Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 5 hónapos és egy 10 éves...

Egy 5 hónapos és egy 10 éves kutya mellé 3. kutya menhelyről?

Figyelt kérdés

Találkoztam önkénteskedésem során egy félénk kutyussal, már többször kivittem sétálni. Gondozók szerint eddig senki felé sem nyitott, tartózkodó típus, velem azonban az első perctől kezdve szimpatizált. Én is megkedveltem. Hasonló energia szintű mint a sajátjaim, tud pörögni, de alapjából véve nyugis kutya. Kb 2 éves.


Örökbefogadás előtt mindenképpen elvinném egy közös sétára a többiekkel, hogy lássam szimpatizálnak-e. A menhelyi még félénken közlekedik pórázon, sokszor megijed, más kutyákkal jól kijön. Inkább omega típus. Nevelést egyáltalán nem kapott eddig.


A 10 évesem kissé domináns, kedveli a kölyköt, de helyreteszi, ha kell. Nem fitogtatja az erejét vagy ilyesmi, de van kiállása. Bevédi a kicsit is. A kölyök korához képest nagyon jó kutya és nyugodt, elfogadó, nem nyomul, nem mászik a többi kutya személyes terébe. Visszofogott, de megvédi magát, kiereszti a hangját, ha kell.


Szerintetek érdemes örökbefogadnom? Be tudna illeszkedni?


Nem volt még 3 kutyám, de a szívem azt súgja, hogy hozzam ki a menhelyről.


2019. aug. 22. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy valóban szeretnéd, hogy a kutyád legyen és lesz rá elég időd, pénzed, energiád, akkor fogadd örökbe :)


Én egy éve önkénteskedem + voltak már idi kutyáim és pár nap alatt beilleszkedett az összes. Ha az egyetlen ok, amiért hazavinnéd a sajnálat, esetleg lehetne csak ideiglenesen nálad, ott kikupálnád és odaadhatnád egy szuper gazdinak :) (amúgy ahol én önkénteskedem már jópár olyan kutyát vittek el, akik bemenekültek a házba, mikor a leendő gazdi belépett a kennelbe)

2019. aug. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!