Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Majdnem megharapott a kutyám,...

Majdnem megharapott a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 16 hetes golden retrieverem. Én töltök vele a legtöbb időt, viszont aki nagyobb mértékben fegyelmezi az az apukám. Ezért is ért pofoncsapásként mikor rámmorgott és kapkodott a kezem után. Adtam neki egy kis darab szarvasmarha csontot mert jön a foga és ez jó az ínyjének. Mikor közeledtem elkezdett futni vele, és mikor az egyik darabját a csontnak elvettem morgott meg a kezem után kapkodott (de megharapni nem harapott meg, pedig többször is próbáltam közelebb tenni a kezem hozzá). Játékból csinálhatta volna? Mikor játszunk vele mindig fut előttunk egy játékkal a szájában, ez kedvenc “időtöltése”. Eddig úgy tűnt, hogy soha nem harapna meg, ha sírtam nyaldosott, vigasztalt, az ölembe bújt akármikor, vittem magammal mindenhova viszont ez most nagyon meglepett.

Úgy tudtam, hogy a golden retriever úgymond “többgazdás” kutya, nem öntörvényű és családbarát.

Nem idegen számunkra ez a szituáció, mivel az előző német juhászkutyánk (akikről köztudott hogy 1 falkavezére van és mindenki mástól felsőbb rendűnek képzeli magát) is hasonlóan viselkedett, de csak kölyökkutyaként. Amint felnőtt soha nem harapott volna meg. De ez nem meglepő a fajtája miatt. A különbség az volt, hogy ő nem futott a csonttal hanem egyből rámmorgott és megharapott.

Mit tehetnék? Bármilyen tippet elfogadok, nagyon kétségbe vagyok esve, ugyanis eddig nem gondoltam volna hogy ilyen.



2019. aug. 26. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Ezt a dolgot biztod nem véletlenül/játszásból csinálja!Ha oda kap fogd magad és menny elne is foglalkozz vele másnap délig kb.,meg fogja tanulni!
2019. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Kutyával kutyaként kell bánni. Nem kell félteni nem cukorból van. Kölykök amúgyis rengeteget rágnak, előfordul hogy épp az ember kezét. Én ilyenkor összeszorítottam a fofáját és lenyomtam, közen határozott erőteljes NEM. Egymás közt se finomkodnak. Nyilván nem kell eltörni az orrnyergét de érzékelje hogy most átlépett egy határt. Amúgy ezzel a módszerrel könnyen felállíthatod a kereteket. Célszerű most jól "lealapozni" a kutyát mert 6-9 hónapos koruk körül "kamaszodnak". Hasonló mint az embereknél: alkalmi süketség, határok feszegetése, makacsság.
2019. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Valóban, be kell keményíteni nála amíg kicsi..elvégre csak kutyából van, a kutyáknak pedig a csont a mindenük.:)
2019. aug. 26. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem egyértelmű a leírásból, hogy azt hitte el akarod venni tőle a kaját. Magyarul nem bízik benned annyira, hogy megközelíthesd evés közben. Ezt úgy lehetne kijavítani, hogy egyrészt amikor ételt adsz neki, akkor addig nem adod neki, ameddig morog rád. Másrészt nyugodtan sétálj körülötte evés közben, de ne buzeráld a tálját, így érzékelteted vele, hogy nem fogod elvenni tőle.
2019. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
2 hete van nálam egy 3-4 hónapos mentett kölyökkutya. Az első pillanattól azt csinálom, amit a 4. válaszoló írt, addig nem eheti meg a kajáját, amíg morog. Megy a hiszti néha rendesen, de egy idő után abbahagyja. Na akkor megeheti. Már az is megy, hogy evés közben hozzányúlok a tálhoz. Elég fiatal még a te kutyád is, tanítható. Keress neki egy jó trénert.
2019. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A táljába bármikor belenyúlok nem morog, akár el is vehetem tőle. Csak a csonttal történt ez. Most megpróbáltuk újra, az apukám jelenlétében. Nem morgott, ki is vehettem akár a szájából.

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz!

2019. aug. 26. 19:01
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Ha kapnál egy tortát és én megpróbálnám kivenni a szádból/kitépni a kezedből, te mégis hogy reagálnál...?



Azt a kutyának tanulnia kell, hogy ne féltse tőletek a zsákmányát. A marhacsont az egy NAGYON ÉRTÉKES zsákmány. Még ha van némi kis alapképzése csereberélős játékból, ami a "kérem" alapja, akkor ilyen korban/tudásszintben lehet számítani arra, hogy megpróbálja bevédeni.


Mit tudsz csinálni?

Megtanítod arra, hogy mennyire hiper-szuper jó dolog odaadni nektek a zsákmányát, közben ügyelsz arra, hogy az eleve kurdarcra ítélt helyzeteket messziről elkerüld, amíg nem tartotok ott tudásban, hogy bármi van a szájában AKARJA odaadni.

Ha engem kérdezel, sokkal megbízhatóbb megoldás, mint amit most csináltok: ha nincs ott valaki a közvetlen közelben, aki megeszi a kiskutyát, vagy rájön, hogy van választási lehetősége (pl. nincs rajta póráz és nyugodtan tehet rátok), akkor gond lesz.


No, le lehet pontozni.

2019. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

Két dolog jutott eszembe

1.a hierarchiában alatta állsz

2.mi a fenének nyúlkálsz a szájába mikor csontot eszik?

2019. aug. 27. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

1. Igen valószínüleg, de ezen próbálok most változtatni. Máskor nem így viselkedik.

2. Nem nyúltam bele a szájába.. azt vettem észre először, hogy nem engedett a csont közelébe, aztán ha nagy nehezen a közelébe mentem akkor morgott. Utána kipróbáltuk, hogyha leejti én meg elveszem tőle mit csinál. Én csak azt írtam, hogy ha kiakartam volna venni a szájából 2. alkalommal, megengedte volna(az igazi gazdája jelenlétében).

Egyébként meg ő egy kutya, hagyni kellene akár azt is, hogy kivegyem a szájából. Vettem már ki sok mindent, mivel kölyökkutyaként minden olyat megrág akár idegen helyen is, amit nem szabadna.

2019. aug. 27. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!