Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Virsli jutifalinak?

Virsli jutifalinak?

Figyelt kérdés
Sok tréner virslit használ, itt az oldalon is sokan azt ajánlják. Az előnyeit tudom. Na de a hátrányok? A virsli lényegében szemét. Ezzel a tömjem a kutyát a prémium plusz táp mellé? Nem árt neki?
2019. aug. 22. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Tok mindegy mit adsz neki jutalom falatnak az a lenyeg hogy szeresse. De amugy ha elgondolkoznal az ossze kutyatap is szemet dogokbol keszul
2019. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szeretni szerei, csak nem akarom szarral tömni. Az Orijenre meg nem mondanám, hogy szemét.
2019. aug. 22. 20:13
 3/12 anonim válasza:
48%
Szerintem a virsli nagyon undi, kutyának nem adnám, párizsival meg hasonlókkal egyetemben. Inkább valami mást próbálj.
2019. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

A jutifalatból nem egy kilóval etetsz meg a kutyával.

Teszem azt, egy 1 órás edzésen egy nagy testű kutyával 2-3 db, apróra vágva. Az még heti 4 edzéssel számolva is 8-12 db. Szerintem az nem vész :D

De ha neked ez ennyire fontos, lehet kapni kimagasló minőségű virsliket is, ha hajlandó vagy megfizetni.

Én gyakran veszek rúd párizsit (abból is kapható minőségi), ha kimondottan a virslivel van ellenérzésed, tökéletes az is.

2019. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én biztosan nem enném meg a virslit, undorom tőle. A párizsitól szintén. Próbálkoztam "hivatalos" jutifalattal, de egyrészt abban se bízok meg, másrészt míg elrágcsálja, mrá elfelejti, mire kapja, hiába adok pici darabot.

Gondoltam még minőségibb pulykamellsonkára. Amennyire tudom, a csirkénél jobb.

2019. aug. 22. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sajtot kap apróra kockázva. Imádja!
2019. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sima trappista sajtot?
2019. aug. 22. 20:37
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Hátránya, mint a legtöbb, nekünk szánt húsáruval: telenyomva nitrittel, nitráttal. A kutya, ha sokat kap, nem győz eleget inni.

Talán azok a sajtok, amik tejből készültek, nem csak növényi eredetű szrokból, talán az szerencsésebb választás. Ha nem azzal tömöd a kutyát, hanem télleg csak juti, akkor egyszer-kétszer beválhat, de ne csinálj belőle rendszert.

Jómagam kiválasztottam egy gumicukor állagú kutyakaját (Rossmannál sajátmárkás [link] ) Jobban szereti, mint némelyik valóban jutalomfalatnak szánt cuccot, pedig igazából csak egyszerű kutyakaja. Nálunk jutiként ez funkcionál.


Arra ügyelj, hogy a napi kalóriamennyiségbe minden esetben számítsd be a jutifalatokkal bevitt kalóriákat is, akármi lesz is az!

Szomszédom fel nem foghatta, miért hízott el a kutyája. Addig-addig kutatta az okot a dokijuk, míg végül kimatekozták, hogy valóban nem "eszik" sokat a kutya, csakhogy jutifalatot majd ugyanannyit kap/nap, mint kaját! Valami extrább, "finomabb" kutyakeksz, vagy egyéb. Nem tudom, te milyen jutinál állapodsz meg, én csak egyet tudok mondani: a kutya érdekében nálunk pont a felvágottak vannak a leghátul a jutifalatok listáján.

Ha gondolod, adj virslit: a kutyus nem mondja majd, hogy "fujj, nem kell!" Ám, ha módodban áll, inkább kapjon valami, a szervezetére pozitívabban ható jutifalatkát.

Biztosan van más alternatíva, mint a tömény nitrit, nitrát.

2019. aug. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Itt ezt sokan sznob dolognak tartják, de én teljesen megértelek kérdező, én sem eszem szemetet, ha megtehetem, akkor a kutyámnak se adok. Nem tudom milyen rendszeresen tréningezed a kutyád, de én két ötletet tudok javasolni, az egyik, hogy csak kézből etesd, tehát a saját napi adagját feladatért, jutalomként kapja, aki komolyan képzi a kutyáját egyébként az általában így csinálja, így éri el, hogy mindig motivált maradjon a kutyája, ha nem hajlandó érte dolgozni, akkor az az étkezés kimarad. Nem kell feltétlenül szemenként kapnia a tápot, azt is lehet, hogy egy 10-15 percig dolgoztatod, addig folyamatosan kérsz tőle valamilyen már elsajátított feladatot és utána adod oda neki az adagját.

Mi az elején egyébként a sok jutifalattal el is rontottuk a kutyát, szörnyen válogatós lett, jól lakott, sokszor nem is érdekelte az étel, se a juti, de a táp meg végképp nem, de ezzel a módszerrel sikerült elérni, hogy mindig érdekes maradjon számára a tréning.

Nyilván ez egy sokkal időigényesebb dolog, hobbi kutyáknak nem is feltétlenül szükséges, hogy mindig ezerrel pörögjön a kajáért, szóval ha csak a hétvégi kutyasulikra, heti pár alkalomra keresel jutalmat, akkor én a főtt húsokat ajánlom. Ma már sok állateledelesnél is lehet kapni pl. marha nyesedéket 1000-1300ft/kg áron, de hentesnél is vannak olcsóbb húsok, akár marhából is, amik jobb ár/kg arányban jönnek ki, mint egy középkategóriás virsli és legalább tudod, hogy színhúst eszik a kutyád.

2019. aug. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Évek óta virslit vagy párizsit kap a kutyw tréningeken (sajttal vagy bolti jutalomfalattal nem lehet kellően motiválni, leszarja konkrétan) semmi baja nincs. Az ismerősi körömben mindenki virslivel jutalmaz, egyik kutyának sincs semmi baja tőle.

Nekünk muszáj az, mert engedelmességiben (mármint itt a sportra gondolok) egy szarul motivált kutya semmit nem ér, és elég nagy motiváció kell a kutyának, hogy végig csináljon egy pályamunkát helyesen és koncentrálva.


Mindenesetre mindenki maga dönti el, hogy mivel jutalmaz, de olyan valami, amire a kutya magasról tojik nem ér semmit, hiába fizettél ki egy vagyont érte.


Sokan jönnek a kutyasuliba úgy, hogy hoznak tápot meg bolti jutifalit, mert ezek működnek otthon, de a suliban, a sok inger között nem elég motiválóak és a kutya nem akarja megszerezni, inkább azzal foglalkozik, hogy mi van körülötte. Ilyen esetekben a kutyával nem lehet normálisan dolgozni.


Ha neked csak otthoni kis tanítgatásra kell, akkor ilyen se íze-bűze prémium jutalomfalatok is megteszik, mert hellyel-közel dolgozni fog a kutya, de egy ingerekkel telibb környezetben a tanulás elején nem fogod tudni elérni a normális koncentrációt.


Én a saját tapasztalatomat írtam le, az általam ismert kölyök koruk óta virsliző kutyák makk egészségesek, szép a szőrük és semmi gondjuk nincs abból fakadóan, hogy hetente egyszer megesznek 3-4 virslit.

2019. aug. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!