Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől szökhet el a kutyám?

Mitől szökhet el a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy lassan 5 éves kan puli kutyám aki mostanában nagyon rászokott arra, hogy amikor nyílik a kisajtó ő már vagy egy utcával arrébb van. Az lenne a kérdésem hogy miért csinálhatja ezt, és mivel tudom leszoktatni erről?

Azért nem értem,mert az udvarunk elég nagy,és én meg nagyon sokat játszok vele, szóval a mozgásigénye ki van pipálva.(sétáltatni is szoktam, bár azt nem olyan gyakran) Rendesen kap enni, inni. Szeretve van, foglalkozva van vele. Kérlek segítsetek mert már nem tudok mit kitalálni annak érdekében, hogy ha a kapu nyitva van ne menjen el. (Eddig amugy ezt nem csinálta, az elmúlt pár hónapban szokott rá)



2019. aug. 26. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ivaros?
2019. aug. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy a lányok után jár, de az is, hogy egyszer kiszökött, rájött, mekkora buli, új ingerek, más kutyák... és pusztán élvezetből szökik.

Amit én az extra játék, sétáltatás és egyéb fárasztás mellett külön gyakoroltatnék, hogy a kaputól pár méterre ül, marad, ha megcsinálja dicséret, ha elmozdul, akkor visszaparancsolod arra a helyre, megint ül, marad, ha megy, kinyitod kicsit a kaput... ha ez is megy, kimész a kapun, de nem csukod be... kicsit távolabb mész. Így kevésbé tud kislisszolni. Sajnos nálunk egy időben az volt a helyzet, hogy a család jó részénél tárva nyitva lehetett a kapu, bent maradt, de édesapámat félrelökte a kutyánk és kiszökött, mert ő nem követelt tőle fegyelmet. Úgyhogy ha van egy gyenge láncszem a családban, akkor őt is meg kell győzni, hogy tartsa be a szabályokat.

2019. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

* Tüzelő szukát érez a közelben.


* Nincs lemozgatva, a gazdái nem törődnek vele, unja magát.


* Valaki kicsalogatja vagy lát valamit az utcán, ami érdekli.


* Védeni próbálja a területét más állatok ellen (ide értendő a területmegjelölési céllal való kiszökés is).


* Nem tudja, hogy hol van a telek határa, ezért a sajátjának gondolja még az utcát is.


* Félelemből megszökik (verik a gazdái; tűzijáték; villámlás).


Szerintem ezeknek van a legnagyobb esélye.

2019. aug. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!