Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam a kutyát az...

Hogy szoktassam a kutyát az autóhoz? KB 1 éves keverék kutyát fogadtam örökbe és boxban hoztam el. Játékos, vidám, de legutóbb hányt egy kb 15 perces úton a boxban. Azóta nem megy be az autóba vagy a boxba. Mit tegyek hogy sikerüljön?

Figyelt kérdés
Kutyasuliba vittem ,amit nagyon élvezett de haza már gyalog hoztam mert nem szállt be a kocsiba Azóta ugatja is az autót pedig korábban nem tette.
2019. aug. 20. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Nyugtatót neki, majd elviszed rövid útra kocsikázni.

Pár hét és megszokja.

Ha nem, akkor erőszakkal berakod, és kész.


TE vagy a főnök! Nem az állat!

2019. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell neki nyugtató és ha beerőszakolod a kocsiba, akkor nem megszokni fogja, hanem jobban fog félni tőle.


Ha már úgy látod, hogy a kocsival is baja van, akkor kipróbálhatod, hogy közvetlen a kocsi mellett eteted, így pozitív dologgal társítja majd a kocsit. Utána lehet kicsit tovább haladni és kivenni a boxot a kocsiból és úgy etetni benne, ha már ezt is megszokta és örömmel megy a boxba, akkor rázárhatod amíg eszik és ha befejezte kinyitod. Aztán kicsit később nyitod ki és így tovább.

Utána etetheted a kocsiban, makd kocsiban boxban, majd kocsiban boxban miközben jár az autó.

Majd húzd az időt amíg a járó autóban van hagyva, ha pedig kiengeded játsz vele, vidd el sétálni vagy valamit kapjon aminek örül, ezt minden járó autóban történő boxozás után. Rá fog jönni, hogy ha autóba boxba rakják, akkor utána valami jó fog történni.


Majd megpróbálhatod, hogy kicsit mész az autóval, kiveszed és játék. Utána elviheted a közelben valami szupi helyre. Lényeg, hogy az elején csak olyan helyre menjetek autóval boxban, ami pozitív. Aztán ha megszokta, akkor már mindegy, csak az elején fontos, hogy ne rossz dologgal (mondjuk állatorvos) kösse össze az utazást.

2019. aug. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk az vált be a pitbullommal, hogy míg apa vezet én hátul ülök vele (ő nincs boxban, de van olyan kutya biztonsági öve) és simogatom, meg hát maga a jelenlétem is segít neki. Mondjuk ő nem volt rosszul és nem iz fél, szimplán nem tudja mivan és ideges tőle.
2019. aug. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eleve etetéssel szoktattam a boxhoz de most inkább egész nap nem eszik de nem megy bele. Beteszi az egyik mancsát és már húzza is vissza. Láthatóan fél tőle :leül elém és néz rám nyugodtan pedig a kaja miatt inkább türelmetlen szokott lenni. Hagyjam békén ezzel egy kis ideig vagy csak ott etessem?
2019. aug. 20. 16:54
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Próbálkozz még egy kicsit szerintem, ha éhes lesz belemegy, de ha nagyon nem akkor csak még rosszabb emlék lehet neki szóval majd csak érzed hol a határ. De ha hagysz egy kis időt neki az is jó, most tuti tudja mit akarsz és már csak azért se megy oda.
2019. aug. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azért fél, mert kidobták, és ez megmaradt benne?
2019. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam mert mindig átfogja a lábam ha beteszem a boxot a kocsiba de akkor is rá kell vennem valahogy mert többet marad egyedül itthon ha nem tudom magammal vinni + kutyasuliba is csak kocsival tudunk menni.
2019. aug. 21. 10:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a 2-es válaszolót miért pontozták le, de szerintem jókat írt. Enyhébb esetben van, hogy még az is működik, hogy jutalomfalattal becsalogatod az autóba, aztán kimehet, megint be... később ráhajtod az ajtót... még később beindítod a motort stb. Volt olyan kutyánk akinél ez elég volt, de volt, akit pár hétig az autóban etettem.
2019. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Más közlekedési módot, tömegközlekedést szájkosár-póráz kombinációval próbáltatok már?

Az enyémnek is mumus az autó, pedig boxba sem rakom, mellette ülök, van kutyáknak való biztonsági öve is, viszont tömegközlekedésnél semmi probléma nincs, ott nagyon ügyes, bátor és nyugodt. Szintén mentett kutya, én arra tippelek, hogy autóból dobhatták ki, vagy autóval vitték ki valahova a semmi közepére és ott hagyták, és ez így megmaradt benne, szóval ezen dolgozni kell, hogy nem minden autó rossz. Biztosra persze nem tudom, mert ő segítséget keresett és talált egy kistelepülésen, de a viselkedése erre enged következtetni, hogy ez történhetett vele.

2019. aug. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még nem tömegközlekedünk. Most szoktatom a városi forgalomhoz a buszmegállókhoz stb. Idegenekre még felugrál, kutyafuttatóban már normális az emberekkel ( de ők kutyások) és a kutyákkal de zárt térben még ideges.
2019. aug. 22. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!