Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az uszkarok tenyleg hipoallerg...

Az uszkarok tenyleg hipoallergenek?

Figyelt kérdés
A miniatur meret rendszeres seta mellett tarthato lakasban? Nagyon hullik a szore?

2019. aug. 20. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tartható lakásban, nem hullik a szőrük. "hipoallergénnek" tartják. Pont azért mert nem hullik a szőrük. De egyetlen egty dolgot kell tudni nem létezik "hipoallergén kutya". Az egy dolog, hogy az emberek jelentős része kutyaszőr alargiás (Vagy a szőrbe tapadt mindenféle "szennyezőre", prorra, atkára stb. alergiás). De sokan kutyafehérjére, kutyanyálra, elhalt hámsejtekre alergiásak. Náluk a "hipoalergénnek titulált" fajták is okozhatnak alergiás tüneteket.

Uszkárnál nincs miniatűr méret (az nem uszkár). Négy méret osztály van: toy (24-28cm), törpe(28-35cm), közép(35-45cm), óriás(45-60cm). /a magasság az ún. marmagasság/.

A méret osztályok növekedésével a "nyugodtság" növekszik. A legugri-bugrisok a toyok, az órisáok sokkal nyugisabbak. Midnegyik méret tartható lakásban. Rendszeres séta kell nekik, és a tanítás. Ha nem tanítod tanul magától, de azt nem biztos, hogy szeretni fogod... (képes olyan dolgot "megtanulni" amit nem szeretnél).

Bátran írj akár privátban is, mert nekem a kedvenc fajtám. Egyébként az egyik első társasági fajta, most is FCI IX. csoport /társasági kutya/. Emberrel nagyon kedves, barátkozós.

2019. aug. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
A bishon is ilyen, azoknak sem hullik a szőre.
2019. aug. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert az ember nem magára a szőrre allergiás.


Nem hullatja a szőrét. Ettől még az allergén fehérjéket ugyanúgy termeli, mint bármelyik másik kutya, megtalálható a korpájában, nyálában. Mivel nem hullatja a szőrét, kevésbé hordja szét a lakásban. Valakinek ez segít, erősebb allergiával rendelkezőknek sajnos nem.


Az ilyen nem szőrhullatós kutyáknak egy rétegű szőrük van, ami folyamatosan nő. Tehát:

1. Kozmetikaigényes

2. Pont annyit véd az időjárás ellen, mint az emberi haj.

Az utóbbi miatt az összes ilyen kutya kizárólag lakásban tartható - mérettől függetlenül.


Van egy csomó nem szőrhullató fajta egyébként: az összes bichon, yorkie, máltai, schnauzerek, portugál vízikutya (tudod, mint Obamáéknak), stb. Guglizzál egy kicsit!


Ami mindig zavar, hogy mi leírhatjuk, hogy "persze, tartható lakásban", de ha nem nézel utána az igényeinek, nevelésének, akkor meg fogod szívni. Nézz vissza kérdéseket, alap probléma, hogy az emberek azt hiszik, hogy 8 hetes kölyök sakkozni fog velük, meglepődnek, ha ugat stb.


Még egy dolog: felpontoztam az elsőt. Az óriás uszkár maradt a legközelebb a fajta gyökereihez, tehát, MUNKAKUTYA. A border collie-k után a második legtaníthatóbbak. Ahogy a BC-t sem ajánljuk olyannak, aki "rendszeres séta" mellé sima társállatot keres, őket sem kellene. Szerencsére nincs sok tenyésztő az országban.

2019. aug. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a #3-mas választ ha tehetném kétszer is felpontoznám
2019. aug. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok allergias szerencsere, inkabb csak a szorhullas zavar nagymertekben.


Pl a kuvaszunkbol ha vedlett csomostul lehetett kiszedni az elhalt szort. Ezzel lakasban en nem ferek ossze.

2019. aug. 20. 22:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hullik a szőre (nekem jobban hullik a hajam mint az uszinknak). De ahogy írta a 3 (18:54) amit én kifelejtettem az első válaszomból, hogy viszont rendszeresen kozmetikába kell vinni (vagy megtanulni az uszkár nyírását, és beszerezni a felszerelést /szerintem nem éri meg, mert olcsóbb a kozmi hosszú távon is, mert egy rendes nyírógép fejekkel irtó drága, az olcsó meg kínzás a kutyának/), és ott megnyírják. Mi 5-6 hetente járunk. Ekkor megfürdik, megnyírják és szép lesz. (na ezt ő is tudja ám...).
2019. aug. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!