Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye, hogy veszett...

Mennyi az esélye, hogy veszett a kutyám?

Figyelt kérdés

Élete első és egyetlen egy veszettség elleni védőoltását 1 éves és 3 hónapos korában kapta meg. Ez tavaly májusban volt. Most augusztusban fogja megkapni a másodikat.

Kb 3 hete a családom elmondása szerint néhány napig kedvetlen volt, és nem akart enni. Kb 2 hete, mikor anyukám a garázsba akarta küldeni a kutyust valamiért, akkor a kutyám megkapta a kezét. Ma mikor hazajöttem, a kutyám beszökött az előszobába, mintha félt volna valamitől. Kb negyed órát engedtem neki hogy aludjon a hideg csempén a kinti meleg miatt, de utána ki akartam küldeni, mert csak nagyon ritkán engedjük be ide. Megfogtam a két első lába alatt a hónapját kicsit, ekkor rámmorgott, ugatott és megkapta a kezem (nem vérzett, csak odakapott). Később jött ki magától, mikor megérezte az étele illatát. Egyébként ma ugyanúgy evett, ivott, labdázni is volt kedve, száladgált érte, tegnap este az ölembe bújt, ahogy szokott. Alapvetően nem látom, hogy sokat változott volna. Nem vettem észre, hogy több lenne a nyála, engedi hogy a fogait nézegessem. A szájában a nyál csak icipici habocskákat csinál, ami szerintem normális. Viszont a nyáron előfordult párszor,hogy leszökött az utcára este, mikor a nálunk érkező nagyszüleim figyelmetlenek voltak a kapunál. Kisvárosban lakunk. Ráadásul két hete játék közben teljesen véletlenül a karmával elég mélyen és hosszan a combomba karmolt, ez már begyógyult, de orvoshoz emiatt nem mentem.

Lehet hogy veszett lenne, vagy annak feltűnőbbek a tünetei? A netes cikkeket már olvastam.



2019. aug. 17. 17:54
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy sikerült rossz kategóriába tennem véletlenül. :/
2019. aug. 17. 17:58
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
nem veszett, az odakapásról le lehet nevelni
2019. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Azelőtt nem csinált ilyet, és már 2,5 éves :/
2019. aug. 17. 18:33
 4/23 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
[link] Ha az lenne akkor valószínűleg már halott lenne.
2019. aug. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem veszett akkor már rég halott lenne.Nem mellesleg 3 évig hatásos az oltás.


Több mint valószínű,hogy beteg és ezért lett agreszívebb.Fájdalmai vannak azért csinálhatja ezt.

Nem ártana elvinni egy általános állatorvosi vizsgálatra ott kiderül,hogy mi a baja.

2019. aug. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem látok más betegségre utaló jelet nála, de ha jön jövőhéten az allatorvos megmondom neki mi a helyzet. :)
2019. aug. 17. 19:13
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző válaszoló is írta, fájdalmai lehetnek azért lett agresszívabb vidd orvoshoz.

Egyébként az oltás 3 évig védi!

2019. aug. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Te vidd el rendelőbe ne az orvos menjen ki, mert a kijárós nem tudja megvizsgálni rendesen!
2019. aug. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszett.

Nem ártana neki vérkép, vizelet, röntgen és ultrahang.

2019. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem veszett.


Melege van. Rosszul van es nem akart kkmenni a melegre. Ha hogutaval fekszel az agyban es kikuld vki a melegbe,nem utned meg???? Dehogynem. Ennyi. Teljesen normalis a kutyatol. Az eletet vedi.


Figyeljetek oda ra,h melegben fekudhessen bennt a kovon,amennyit jol esik neki.



Ha kizarjatok a kutyat,az egyenlo a legkemenyebb buntetessel: a falkabol valo kizarassal. A szuleid nem voltak kikozositve sehol?? Orultek neki talan??


N/35

2019. aug. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!