Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A border colliéket hogy lehet...

A border colliéket hogy lehet rávenni, hogy idegeneket meg ugasson?

Figyelt kérdés
Van egy border colliém 9 hónapos és kan.Azt szeretném, hogy védje a házat.Valakiktől azt hallottam, hogy ez a kutyafajta nem ugat.De mégis több helyen is észre vettem, hogy collie védi a házat.Szerintetek akkor tudja védeni vagy nem?És ha igen hogy vegyem rá az én kutyámat, hogy ugasson?
2019. aug. 24. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem házőrzésre találták ki, deel lehet menni vele trénerhez, aki szakszerűen foglalkozik vele.

Viszont a kutya, mint házőrző egyáltalán nem hatásos a mai időkben, mert gyakorlatilag bárki egyszerűen megmérgezi.

2019. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ!Amúgy én hallottan egy módszerről (azt mondják hatásos) hogy az idegen egy vesszővel vagy bottal kezdje el verni a kutyát (csak kicsit de azért fájjon neki :( )és akkor elkezd majd ugatni.

De köszönöm én NEM kérem!Nics kedvem egy idegen kezébe egy vesszőt adni hogy verje a kutyámat! Szerintem ez egy nagy szép szóval butaság!És még egyszer köszi a válaszod!

2019. aug. 24. 12:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha idegbeteg, agresszív, idegenektől félős kutyát akarsz nevelni, akkor "remek tanácsot" kaptál. Ez a fajta nem arra lett kitenyésztve, hogy őrző-védő legyen.


Ha mindenképp ilyen kutyát szeretnél nevelni belőle, akkor vidd el suliba ahol megtanítják neki, de ne legyenek illúzióid.


Mindenesetre ha a házat szeretnéd védeni, akkor kamerát javaslok és távfelügyeletre bekötött riasztót. Nekem is ez van, pedig van 1 belga és 1 német juhászom, akikkel jártunk őrző-védőzni, de ma már nem nagy cucc kábítólövedéket sem szerezni, szóval a kutya semmire nem garancia.


Az meg nagyon gáz, hogy minden idegent megugat a kertből aki elmegy az utcán és teljesen felesleges is.

2019. aug. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ!Lehet most már nem is annyira szeretném, hogy ugasson!Nem akarok két hónap múlva új kutyát venni mert valakit zavart, hogy megugatja akutyám és megmérgezte!
2019. aug. 24. 15:55
 5/6 anonim ***** válasza:

:) az sosem jó, ha mindenre ugat a kutya, nemcsak a szomszédokat fogja zavarni, hanem téged is egy idő után, mert nem fog különbséget tenni a rosszarcú betörő kinézetű idegen, és pl.a járókeretes mamika között.


Azt megtaníttathatod neki (legalább 1 kis agytorna), hogy ne vegyen fel a földről semmit, ne fogadjon el idegenektől kaját (ezt élete végéig nem àrt ismételni) és ha idegen jön a kapuhoz, akkor hátráljon.

2019. aug. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt a tanítást kezdhetem úgy hogy a bárátom dob oda neki valamit?Az a gond hogy őt már 4-5-szőr látta már.
2019. aug. 25. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!