Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Corgi-nak milyen igényei...

Corgi-nak milyen igényei vannak? Ajánlott kezdő gazdának?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a neten,mert szeretnek ilyen kutyust tartani,de nem írtak túl sok konkrét dolgot.


Pl írták,hogy nagy a játék és mozgásigénye,de ez kb mennyi?


Valamint írták,hogy egyedül is lehet hagyni bizonyos ideig. Ez valóban igaz? (Kicsit nehezen képzelem el,hogy sokáig meglenne gazda nélkül) emiatt érdekelne,mert azt is írták,hogy szerintük lehet kint tartani. Hát nekem pedig ez a tipikusbenti vagy kinti-benti kutya.

Vanebben bárkinek tapasztalata?



2019. aug. 31. 06:27
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Ha utána olvastál akkor gondolom tudod,hogy ez egy kis méretű terelő kutya.Ezért igen,régen kint tartották a nyáj mellett mert az volt a feladata,hogy őrizze azt.

Manapság bent vagy kinti-benti tartással él bármit meg tud szokni ha elegendő mozgást kap.


Bátor,makacs és nagyon aktív fajta mint az összes juhász-és pásztor kutya.Manapság már csak társasági kutyaként van jelen,de így is egy kiadós séta mellé mozgásra szüksége van.Labda dobálás,más kutyával való játék,valami kutyás sport könnyen lefoglalja.


Növekedési korban NEM SZABAD sokat sétáltatni más elfoglaltság kell neki.Bár ezt tenyésztő el fogja mondani.A rövid lábait kímélni kell kölyök korban.


Bár kisebb-nagyobb eltérések vannak az sem mindegy,hogy Cardigan Welsh Corgi (van farka) vagy Pembroke (nincs farka) :)

2019. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Azért egyedfüggő is. Nekem corgim van, kicsit sem makacs, nagyon szófogadó és nem szeret labdázni. :D egyelőre benti kutya, később kinti-benti lesz. Hétköznap kb napi 3 órát foglalkozok vele, séta, futtató, trükkök. Hétvégén többet, akkor általában elmegyek vele erdőbe kirándulni, nagyon élvezi. Most nyáron heti egyszer úsztattam. Sajnos ritkán jutunk el terelni, kb 2 havonta.


Napi átlag 6-8 órát van egyedül, végig alussza.


Nekem első kutyám, soha semmi komoly gondom nem volt vele.

2019. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1-es, tárgyi tévedés, a pembrokenak is van farka, csak nem minden esetben. A csutka farkú ritkább. Nekem is csutka van.
2019. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!