Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8 éves német juhászkutya...

Egy 8 éves német juhászkutya bírja a napi 3 km futást?

Figyelt kérdés
Napi 3km -t futok , szeretném vinni magammal de kérdést vet fel bennem hogy vajon bírja e és nem e öreg hozzá. Van mikor 30 fokos melegben és neki indulok.
2019. aug. 27. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Ha idáig nem futott rendszeresen, nem fog menni.

Tudod-e milyen állapotban vannak az ízületei, gerince?

2019. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát 4éves koráig futott velem de volt 4 év kihagyás :(
2019. aug. 27. 22:00
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Tönkreteszed az ízületeit. Már nem négy éves sajnos.
2019. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ilyen idős németjuhászom, ő a sétát is tíz kilométer körülig bírja, utána nehezen kelt fel, és hazaérkezéstől másnap reggelig aludt, szóval ilyen távra azóta sem nagyon mentünk. Harminc fokban végképp nem vinném el, ebben a nagy melegben a sétát is csak szenvedi naplemente előtt.
2019. aug. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem viszem :( van egy ismerősöm őneki belga juhásza (malinois) van 6 éves és ők szerintem napi 5km-t is lefutnak. 6 évesen bírhatja , 2 év ennyire sokat számít ?
2019. aug. 27. 22:19
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
A malik más felépítésű kutyák. Könnyebbek, atlétikusabbak.
2019. aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem azért ez több tényezőtől is függ, pl milyen típusú a kutya(mennyire csapott a háta), milyen gyorsan futsz stb. Egy próbát viszont mindenképp megér, szerintem még örülni is fog neki. Ha pedig egyszer elkezdesz vele futni, nem azt jelenti, hogy mindig vinned kell, pl heti két napot futsz vele és ötöt nélküle+kánikulában is nyugodtan otthon lehet hagyni.
2019. aug. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Ez erősen függ az adott kutya kondíciójától és ízületi állapotától. Ha nincs hozzászokva először fokozatosan kellene felépíteni a kondiját, ha az ízületei rendben vannak. Ha túlsúlyos előbb fogynia kell. Gondolj rá úgy mintha egy 60 éves ember aki 30 éve nem futott újra akarja kezdeni. A Német Juhászt ne vidd 30 fokba futni!!! Ha komolyan gondolod akkor csak kora reggel vagy este a nyári időben.

A 6 éves Mali valószínűleg kondiban van, mert évek óta csinálja. Ő valószínűleg 8 évesen is fogja bírni, lehet kisebb távon de menni fog neki.

2019. aug. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De azt nézd, hogy a mali csak 5 éves, és folyamatosan futott... A németjuhásznak eleve nem túl előnyös a felépítése a futáshoz, és a tied 4 évig nem sportolt. Szinte tuti, hogy tönkrevágod az ízületeit, ha a semmiből elkezded futtatni.
2019. aug. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem munkavonalasom van, szintén 8 éves. Ő bírja a napi 3 km futást, túrát, úszást. De nem volt soha kihagyás, pláne több éves.


Ha ennyit kihagytál, akkor ezzel csak túlterheled az ízületeit, ami nagyon nem jó ebben a korban.

30 fokos melegben pedig semmilyen kutyát nem futtatunk...

2019. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!