Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám fegyelmezni?

Hogy tudnám fegyelmezni?

Figyelt kérdés

Eszméletlen makacs kutyánk lett.

Vagyis számunkra az. Első kutyánk lehet csak ezért tűnik annak. Kutyaiskolába még nem mehetünk szóval ha le is írjátok max a billentyűzetet koptatjátok🤷‍♀️

Igen, ebből rá lehetett jönni hogy még kölyök, ez is rátesz egy lapáttal.

Nincs régóta nálunk, de borzasztó. Ha fegyelmezve van bármilyen módszerrel játéknak veszi. Nem csinál meg semmit. Egyszerűen nem érti a ‘nem’ szót hiába tanítottuk meg neki. Mondjuk lehet rosszul csináltuk...

Kérlek segítenétek? Nem kell lehurrogni szóval légyszives csak akkor írj ha a válaszodtól előrebb leszek.


Sajnálom hogyha úgy jön le hogy ez az egész bunkó hangvételűként írtam, esküszöm nem annak szántam, de tudom milyen emberek vannak itt gyakorin akik csak azért is leírják hogy neked inkább plüss kellett volna stb...


2019. aug. 26. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Első héten még nem célszerű elvárni semmit a kölyökkutyától, ebben az időszakban csak ismerkedni célszerű vele, kialakítani vele a kapcsolatot. Ha fegyelmezni kell, akkor azt célszerű inkább valamilyen játékos módon megtenni, ameddig nincs meg benne a feltétlen bizalom. Közben lehet alapozni a behívást is és ismertetni vele a jutalmazás módját (jutalomfalat adása, ha kérésre odajön hozzád). Ha már otthon érzi magát, akkor lehet tanítgatni az alap dolgokra, pórázhoz szoktatás, ültetés, fektetés és hasonlók.
2019. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a könyvet szerezd be vagy töltsd le, minden fontos benne van kezdő kutyatartóknak tömören, szórakoztatóan, a kutyanevelésről is:


[link]

2019. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Milyen fajta? , mennyi idős? lakásban van?


Mennyi időd van rá egy nap?

2019. aug. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Hát szerintem meg el kell kezdeni arra nevelni, hogy ő hol van a sorban. A kutyák falkákban élnek, tehát a családot is úgy látják. A kölykök gyakran bepróbálkoznak minden nevelés ellenére és ébernek kell lenni, mert könnyen a gazdi fejére nő. Ha megy valaki hozzátok először az embereket üdvözölje a vendég, rövid szavakat használjatok fegyelelmezésre határozott hangnemben. Ha egyszer nem engedtek meg neki valamit azt később se. Ti egyetek először. Ő menjen ki utoljára az ajtón. Stb. Nem szabad verni és kiabálni vele mert csak bestresszel.
2019. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Keverék, a yorkiehoz hasonlították.

Lakásban van igen és 4hónapos, de még nem lehet kivinni mert nincs meg az összes oltása.

Egész nap egyenlőre.



Mind megvannak ezek. Akkor “csak” kölyök és még bepróbálkozik?

2019. aug. 26. 19:35
 6/9 Hovarju ***** válasza:
0%

Nem makacs, kölyök.

Keressetek minél előbb kutya óvodát és sulit, hogy ha már vihető közösségbe azonnal tudjatok menni.


Sokat kell tanulnotok egymásról. Főleg nektek a kutyáról, hogy megértsétek mit miért csinál. Addig csak annyit, hogy legyetek következetesek.


A "nem" szó jelentését nem tanulta meg, ha megtanulta volna, akkor figyelne rá. Keressetek rá Jan Fennel kutyapszihologia c. könyvére, és ajánlanám még a 101 kutyatrükk könyvre.


Kitartás menni fog. :-)

2019. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, csak hogy jó legyen neked: B+ ennyi felkészültséggel és logikával plüsskutyát se adnék neked!


1. Terrier mix. Naná, hogy makacs.

2. Házhoz járó kiképző. Csak arra a néhány alkalomra, amíg helyre tesz benneteket és eljuttok a kutyaoviig.

3. Olvass! https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10040873-mil..


"nem"

Egy feladatot nem elég egyszer megtanítani. Különböző különböző helyeken, szituációkban, figyelemelterelő tényezők mellett, fokozatosan nehezítve a feladatot ki kell gyakorolni.

Ezzel szemben, ha túl sokat mondogatjátok neki szót eredmény nélkül (pl. mert nem vettétek észre, hogy túl izgatott), akkor arra is megtanítjátok, hogy nem kell a szóra figyelni.

A tiltószót amúgy az ételmegtagadásból érdemes tanítani, itt is ronthattatok.

2019. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első kutyátok, nem ismeritek még a kutyák "működését". Ez nem baj, valahogy el kell kezdeni.


Szerintem amíg nem tudtok kutyaoviba menni, informálódj! Rengeteg irodalom van fent a neten akár olvasmányként, akár video formájában. Ajánlanám neked a kutyakaland című honlapot, ott nagyon klassz dolgok vannak. A hölgy és férje évtizedekig rotikat tenyésztettek nagyon sikeresen, szinte mindent tud a kutyákról, jó meglátásai vannak.


Sok módszer van, amivel jó kutyás lehet belőletek, de próbáljatok meg nem elveszni az információk tengerében, válasszatok ki egy-két, számotokra szimpatikus elvet, és az irányban kutakodjatok.


A kutyovi/kutyasuli sokat fog majd segíteni, de addig is próbálkozzatok és ne keseredjetek el, ha valami nem sikerül. Ezt is meg kell tanulni, senki sem születik úgy, hogy profi kutyakiképző.


Hajrá, és sok sikert, sok örömöt a kutyiban!

2019. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Türelem.Ő makacs,de neked még makacsabbnak kell lenned még most,mert ha rá hagysz valamit,hogy 'jó akkor legyen neked igazad' akkor ezt meg szokja,és a makacsságból az lesz,hogy azt fog csinálni amit akar.


Amikor az én kölyök kutyámmal tanultuk a sétát csak azzal ment el egy hetem nagyjából,hogy EL TUDJUNK INDULNI a házból anélkül,hogy a fél szomszédság az ő nyüszítését és visongását hallja.Ami egy ilyen hangú,termetű kutyánál külön bosszantó és éles hang.És a mai napig egyébként nem tudom miért csinálja,tenyésztő se tudta megmondani,szerinte csak rossz szokás amit nem neveltem le időben,ha nagyon izgatott,akar valamit vagy megjövünk sípol mint egy plüss játék.. :| De a csend szó egy 1-2 rászólás után már persze segít,abba hagyja :D

Szerintem több ezerszer elmondhattam az alatt a hét alatt,hogy 'nem,csend' mire felfogta,hogy akkor sem fogok vele elindulni ameddig zajong,ha végig sipogja nekem az ABC-t.

Ráadásul 6x sétáltunk még akkor egy nap,az első napokban szerintem hülyét kaptak a szomszédok is.


Jutalom falatot nem hasztáltam,mert arról utána külön le kell szoktatni és sok kutyánál megmarad,hogy parancsot csak akkor teljesít,ha jutifalit kap.Kattintós módszert meg nem ismertem úgyhogy maradtam annál,hogy a kutyánknak a mai napig a simi és kitörő örömmel adott dícséret a jutalom.És be is vált végül is.


Úgyhogy javaslatnak a könyvön,kutya ovin és sulin kívül csak a türelmet tudom ajánlani,egy kis kutyával rengeteget kell foglalkozni mire szófogadó lesz.Tudom,hogy nem sok,de anno a tenyésztőtől tanácsnak én is ezt kaptam 'türelem,ha nem érti elsőre,ismételd el neki akár 100x ameddig nem hajlandó veled együtt működni.addig nincs játék,nincs simogatás,nincs pozitív vissza jelzés felé és ne hagyj rá semmit'.Be is vált. :D

2019. aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!