Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez vicc, átverés, vagy komoly...

Ez vicc, átverés, vagy komoly akar lenni?

Figyelt kérdés
[link]
2019. aug. 26. 00:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

8000 Eurot ker erte, az annyi mint 2.633.160 HUF


Es a cimben 3.720.000 HUF van.

Tehat komolyan gondolja az arat.

Talan akad valaki, aki sznobsagbol kifizeti :D

2019. aug. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem kamu. Nem csak az ára miatt mert tudom hogy vannak milliomos sznobok akik már nem tudnak mit kezdeni magukkal meg a pénzükkel és kifizetnék érte. Viszont aki ilyen értékben árul kutyát az nem a jófogáson fogja, ráadásul még csak kiemelve sincsen. Ha már közel 4 millióért árulnék kutyát csak kiemelném 1000 forintért, hogy ne az utolsó oldalon legyen :D
2019. aug. 26. 01:53
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Nekem is furcsa a hirdetés mivolta, de volt egy ismerősöm, akik buldogokat tenyésztenek, ők is milliókért adják őket, és van is rá kereslet. :/ ami számomra megdöbbentő, mert egyébként a menhelyek tele vannak kutyákkal, de ez már egyéni vélemény...
2019. aug. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A menhelyes kutyák nem elég trendik egy insta oldalra hogy pózoljanak vele, plusz általában az ilyen kistestű agyon tenyészett kutyák mobilitás szempontjából sokkal "hasznosabbak". Könnyen lehet szállítani őket a-ból b-be, manapság amúgy is divat a kutyákat "ékszerként" hordani.
2019. aug. 26. 05:08
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Komolyan ennyit szeretnének ezért a kiskutyáért.

[link]


[link]


Már 14 hetes, eddig nem volt rá vevő, kB egy hónapja láttam, akkor talán drágább volt. Gondolom nagyon el akarják már adni, hogy a jofogasra is feltették.

2019. aug. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a leírás is furcsa. A szülőket megnevezi, a "nagyapáról" meg annyi van, hogy "a lila csíkos" :D meg a kutya neve is... Oké, hogy a törzskönyves nevek nem a hívónevek, de szerintem senki nem nevezne el egy kan kutyát törzskönyvi névvel Isabellának :D

Most rákerestem a Thuglife kennelre, a honlapjukon egy eladó kiskutya van jelenleg, Marzipan. Ugyanezekkel a képekkel, mint a hirdetésben :) szóval igen, valószínűleg kamu a hirdetés. Ráadásul a hirdetés szerint Baranya megyéről van szó, a kennel pedig dombóvári. De még ha esetleg az lenne, hogy valaki vett egy kutyát, és továbbadná, szerintem az is lehetetlen, szinte biztos vagyok benne, hogy egy ilyen kennel, mint a Thuglife, nem engedné, hogy a kutyáit továbbadják.

Lehet, érdemes lenne a kennellel felvenni a kapcsolatot, hogy felhasználják a képeiket és a nevüket, nem biztos, hogy tudnak róla...

2019. aug. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem az is átverés, hogy valaki pénzt ad egy ilyen kutyáért, és nem csak szánalomból veszi magához
2019. aug. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

A jofogason ugyanaz a telefonszám van megadva, mint a kennel oldalán.


Amúgy nem a neve Isabella, hanem a színe. A neve Marzipan.


Gondolom azért ilyen drága, mert Isabella és merle is egyben és platinum gén hordozó. Az pedig elég ritka.


Fci törzskönyve nincs amúgy. Nem értek a fahtáhiz, de most megnéztem és standard szerint hiba a világos szem, szóval nem tudom, hogy így versenyen tud-e indulni.

2019. aug. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%

A Thuglife kennel egy igen drága kennel, főként külfödre meg celebeknek adnak el kutyát, így a hordetést reálisnak tartom.

Viszont hagyjuk már a nyavajgást, hogy miért nem a menhelyről hoznak. Vannak emberek, akik aktívan sportolni, versenyezni, kiállításokra járni, tenyészteni akarnak, amikre egy menhelyes kutya NEM alkalmas. Ne kössünk màr bele mindenkibe, aki tenyésztőtől vásárol, mert az most annyira hú se menő, hogy adoptdontshop meg hasonlók. Nem a tenyésztőtől vásárlással van a baj, fogjukmárfel, hanem a szaporítótól.

Nyilván, egy házikedvencnek tartott kutya tök jó, ha menhelyes, de ebben az esetben sem kéne megkövezni aki tenyésztőtől vesz, mert esetleg dp meg egyébb betegségekre szűrt kutyát szeretne.

Mehet a lepontozás.

2019. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
64%

Nincs baj azzal ha valaki tenyésztőtől vesz kutyát, a baj azzal van hogy nem mindegy milyen tenyésztőtől milyen kutyát.

A tenyésztők tönkretettek jó pár fajtát, lásd ezt a szegény agyonárazott sznoboknak gyártott ölebet (gyönyörű egyébként), de nem alkalmas a pózoláson, menőzésen kívül másra. Nem is beszélve a nyomott orráról, a légzési nehézségeiről és a fáradékonyságáról ennek a fajtának.

Tehát ha valaki vesz komoly sportra tenyésztőtől egy kutyát, vagy más konkrét célra, teljesen rendben ha kifizet nagyobb összeget, de az olyan fajták amiknek a levegővétel is nehéz, ne legyenek már csak azért tenyésztve mert divat.


Egy szó mint száz, az hogy tenyésztő önmagában nem garancia a szentségre.

2019. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!