Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fel fogom tudni dolgozni...

Fel fogom tudni dolgozni valaha a kutyám halálát?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, hogy ilyen szomorú témában írok. Még februárban történt, hosszú betegség után, sajnos nem sikerült rendbe hozni egy állatorvosnak sem, pedig hónapokon át hordtuk és kezeltettük. Végül az eutanázia maradt, mert már szegény teljesen magatehetetlen volt, enni sem tudott.

Azóta egyre rosszabb, szinte minden este sírok, egyre jobban hiányzik. A családban volt már szó másik kiskutyáról, de én úgy érzem, hogy soha nem szeretnék.

Fog valaha csökkenni ez a borzasztó hiányérzet? Nektek hogy sikerült átvészelni hasonlót?


2019. aug. 27. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak az idő segíthet. :( Tudom, milyen érzés, nekem a cicám halt meg, aki nagyon közel állt hozzám. Adj magadnak időt és ne félj az érzéseidtől, ha sírnod kell, sírj.
2019. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak rajtad múlik! Próbáld el felejteni! Nekem egy Palota pincsi kiskutyám elszökött (szintén Februárban) és énis rengeteget sírtam. Nálam is szó került egy új, saját kiskutyáról én megválaszhattam volna a fajtáját nevét... d énis úgy voltam mint te? NEM akartam.De végül rátaláltam egy border collie kiskutyára(az interneten nem a szabadban) és végül magvettük.Azóta velem van és jobban szeretem mint az előzőt!Szerintem felejsdt el és nézelődj új hűséges társ iránt.Hiddel az idő majd elfelejti a bánatot, de sokkal könnyebb lenne ha választanál egy újat! (amúgy a te döntésed)
2019. aug. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak munkahelyen, irodában elég kellemetlen lenne, és mostanában nem egyszer alig tudtam visszatartani a sírást.
2019. aug. 27. 15:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy mélyebb gyász feldolgozása sokáig eltarthat. Akár 1-5 évig is. Egy házikedvencnél a néhány hét-hónap az elfogadható mérték, viszont mivel a kutyád haláláig vezető út nehéz volt és hosszabb ideig traumatizált, így a gyógyulás is tovább tarthat.

Ugyanakkor az embernek a veszteséget fel kell dolgozni valahogy, másként nem tud élni. A másik kiskutya ebben nem feltétlenül segítene, ezt jól érzed, hiszen inkább csak elfedi a bajt. Az, hogy viszonylag (hiszen állatról van szó) hosszú a gyászod, azt jelentheti, hogy valami más is van a lelkedben, ami még feldolgozatlan. Javaslom, hogy keress meg egy hozzáértőt, indulj el az önismeret rögös útján. Öngyógyítás is szóba jöhet, ha van hozzá elég erőd, de könnyebb legalább időnként segítőt igénybe venni. Művészet, írás, sport, egy jó új társaság vagy elfoglaltság sokat segíthet.

2019. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sablonos, de nekünk ő családtag volt, talán azért tart ilyen sokáig. Valószínű az is hozzájárul a dologhoz, hogy ott voltam, mikor meghalt, borzasztó volt, de nem tudtam volna elképzelni, hogy egyedül hagyom, most sem tenném másképp.
2019. aug. 27. 15:16
 6/7 anonim ***** válasza:

"ott voltam, mikor meghalt"

Ha nem lettél volna ott, akkor meg azért akarnál a rozsás bugylibicskádba beledőlni. Ez már csak ilyen. Viszont lenne egyetlen kérdésem:


Szeretné-e a kutyád, hogy ennyire szomorú legyél miatta?

2019. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam így zajlik éppen: én áprilisban vesztettem el a (számomra) legcsodálatosabb kutyát a világon, vagy inkább úgy mondanám, azt a lényt, aki a leginkább megérdemelte volna az életet és a boldogságot mind közül ezen a világon. Egy hónap múlva befogadtam egy kiskutyát, akihez egyre szorosabban kötődök, de sose lesz belőle az a csodakutya - nem is pótléknak választottam, hanem "csak" társnak, és mert nem tudom elképzelni hiányosan a falkát. Ez független a gyásztól. A gyászban sokáig ott ragadtam meg, hogy bármit megtennék, hogy visszahozam, csak valaki mondja meg, mi az, akár a legelvetemültebb dolgokat is. Most tartok ott, hogy fel merek idézni az emlékeinkből, és újra kimondom a nevét; már nem izzik bennem a düh és a gyűlölet, de még mindig sokkal, sokkal érzéketlenebb vagyok minden másra. Fájdalom és hiányérzet, ill. bűntudat mindig marad utána (még akkor is feltörnek ezek, ha olyan régi kutyákra gondolok, akik már régesrég elmentek és nem álltak ilyen közel), de azt is érzem, hogy egyre kevésbé meghatározó. Főleg, hogy a jelenben meg helyt kell állni, az ittmaradottakat boldogságban tudni, nevelni a picit, stb. Ezek nem hagyják, hogy visszazuhanjak mélyen a gyászba, és közben mindig tesznek valami jót, valami vigasztalót az életembe.
2019. aug. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!