Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a német vizsák nevelésével kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 4 hónapos kan német vizslám. Imád mozogni, futkározni. Sajnos a lakásba nem vihetem be, de van egy ultra nagy kertünk, ahová le szoktam vinni futtatni. Természetesen tudom,hogy nekik ez nem elég, így minden nap elviszem, sétálni, úszni, futni 1 órát a 8 éves labradorommal. Már rég óta nálunk van, de esténként még mindig sír az ajtónál, pedig fokozatosan szoktattuk ki. Rettentően makacs, és ha szagot fog akkor nagyon nehezen tudom onnan elhívni. A labim nem egy nehéz karakter és direkt ezért szerettem volna mellé egy "kihívást". Imáom, de remélem, hogy azért 1 éves korára komolyodik és szófogadóbbá válik. Olvastam több könyvet is a kutya neveléséről. Elsősorban németvizslások véleményére és tapasztalataira lennék kíváncsi.( bocsánat a hosszú regényért)

2019. aug. 20. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem magyar vizslám van,és hidd el, SOHA nem fog megkomolyodni,a vizslák örök gyerekek maradnak.De 2-3 éves korukra már kezdenek kicsit szófogadók lenni,de megkomolyodást ne várj tőle.A szgos dologgal nem tudsz mit kezdeni,hiszen vadász kutya.Ha sirna az ajtónál,semmirépp se kezdd el pátyolgatni, simogatni, mert azzal úgymond megdicséred azért,mert sír.ne vegyél róla tudomást.Még tudnék dolgokat mondani, ha kérdésed van, irj nyugodtan priváltba
2019. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen célra, milyen munkára vagy sportra vetted? Ez nem hobbi kutyának való fajta!
2019. aug. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló: Futni, biciklizni, túrázni, erdőt járni szeretnék vele.
2019. aug. 23. 16:23
 4/5 A kérdező kommentje:
1.Válaszoló: Köszönöm az értelmes választ. Semmi képpen nem szoktuk pátyolgatni, ha nyüszög az ajtónál. A család minden tagjával tudattam, hogy figyelmen kívül kell hagyni. A kinti tartásról mi a véleményetek? Sok helyen olvastam, hogy ez a fajta vadászat közben is megy esőbe, hóba, jégbe, mellesleg a szülei is fedett kennelben voltak télen is.
2019. aug. 23. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok,a vizslámnak 2szobás háza van.A faházunk mellett van közvetlenül a kutyaháza,és ahol a kutyaház fala összeér a faházéval,van vágva egy bejárat a faház belső részébe,amit ugyan úgy alakítottunk ki,mint egy kutyaház belsejét.A faházba télen teszünk egy kis radiátort,és azzal fűtöm a házát.csak arra kell figyelni, hogy ne legyen bent sokkal melegebb,mint kint,mert ha melegből hirtelen kimegy a hidegybe,megbetegedhet.
2019. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!