Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Száraztáp felöntése vízzel?...

Száraztáp felöntése vízzel? Tényleg jó?

Figyelt kérdés
Tenyésztők szokták a bélcsvarodás megelőzése érdekében. Valaki csinálja? Tapasztalatok?

2019. aug. 27. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy adom a kutyámnak. Tudományos hátteret nem tudok (így engem is kíváncsivá tett a dolog), igazából minden kutyás ismerősöm így csinálja, tőlük vettem át ezt a szokást.
2019. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én is így adom, mert könnyebben lemegy nekik és kevésbé habzsolnak. arról viszont még nem hallottam, hogy a bélcsavarodást is meg lehet vele előzni :)
2019. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Én nem mert ha pl meleg van , vagy nincs épp étvágya akkor ha felöntöm nem eszi meg már dobhatom is ki a fenébe. Szárazon adom neki de friss víz mindig van előtte! Nálunk doki mondta hogy száraz táp segít a fogkő megelőzésében. Hát nem tudom , max valamit segít de ettől nem várok csodát ...
2019. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A táp nem sokat segít a fogkő ellen. A kutya a szemeket nem úgy csócsálja, mint mi. A szemfogai pl hozzá sem érnek a táphoz.
2019. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Régen úgy magyarázta egy állatdoki , hogy amikor vízzel van felöntve a táp, már pillanatok alatt fellazul a külseje. A kutya általában először lelefetyeli a vizet, amíg kényelmesen eléri. Ezzel víz kerül a gyomrába a táp előtt.

Szárazon megevett tápnál csak a gyomorsavnak kell elkezdeni azonnal felpuhítani az összes bekerült tápot.

Szóval, valami ilyesmi , persze, nem teljes értékű a mondandóm, mert régen hallottam.

2019. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Találtam ilyet is:

"Ajánlatos meleg folyadékkal leönteni a tápot. Nem kell áztatni, azonnal odaadható. Előadáson hangzott el, hogy a szárazon megevett táp után sok vizet isznak. A gyomorban a száraz hirtelen kezd el megdagadni. Viszont a vizesen etetett már vízzel együtt kerül a gyomorba, így evés után még az azonnali vízivászat is elmarad. "

2019. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40 fokos melegben még öntsem fel a tápot meleg vízzel ? biztos kellemes lehet neki ...
2019. aug. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is felöntöm vízzel. Az egyik kutyamnak habzsolás miatt a másiknak azért mert napközben szinte semmit nem iszik.
2019. aug. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így is jó úgy is jó. A bélcsavarodás ellen valóban ez is egy módszer, de szerintem nem ez fogja megakadályozni.

Én nem hiszek benne, de ha vizezed is akkor sem kéne, hogy ellepje, hanem csak be kéne nedvesíteni. Az illatok intenzívebbek így, sok kutya jobban eszi a tápot ezzel a módszerrel. Télen a langyos vízzel való nedvesítés jót tesz a kutyának, főleg ha kinti.

Ki, hogy gondolja. Nincs benne semmi rossz, csak nyáron ne meleg vagy langyos vízzel öntsd fel hanem szoba hőmérsékletűvel.

2019. aug. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!