Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanításnál melyik...

Ivartalanításnál melyik dokihoz mennél?

Figyelt kérdés

Adott az 'A' doki, akihez évek óta járunk.

Családi házában van a rendelője, rendelési időn kívülre vállal műtétet. Az ivartalanítás után azonnal hazahozható a kutyus.

Az ár kb 25 ezer, de nem tartalmaz mást.

Varradszedésre nem kell visszamenni, mert felszívódik.

2 kutyánkat és 2 macskánkat ivartalanította a doki, soha semmi probléma nem volt.

A gond az, hogy szeptember elején külföldön fog tartozkódni.

Attól tartunk, hogy mire hazajönne és kapnánk időpontot, elkezdene tüzelni a kutyánk.

Emiatt merült fel a 'B' doki lehetősége.


Újonnan nyílt rendelő, a doki korábban is praktizált, de most lett saját rendelője.

Az ár 20 ezer ft, ez a műtéten kívül tartalmazza az antibiotikum, a gallér és a varratszedés árát.

Műtét után 3 órával lehetne a kutyáért menni.


Kb egyforma távolságra van mindkettő tőlünk, az árkülönbség sem döntő. (Nem ezen akarok spórolni)

De szeptemberre azonnal tudna minket vállalni.


Korábbi állataim nem viseltek gallért, nem kellett antibiotikum sem

Semmi probléma nem volt soha.

Ha nem muszáj, nem akarom feleslegesen gyógyszerrel tömni.


Szerintetek?


2019. aug. 27. 07:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a kutya kapott Augmentint ivartalanítás után, ruhát és gallért is, volt varratszedés is.

Nem volt semmi probléma :)

2019. aug. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a jól bevált dokihoz viszem őket, akiben megbízok. De volt, hogy SOS kellett állatorvos, akkor oda vittem, aki azonnal (szombat este) fogadott.


Elutazás előtt nem tud A doki fogadni?

Szerintem az se gáz, ha tüzelés után lesz ivartalanítva. De ha ti nem tudjátok megoldani, akkor B doki. Vele se lesz gàz. Ő gonďolom fiatalabb, frissebb módszereket alkalmaz.

2019. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Napi 1x kutyafuttatóra kb 2,5-3 órát.

A kutya imád ott lenni, ha 1 napot kihagyunk már "dilis" - 6,5 hónapos.


Ha tüzelni kezd, 3 hétig nem mehetünk, ezért szeretnénk mielőbb.


Sajnos az 'A' doki nem tud előbb vállalni minket.

2019. aug. 27. 07:36
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor B doki. Ez ma már sima rutin műtét, nem annyira az számít, hogy ki végzi el.

Az antibiotikumtól nem lesz baja, a gallért meg meglátod, hogy kell-e, aztán legfeljebb leveszed.

2019. aug. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

B doki. Semmi gond nem lesz, ma már egy ivartalanítás nem nagy cucc egy dokinak sem, ti meg nem fogjátok magatokat stresszelni, hogy betüzel-e a kutya.

Az antibiotikumtól és a gallértól sem lesz semmi baja. Kérdezd meg a dokit alternatívákról, ha esetleg nagyon nem viseli el majd a gallért.

2019. aug. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Mindig minden kutyám macskám ivartalanítva volt, soha nem kaptak antibiotikumot és nem volt probléma.
2019. aug. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

ALAP, hogy kell antibiotikum.


Egy állatorv...mindegy.

2019. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyik sem tűnik rossz dokinak, úgyhogy én ahhoz vinném, aki előbb tud fogadni.
2019. aug. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy macera a varratszedés, de sokan szeretik nem felszívódóval varrni a külső réteget (bőrt), mert az jobban tart. Egy izgága kutyánál ez nem hátrány. Az antibiotikumnak vannak hátrányai, de pont ebben az esetben szerintem kevésbé rossz, mint egy műtét utáni esetleges fertőzés. Gallér helyett lehet a kutyára ruhát is adni, de van kutya, amelyik meglepően jól megszokja (a mienk izgága, találékony, de mégis kibírta a két hetet a nyakán a gallér). Szerintem ezek ne tartsanak vissza a B doktortól! A bizalom más kérdés, ha nagyon nem bízol B doktorban és nyugodtabb vagy A-nál az is egy érv. Ha közepes vagy nagyobb testű a kutyád és még nincs jele annak, hogy kezd nagylány lenni, akkor lehet, hogy még a szeptember végi ivartalanítás is belefér. A mi kutyánkon már hetekkel az első tüzelés előtt látszott, hogy készül valami. Ő egyébként nagyon élénk volt, de a tüzeléssel lehiggadt... egy kicsit. Meglepően jól tűrte az azzal járó kényelmetlenségeket, mint kertfogság.
2019. aug. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Keverék kutyus, most közepes termetű, nen tudni mekkora lesz.
2019. aug. 27. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!