Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érhetném el hogy póráz...

Hogyan érhetném el hogy póráz nélkül sétálhasson a kutyám?

Figyelt kérdés

Tudom hogy behívhatónak kell lennie, nem szaladhat oda idegen kutyákhoz/emberekhez.

Ő viszomt az ellentéte ennek: húz más kutyákhoz,ugatásra megvadul és húzza szét a pórázt...

A láb melletti sétát alapvetően tudja, futtatóban követ, de könnyen kizökken, eltereli a figyelmét valami.


Hogyan érjem el hogy sétánál is rám koncemtráljon illetve mellettem maradjon ha bomba robban is?

Vagy ez a kapcsolatunk szorosságán is múlik? Legyek türelemmel?

1 hónapja van nálunk.



2019. aug. 22. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Miért akarod póráz nélkül sétáltatni, amikor kötelező a póráz???


Szóval sehogyan nem kell elérned, mert nem veheted le róla a pórázt úgysem.

2019. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pórázon legyen tökéletesen fegyelmezhető. Akkor lehet ilyesmin elkezdeni gondolkozni. Egy normális kutyasulit ajánlok viszont.


De igazából semmi értelme, a kutyát közterületen, lakott területen kívül (ergo kb. mindenhol) TILOS póráz nélkül sétáltatni!

2019. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
mi le szoktuk vinni a kutyát egy retre ahol van egy tó es ott szaldgál meg uszik gondolom nem a belvaros kozepen akarta poraz nelkul setaltatni
2019. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Gyakorlással, rengeteg gyakorlással. Mindegyikünknek így lett behívható, engedelmes kutyája. És hát egy lefárasztott, nyugodt kutyát könnyebb tanítani, könnyebb lefoglalni a figyelmét. Szóval nagy séta és játék után lássatok neki gyakorolni mind a “gyere/marad” mind a “hagyd” parancsot.
2019. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha ilyet csinálna a kutyám, hogy megpróbál ráugrani egy másik kutyára, vagy ő kezdi a belhét a falka vezér helyett (helyettem) akkor megbüntetném, azaz ledominálnám. Ilyet nem engedhet meg magának egy kutya. Neki is tudnia kell, hogy hol a helye. A falkavezér nem jutifalattal tartja kordában a falkát...
2019. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Póráz nélkül közterületen tilos sétáltatni, akkor is, ha nem ellenőrzik (bár ellenőriznék, az enyém tél végén összeszedett egy légúti fertőzést, és hiába használtam a sárga szalagot, míg a dolgát végezni vittem le egy rövid sétára, így is voltak, akik odaengedték a kutyájukat, folyton rá kellett szólnom másokra, volt, aki csak úgy fogta fel, hogy mondtam neki, hogy nem vállalom így a felelősséget, ha a kutyája is elkapja, és vinnie kell állatorvoshoz meg fizetni a gyógyszert).

Persze, legyen behívható, és neveld meg, fegyelmezd meg, nem szabad így viselkednie, de ne akard szabadon sétáltatni.

Erdei túrán, mezőn meg a vadászok lőhetik ki, ha nem látják egyértelműen, hogy gazdihoz tartozik, és meg is fogják indokolni, hogy veszélyesnek találták a vadon élő állatokra nézve.

2019. aug. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Külföldi város. Több fiatal embert láttam kutyával. Határozottan mentek előre, a kis termetű kutyák - póráz nélkül - pedig a nyomukban. Sok ember, tömegközlekedés. A gazda megállt az út előtt, bevárta a kutyáját és együtt átmentek.....és folytatta az útját. Hátra se nézett, a kutyáknak eszükbe se jutott, hogy elfussanak. Csak a gazdájukat figyelték.


Ezt hogy lehet elérni?

Ha nem engedhetem el a pórázról, hogy tanulhatják meg, hogy figyeljen rám, mert elveszíthet?

2019. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, igen, külföldön... Nálunk tudod, hogy megy ugyanez? Sétál gazdi, kutyusra oda sem figyel, mobilozgat, cseverészik, természetesen azt sem veszi észre, ha a kutyája közben ürített, így aztán fel sem szedi az ürüléket... Fifike póráz nélkül rohangál összevissza, felugrál másokra, bóklászik a bringások, babakocsisok, rollerrel közlekedők között, ugat minden arra járó kutyára, gazdi rá sem szól, esetleg oda is rohan más kutyához, ráront a még félős rehabilitáció alatt állóra... rosszabb esetben kiszalad az úttestre, elüti egy autó, aki nem tud időben lefékezni...

Magyarország nem külföld, itt még sokat kell fejlődni felelős állattartásban.

Én pórázzal sétáltatok, így is lehet nevelni, sötétben fejlámpát viselek, hogy ne kelljen keresgélni, hova végezte a dolgát a kutyám (meg hogy ne lépjek bele más otthagyott kupacába), nem engedem oda másokhoz csak úgy, ha látom, hogy a másik kutyát épp tanítják, nem zavarjuk meg, a sárga szalagot ismerem és használom, ha valaki nem használja, de időben jelzi, hogy beteg a kutyája, elkerüljük... de a legtöbb gazdi, főleg a póráz nélkül sétáltatók, nem ilyenek.

2019. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Szocializációval és neveléssel lehet elérni. Bővebb dolgokért meg keress fel oktatót, mert itt senki sem fog száz oldalakat írni és videókat mellékelni.
2019. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!