Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyatartók, akik az...

Olyan kutyatartók, akik az ivartalanítás ellen vannak, leírnák az érveiket?

Figyelt kérdés
2019. aug. 27. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

"Fáj neki, állatkínzás"

"Dehát akkor nem lehetnek kölykei, én kiskutyázni akarok!!4!"

"Szegényt nem akarom bántani"

"Ez a természetes hogy kölykei vannak"

"Egyszer muszáj ellenie"

2019. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Én nem vagyok ellene,de nem is ivartalanítottam a sajátom.Nincs szuka állatom még közelben sem (és nem is lesz,legfeljebb ha akarok egyet azt fogom ivartalaníttatni),figyelmen kívül meg sosem hagyom még futtatóban sem egy percre sem,legalább fél szemem mindig rajta.Már csak más kutyák miatt se annyi neveletlen vakarcsot visznek oda..

Pórázról sose engedem el biztonsági okokból,sose tudni mikor ijed meg és fut el valamitől.Úgyhogy esélytelennek érzem,hogy idegen szukával bármi gondba keveredhetnénk.(meg hát,ha valaki nem akar gondot és szukát tart legyen előre látó és ivartalanítson ő,vagy ő is fokozottan figyeljen a tüzelő szukájára,nem csak nekem kell elővigyázatoskodni mások kedvéért,más is tart kutyát és ugyan olyan felelős ez ügyben..:D)


Orvoshoz az allergiája miatt 2 havonta beviszem már kölyök kora óta,tehát ha esetleg kialakulóban lenne valami gondja akkor nyílván azonnal ivartalaníttatom,főleg ha felveti az orvos,hogy kellene.De addig meg had maradjon benne ennyi férfiasság.Szegénykém egy kis shih-tzu,és hát..így is mindenki első ránézésre azt hiszi,hogy lány,pedig nagyon is kan kutyus.Pedig még nagyon elegáns fekete masnit is hordunk most már.


Ha kérdezik én nem szoktam ellene sem,de mellette sem pártolni illetve ez nagyon helyzet függő is.Minden gazdi el tudja dönteni,hogy az ő állatának jó-e ha vannak nemző képes szervei vagy sem.

Aki vegyesen tart állatot (fiút is lányt is) az már csak felelősség tudatból és szaporítás megelőzésből is,de ivartalanítson,nyílván.

Aki meg úgy véli,hogy az ő állatának nem kell,ahogy én az fokozottan ügyeljen szintén arra,hogy elkerülje a felesleges szaporítást.


Én is jól meg néztem,hogy kitől és mitől vásárolom meg a kutyámat,ha nem egy szapis lutri 'vagy beteg lesz vagy nem' állatot vásárol az ember azért nagyon minimális annak az esélye,hogy az állat bármilyen kárt is szenvedjen az ivartalanítástól vagy épp annak hiányától.


A macskánál már más a helyzet,őt amint meghoztam (felnőtt állatot vettem magamhoz) másnap már vittem is ivartalanítani.

2019. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Egyedüli eb. Soha nem megy utcára. Fiú.

Akkor minek vagdostassam?

2019. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Bár már nem vagyok ellene, de a kan borderemnek 5 éves koráig húztam az ivartalanítását a tipikus érv miatt, hogy maradjon meg szegénynek a férfiassága. Egészen a műtétig gyönyörű, az átlagnál hosszabb szőre volt, de utána évről évre kisebb lett, most kb akkora, mint egy show szukának :/. Már beszéltem több emberrel is, akikkel ugyan ez történt és emiatt picit bánom is a dolgot...
2019. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Szintén kanom van. Az ivartalanítással járó, hormonhiány okozta testi változások miatt nem ivartalanított. És nem az agyonbeszélt hízás/lustulás, egyebekre gondolok. Amiket nem tárnak a széles nyilvánosság elé. Ezektől védem meg. Szerintem többet nyer, mint veszít.


Aki kíváncsi rá, olvasson utána.

2019. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Pénzbe kerül. Olcsóbb agyoncsapni a kiskutyákat.

CSAK VICCELTEM! NEM kérek felháborodott privátokat.

2019. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Én már kaptam helyetted is egy jó kis szent beszédet arról,hogy miért lenne kevésbé férfias a kutya herék nélkül.Mennyire ráérnek itt az emberek más állatával törődni a sajátjuk meg gondolom döglik az unalomtól alattuk ameddig a jó kis regényt írják az ivartalanítás szépségeiről.

Írd le az érveid,hogy utána beléd okoskodja valaki az igazát..Dívány harcosok. :D

2019. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem ellenzem az ivartalanítást, az egyik kutyám ivaros, a másik nem. Amikor dönteni kellett, mérlegeltem, a kannak maradtak a golyói, mert úgy ítéltem meg, hogy az előnyök és a hátrányok egálban vannak, akkor pedig minek avatkozzam bele durván a szervezetébe. Nekem így valamivel több energiát kellett a nevelésére fordítanom, mert határozott kiállású, dominanciára hajlamos kan, de ennek is megvan a maga szépsége. A szukánk ivartalanítva lett, így biztosan nem lesz besikerekedett alom, viszont a viselkedése nem a jó irányba változott tőle (azelőtt sem volt túl domináns, de most aztán tényleg mindenkinek durván behódol) és valószínűleg a szőrzete is ezért nem olyan szép, mint a szüleié, fajtatársaié. A negatív hatásokat sejtettük előre, sajnos bejött.

Úgy vagyok vele, hogy a gazda felelőssége a döntés, de ehhez meg kell adni a lehetőséget, hogy tájékozódjon az előnyökről és a hátrányokról(!) is. Értem én a jó szándékot, de ettől még ellenszenvesek azok az írások, amik az előnyökről ódákat zengenek, a hátrányokat eltusolják.

2019. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Én se vagyok az ivartalanítás ellen, szerintem aki teljesen ellene van, az nem normális. Vannak olyan helyzetek, amikot szükséges az ivartalanítás. Nekem ivaros kanom van, aki 100% ban letiltható a tüzelő szukákról, és alapból nem domináns. Az egészsége teljesen jó, tökéletes, a szőre gyönyörű, teljesen szófogadó és jeleskedik a terelésben. A tenyésztője szeretné tenyészszemlére is vinni, szóval ugye alapból lehet tovább is viszi a kis vérvonalát, de ha ezt nem is nézzük, tényleg vannak negatív hatásai is az ivartalanításnak és sajnos tényleg nem szoktak ezeket hangoztatni. Az emberek többsége csak simán elhiszi hogy mindenre megoldás az ivartalanítás. Lehetnek mellékhatásai is, és ahogy az egyik válaszoló említette, nem csak a lustaságról van szó.

Amíg ilyen kicsattanóan egészséges, nem is fogom ivartalanítani. Ha esetleg valami gond lenne, és szükséges ez a műtét azonnal ivartalanítanám.

2019. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a kérdés és a válaszok is.

Csak az ivartalanítás előnyeiről hallottam és tényleg nem teljes így a kép.

2019. aug. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!