Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megőrült a barátnőm vagy...

Megőrült a barátnőm vagy normális dolog így viselkedni a kutyával?

Figyelt kérdés
Eddig még nem is tűnt fel, mert én folyton dolgozom. Most mentem ki, bartnőm virágokat ültetett át, van egy 8 éves rotink, aki mellette ült és barátnőm minden munkafolyamatot magyarázott neki, megmutatta a növényeket stb. Mondom hát te meg mit csinálsz, elmondasz neki mindent??? Erre ő: "mindig mindent megmutatok neki, mit gondolsz, miért ilyen okos?" Háááát nem tudom, nem hiszem, hogy egy kutya ezt értené! Ez normális?
2019. aug. 18. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem semmi baj nincs ezzel
2019. aug. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy őrült meg. Én is beszélgetek a kutyámmal, sőt még a növényeimmel is, mégsem vagyok őrült. :D Barátnőd csak társaságra vágyott és mivel nem volt ott senki, a kutyának kezdett magyarázni. A kutya meg örül annak ha beszél hozzá a gazdája, ezért bár (a vezényszavakon túl) nem érti mit mond neki, szívesen hallgatja.

Sőt az emberben alapból van egy ösztön, hogy beszél, gügyög ahhoz, akit szeret. A pár napos csecsemő sem érti egy szavát sem, mégis beszél hozzá az anyja.

(Mielőtt jönnének a gyűlölködő kommentek, nem, nem hasonlítom a gyermekeket kutyákhoz, ez csak egy példa, hogy milyen az emberi természet, szeretünk beszélni.)

2019. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

De aranyos :)

Én is mindig beszélek az állataimhoz.

2019. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 qkker1 ***** válasza:
86%
Bizony ilyen "idióták" vagyunk, mi kutyások.
2019. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Sőt amúgy tárgyakhoz is beszélünk. Milyen jó érzés már szidni a fotelt, miután a kislábujjunkkal randizott egy váratlan pillanatban. :D
2019. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Doros ***** válasza:
90%

Teljesen természetes, hogy a kutya az élő beszédtől okosodik. Láthatóan a roti is élvezi ezt, hiszen írod, hogy ott ül és figyel.

Emberi sovinizmus azt hinni, hogy egy kutyának a vezényszavak teszik ki az életét. Mára már kutatások is bizonyítják, hogy a kutya mennyire ráhangolódott az emberre.

Belegondoltál egyáltalán abba, hogy a pici kölyökkutya már genetikusan "tudja", hogy ha az ember "a fogait mutogatja", akkor nem vicsorog, hanem örül? És hogy eleve érti a dicséretet?

Én komondort tartok, ehhez a fajtához külön felhívják a leendő gazda figyelmét, hogy kezdettől egész mondatokban beszéljen hozzá.

Jogos a figyelmeztetés, mert egy idő után azt vettük észre, többet ért meg, mint hinnénk.

Szerintem ez más fajtáknál is így van.

Csak halkan merem mondani, nehogy kikapjak, hogy kutya és gyerek nem említhető együtt... a pici gyerek is attól okosodik, ha értelmesen beszélünk hozzá.

2019. aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
szerintem a kėrdező nem azt furcsálja hogy beszél a kutyához, hanem azt: hogy azt hiszi a barátnője hogy megėrti a kutya pl. a növényültetės munkafolyamatát is ha azt elmagyarazza neki..
2019. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
2019. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 egycsészetea ***** válasza:
91%
Ez inkább aranyos! Szerintem a kutyák is élvezik ezt amúgy, még ha nem is értenek belőle semmit:)
2019. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem őrült meg.

Amúgy lehet, hogy rád férne egy szórakoztató film: https://www.youtube.com/watch?v=BXxCb7oz3UA

2019. aug. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!