Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt hogy a kutya...

Miért hiszik azt hogy a kutya mérete felmenti őket a felelősség alól?

Figyelt kérdés

Van egy Cane Corsom, két éves és azóta én nevelem, egy tenyerébemászó, szófogadó, szocializált plüssmaci mindenkivel (vendégek, járókelők séta közben stb) de a saját területét védi.

Két napja sétáltam vele egy parkban pórázon, hatalmas, korom fekete szóval a buta emberek kedvenc célpontja. Na és jött szembe egy 40-50 év körüli hölgy, tacskó szerű kutya, póráz sehol és nem is nézte mit csinál a kutya. Az enyém nem agresszív de ha a semmiből egy ugató tacsi ráront hát mit vár az ember, én meg is ijedtem szóval elrántottam az enyém és rákiáltottam a nőre hogy itt pattog a kutyája az enyémtől egy méterre, tegye már pórázra és akkor volt képe azt mondani, hogy "Minek ennek póráz, nem bánt semmit, meg ha neki megy a kutyádnak akkor se a tiednek lesz baja."

Mi ez? Egyrészt hagyod meghalni a kutyád mert buta és elrohan ahelyett hogy vennél egy tescos pórázt? Másrészt miért hiszik azt hogy azért mert a kutya apró még nem teher kárt valakiben, voltak ott gyerekek, kisebb kutyák meg mindenki. Miért hiszik azt hogy ha kis kutyát vesznek azzal nem kell foglalkozni és nevelni, vagy legalább "korlátozni"?


2019. aug. 20. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kistestűeket nem veszik komolyan. Nekem is van egy 7,5 kilós tacskó keverékem, mentett és félelemagresszív az idegen kutyákkal szemben. Persze mindíg pórázon van és kerülöm vele a kutyákat de így is sokszor előfordul, hogy odaengedik hozzánk a kutyájukat mert a póráz luxus. Ilyenkor fel kell őt emelnem, különben simán odaharap félelmében. Ekkor általában megkapom, hogy "nyugi, nem bánt", amire már csak fapofával közlöm, hogy az enyém viszont igen. Bezzeg ha a 40 kilós kutyámmal megyek, aki egy tünemény, akkor eszükbe sem jut odaengedni a kutyájukat.
2019. aug. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Amiért a gyalogosok a bicikliúton sétálnak, és amiért a gyerekükre nem szólnak rá, ha az üzletben a polcról a termékeket a földre dobálja. Prosztó barmok. :/
2019. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 van egy külföldről mentett, ex-kutyaviadalos közepes keverékem. Vele ugyanez van, ő még az embereket se szereti mert rajtam kívül csak rossz emlékei vannak de pl azokat barátaimat akiket sokszor lát már teljesen elfogad, párat meg is szeretett de nagyon egy emberes, anyás, sétálni is külön kell vinni mert nehezen bírni vele olyan neveletlen.
2019. aug. 20. 16:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Közterületen póráz kötelező, csak nem ellenőrzik, ezért merik megtenni. Nekem egy mentett 10 kilósom van, csak zárt, körbekerített helyen veszem le a pórázt, szóltam már rá nagykutyásokra is, akiknek a kutyájuk pórázon volt.

Az enyémhez hozzáengedték egyesek akkor is, amikor sárga szalagot használtam, mert elkapott valami légúti fertőzést, de üríteni le kellett vinnem.

2019. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én kistestűs vagyok és mégis utálom a póráz nélküli kistestűeket.


Húgom átpasszolta tavaly a kutyáját jelenleg 8 éves, antiszoc,neveletlen, makacs volt....


Kutyasuliztam vele,keményen fogtam 1 év alatt nagyon szépen fejlődött,de mikor már minden sínen volt mindig volt 1-2 paraszt kutyás akiknek a kutyája rárontott az enyémre,speciel ez nem segített a rehabilitációján. Hiszen az oktató is tanácsolta,hogy kis léptekkel kell haladni,eleinte 10 méterre volt egy kutya már örjöngött rá,de most már eltudunk menni más kutyák mellett szépen kivéve ha nem engedik ránk flexivel a másik kutyát vagy szabadon van. Mindig ilyenkor egy lépés előre,2 hátra volt.


Bele sem gondolnak emberek,hogy mennyi munkát tehetnek tönkre azzal,hogy jajj de fifike nem bánt.


Szerencsére napról napra fejlődik még mindig aminek nagyon örülök.


De sose értem én sem,mikor valaki nagy ívben lecarja a kutyáját.

Van egy francia bulldogos akinek mindig póráz nélkül van a kutyája,neveletlen és úgy ment mint egy tank ha meglát egy másik kutyát mint akit puskából lőttek volna ki.


Múltkor majdnem elb.szta egy kocsi,mert meglátott minket az út túl oldalán. Gazdája,meg persze hiába kiabált neki.

Mondtam,hogy addig fogod csinálni míg el nem ütik a kutyát vagy jön egy nagy kutya és jól megharapja. Ugyanis van a környéken egy staffi akit a nő alíg bír megtartani,durván rá van állva a kutyákra. na ha ehhez oda szalad a francia szerintem esélye sincs.

2019. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk egy ilyen hölgy kutyáját tépte szét egy nagytestű kutya, amikor összetalálkoztak az utcán és még ő volt felháborodva, pedig ha pórázt használt volna, akkor simán visszatarthatta volna és nem történt volna meg a baj. Igaz, a másik fél is hibázott, legalábbis erre utal, hogy elvették tőle a kutyát az incidenst követően, de az eset jól példázza, hogy pusztán a saját érdekünkben is kell pórázt használni. Na most, a történet pikantériája, hogy azóta a hölgynek már új kutyája van és azt is póráz nélkül sétáltatja... Én nem tudom megérteni.
2019. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Falun élek, volt egy 40 kilós németjuhász keverék szukánk, aki nyugodt, jámbor természetű volt. Ha sétáltattam és jött szembe bárki, gyalogos, biciklis, babakocsis, másik kutyás, akkor mindig rövid pórázra fogtam (nem flexis volt neki, hanem krómozott lánc póráza), két kézzel fogva a pórázt. Nem azért tettem, mert féltem, mi lesz, hanem mert éreztem, hogy "elvárják" tőlem, hogy ekkora kutyát fogjam vissza.


Lényegtelen, hogy a kutyám gyakorlatilag leseszarta, ki jön vele szemben, séta közben neki csak a szagok meg én léteztem.


Egyszer kiszaladt egy udvarról valami padlócirkáló ugatva, majdnem beleharapott a kutyám egyik hátsó lábába. Nem tagadom, a palócirkáló felé rúgtam, de nem értem el, aki erre visítva rohant haza. A gazdája meg jött utánam, mindent látott, neveljem meg a kutyámat, mert milyen vad.


Eközben a kutyám: szagol egy pitypangcsomót az árok partján majd prüszköl egyet. 😀 Közöltem vele, ha mindent látott, akkor azt is látta, hogy a kutyája támadt ki, majdnem beleharapott a kutyám lábába és azért visított csak ennyire, mert nem sikerült felrúgnom. Szerinte nem ez történt és fel fog jelenteni.


Azóta is feljelent, kb. 10 éve. 😀

2019. aug. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert idióták. Nálunk falun ez hagyomány. Én meg viszem pórázon a nagytestű kutyámat és nekünk támadnak ezek a kis táska kutyák. A gazda meg messziről kiabál hogy fifi nem szabad. Persze fifike magasról tesz rá. 😠
2019. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!