kis szabadsága, engeded szaglászni, pisilni, illetve ha úgy van ismerkedni, összeszimatolni más kutyákkal az úton, ha találkoztok más kutyákkal.

A flexi veszélyes, de a katonafegyelem séta meg hülyeség, szerintem.

2019. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!