Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol kell feljelentést tenni...

Hol kell feljelentést tenni ha a szomszed szándékosan kiengedi a kutyáit?

Figyelt kérdés

Már nem az első alkalommal támadnak meg a kutyái amikor en közterületen pórázon setaltatom a kutyámat. Szóltunk neki h legyen szíves bezárva tartani a kutyákat.

Neki csak annyi a válasz h nem harapnak, persze falusi nem kiképzett és rosszul szocializálódott kutyákról beszélünk. És ma a páromat majdnem megharapta.



2019. aug. 25. 20:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A kutyákban nem szeretnek kárt tenni mert ok nem tehetnek arról h ilyen f..fej gazdáik vannak. De azt sem szeretném ha bennünk vagy a mi kutyankban kárt tennének.
2019. aug. 25. 20:06
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fénykép, videót csinálj. Helyi jegyző, közteres, polgár-őröknél jelezd, és mondd el, hogy rendszeres probléma.
2019. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
10%
Pedig nem a gazdája fogja megölni a te kutyádat vagy a párodat. Nem tudom, hogy miért kell tartani valamit, ami veszett. Attól mert kutya az dög, nem lesz kivételes vagy áldozat.
2019. aug. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
10%
Ha a házad előtt vannak a kutyáik, rakjál ki ultrahangos riasztókészüléket.
2019. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Közterületen pórázon setaltatom a saját kutyám és sajnos pont előttük kell elmennem hogy kimenjünk a tóhoz.

Mint ma is és látta a nő h megyünk kifelé visszafelé pedig tárva nyitva volt a kapu a 3 kutya pedig az utcán kint a 4. csak azért nem jött ki mert szerencsétlen állandóan láncon van. Szóvá tettem h már megint kint vannak erre meg o mondja nekem h fejezzem be.

Az ultrahangos riasztó az en kutyám is zavarná így ez sajnos nem lehetséges.

Pont az a rész el van látva térfigyelő kamerákkal így holnap bemegyünk a jegyzőhöz és megtesszük a feljelentést.

a térfigyelő kamerák felvételei remelem elegendők lesznek sajnos állatkínzásért nem tudom feljelenteni mert nincs bizonyitekom h a 4.kutya állandóan láncon van, mondjuk mindenki tudja(falu).

Az en kutyám meg soha nem verekedett és nem is érti mit akarnak amikor csaholva nekünk rontanak, de így muszáj lesz elvinnem egy olyan iskolába ahol “becsibeszelik” 50kg+ tehát nem jelente neki problémát megvédeni magát és minket de eddig nem volt ra szükség. szerencsére!

Nem maradunk sokáig ebben a faluban csak nyaralni vagyunk itt.

Köszönöm a válaszokat

2019. aug. 25. 22:41
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem kulturális kérdés, hanem jogi!
2019. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

" de így muszáj lesz elvinnem egy olyan iskolába ahol “becsibeszelik” 50kg+ tehát nem jelente neki problémát megvédeni magát és minket de eddig nem volt ra szükség. szerencsére!"

Kutyaiskolában nem arra csibészelik a kutyákat, hogy a másikkal verekedjen.

Ha nem állandóan laktok ott, nem igazán fog a jegyző foglalkozni a bejelentésetekkel.

2019. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Eredetileg a kultúra és közösség /egyéb kérdések kategóriába írtam és mivel egy falu város lakói közösségben élnek így azért merészeltem oda írni. ( később at raktak más kategóriába)

Nem azt akarom h verekedjen más kutyákkal hanem ha szükséges akkor ne csak nézzen vagy épp feküdnjön ha ránk támadnak. Az alap engedelmességel nincs probléma és vannak ugye őrző védő tanfolyamok ahol a “ csibeszeles” is a tananyag része. En nem akarom fejen b..ni a más kutyáját mert meg a végén engem jelentenek fel állatkínzásért. De ha ránk támadnak akkor rendezzék a dolgot a kutyák.

2019. aug. 27. 07:28
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"merészeltem oda írni"

Akkor írd meg legközelebb, hogy 𝐜𝐬𝐚𝐤 olyan ötletek érdekelnek, hogy hogyan lehet rábeszélni a szomszédot a helyes viselkedésre.

Ez a kérdés inkább ide való, az állatok közé.

2019. aug. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Tudom gonosz kérdés, de megette már a kis kutyádat?
2019. szept. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!