Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem 2,5 hónapos...

Hogyan neveljem 2,5 hónapos westie kan kiskutyámat szobatisztaságra? Kb. mennyi idő alatt lehet szobatiszta?

Figyelt kérdés

Kint és bent egyaránt tartjuk a kutyust. Még csak 3 napja van nálunk, de naponta többször is bepisil illetve éjjel is.

Ha valaki tud tippet adni, hogy mit csinálhatnék az esetben ha otthon vagyunk illetve ha senki nincs otthon megköszönném.


2010. júl. 13. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben időben észleljük, azonnal szakítsuk meg kutyánk ez irányú tevékenységét, rosszallásunkat megfelelő mértékben (nem túl durván) szavakba öntve tudassuk a kutyával és a lehető leggyorsabban vigyük ki a lakásból arra a helyre, ahol korábban a dolgát végezte. Amennyiben ezen a helyen megteszi, amit kell, akkor úgy dicsérjük, meg mintha a világ legnagyobb hőstettét hajtotta volna végre. Az ilyen bánásmód mellett a kutya elképesztően gyorsan megérti, hogy mire megy ki a játék. Ráadásul, ha ennek a helynek a látogatását azonos időhöz kötjük, rövidesen nem lesz semmi eltakarítani valónk.


Apropó takarítás! A lakásban sürgősen, és alaposan takarítsuk fel az „áldást”, tüntessük el a szagot, nehogy a kutya ismét kísértésbe essen. A szagnyomok ugyanis arra ösztönözhetik a kutyát, hogy máskor is használja azt a helyet.


A kutya nem csak a lakásban hagy maga után „valamit”, hanem az utcán is, ott is takarítsunk fel utána, nehogy mások, vagy saját magunk lépjünk bele a „hibába”! A játszótéren lévő homokozó NEM a kutyáknak készült illemhely!

A szobatisztaságra való nevelés során komolyabb büntetés alkalmazása kifejezetten káros hatással van a kutyára! Kölyökkorban a kutyának is „rövid még az esze”, fogalma sincs arról, hogy miért szidjuk, büntetjük, nem tudja mire vélni szeszélyünket és csak összezavarjuk ismereti és érzelmi világát.



Semmi esetre se kövessük el azt a hibát, eredménytelen, de jól elterjedt gyakorlatot, hogy beleverjük a kiskutya orrát a „névjegyébe”! Ezzel a magatartással csak azt érjük el, hogy a kutyánk büdös lesz, valamint, hogy amerre jár, viszi magával az újabb „névjegy” készítésére ösztönző szagmaradványt.

2010. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem ez a módszer tökéletesen bevált:

Én 1,5éve a westimet úgy szokattam szobatisztaságra,hogy napközben 2 óránként vittem le,valamint evés után rögtön,mert észrevettem,hogy ilyenkor mindig ürített.

Ez hogy kinti is meg benti kutyus is,szerintem elég nehéz lesz,eleinte szerintem egy helyhez kellene megszokatni.Gondolok itt arra,hogy szerintem ebben a korban még uygebár nem tudják hogy hova pisilhet természetesen,kint megdícséred ha elereszt egy pisit,bent ellenkezőleg.Reméllem érted.

Valamint én ezt a tévében egy tenyésztőtől hallotam.hogy kiraksz nálatok személy szerint a bejárati ajtótól egy viszonylag távolabbi helyre újságot,kutyapelust és ha rápisil mindig közelebb-közelebb rakod az ajtóhoz.

Ehhez a módszerhez nincs tapasztalatom,de szerintem eléggé megbízhatónak hangzik.

Ja igen,ami a legfontosabb szerintem a kicsi kutyáknál a dícséret és a szidás. Ha bepisil és pont látod szólj rá erőteljes hangon hogy fúj vagy nem szabad,vidd oda a pisijéhez vagy kakijához mutasd meg neki és eközben mondd.De ne nyomd bele az orrát!


Hogy mennyi idő még szobatiszta lesz?

Szerintem ez teljesen kutyus függő.Én találkoztam már oylan esettel,hogy már 8hónapos volt a westije és még midnig bepisilt,modnjuk állította,hogy leviszi rendesen aztán a barátnői elmodnták hogy napi 4x viszi le meg valamikor annyiszor se. Szóval ekkor nem tudom mit várnak az emberek?:D Csodát?Hát ennél várhatnak:)

Az én kutyusom bevallom neked nagyon hamar leszokott,mondjuk én úgy hoztam el,hogy már kezdték pelenkára szokatni,így valamelyest könnyebb volt a helyzetem. Nekem 2-3 hét alatt teljesen szobatiszta lett,annyira,hogy már jelzett amikor le kell mennie.Ilyenkor midnig az ajtóhoz űlt és nyüszített.:)


Reméllem tudtam segíteni:)

Ha bármilyen kérdésed van a westi nevelésével /táplálásával kapcsolatban nyugodtan írhatsz privit szívesen válaszolok,adok tanácsot:)

Ivett

2010. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem is most lett egy két hónapos westiem. :) Köszi én is a tippeket, remélem, sikerül hamar megnevelni.
2010. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok sikert és türelmet a kutyusokhoz!:)

Ivett

2010. júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kicsi még a kutyus a büntetéshez. A kisgyereket sem szidják le, ha nem tudja a szorzótáblát, hanem megtanítják neki.


Figyeld meg a bioritmusát, hagyj neki időt, rá fogsz jönni, hogy van egy természetes rendje a kutyád "ciklusainak", ha ebben az időben kiengeded, és nagyon megdicséred, hamarabb érsz el eredményt.


Már írták előttem a jellemző időpontokat: evés után 10-20 perccel, mikor nyomja a gyomor a hólyagot, ébredés után pár perccel, mert eddigre körbe is ér benne a kaja.


A takarítás is fontos, a kutya, ha megérzi a szagot, jellemzően ugyanoda fog újra menni.


A pelenka ezért jó is, meg átok is. Könnyen rá lehet szoktatni, és nehéz leszoktatni róla.


Sok sikert!

2010. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi segítségeket! :)
2010. júl. 14. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!