Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyás kerdések (? )

Kezdő kutyás kerdések (? )

Figyelt kérdés

Ha nem gond feltennék pár kérdést, remélem tudtok rá válaszolni.


Először is a kutyus 4hónapos és 3napja van nálunk.

Nagyon kis félénk kutya idegenekkel, ez így is marad?(szocializálni még kicsit nehezen tudjuk, mivel nincsenek még meg az oltásai)

A másik meg hogy nagyon fél/félős. Ha hívjuk tök normálisan egyből lapítva jön, ha nyúlunk megsimogatni húzódik el, de egy idő után hagyja magát.

A bátyámtól eléggé parázik pedig semmit nem tett ellene.


Hirtelen ennyi érdekes dolog jutott eszembe amire hátha tudtok válaszolni/megfejteni.



2019. aug. 23. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Még kicsi, egyértelmű hogy ilyen meg új helyen is van..

Gondold magad a helyébe. Mi 3 hónaposan hoztuk el, most 6 hónapos és most kezd magára találni úgy mond. Eddig hangja sem volt, mostmár pár napja ugat, már eszik rendesen nem kell unszolni, kezdi védeni a portát, örül nekünk.

És már a szomszéd kutyáktól sem fél, elinte reszketett. De kezd rajtuk túlnőni és már nem fél, magától megy hozzájuk.

Eleinte 2-3 este sírt megállás nélkül, azt is abbahagyta hamar.

Eleinte nem jött oda sem hozzám meg elfutot előlem, na már ellentettje, bemegyek és már a nyakamban van, most erről szoktatjuk épp le, hogy ha ott vagyunk is 4 lábon közlekedjen..

Kemény meló de ezek pár hét hónap alatt elmúlnak, rájön hogy oda tartozik, ti vagytok a család.

persze ehhez törődni kell vele.

A pórázhoz szoktatás sem volt nagy kunszt, elsőre se előre se hátra nem akart, leült.. Aztán párszor vittem, húztam szinte magam után, aztán rájött hogy nem kidobni visszük hanem sétálni, kocogni, ami neki jó aztán hazajön és víz, vacsi, pihenés várja és mostmár ha pórázt lát indul a kapuhoz és jön szépen. Kb 8 alkalom séta kellett ehhez

Minden idő és türelem kérdése.

Figyelj oda rá és foglalkozz vele.


Milyen fajta? Kan vagy szuka?


Üdv,


25N vagyok 6 hónapos kan kaukázusival

2019. aug. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ohh köszönöm ezt a gyors választ☺️

Mentett kutyus valószínűleg kicsi marad és kan😁

2019. aug. 23. 21:18
 3/3 anonim válasza:
23%

Szerintem ez majd idővel jobb lesz. 3 napja van még csak nálatok, adj neki időt megszokni az új helyét, környezetét, zajokazt, szagokat stb. Ha szeretettel neveled és sokat foglalkozol vele elkezd majd bízni benned és kialakul a kötelék. Viszont ne ess túlzásba a pátyolgatással. Legyenek bizonyos korlátok. ÉS A LEGFONTOSABB: a kutyádra úgy nézz, hogy ő egy állat, egy kutya és nem biztos, hogy ami neked jó az neki is.


Remélem segítettem, ha esetleg valami kérdésed van és megtudom válaszolni nyugodtan írhatsz :D

2019. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!