Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát tűzijátékkor kennelben...

Kutyát tűzijátékkor kennelben hagyjuk vagy udvaron is lehet, csak ne hagyjuk egyedül?

Figyelt kérdés
2019. aug. 31. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Kennel, vagy pince, vagy bármi.

Ha kell, nyugtatót is adj!

2019. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Jól bezárt helyen és fontos hogy semmi olyan ne legyen amit esetleg felborít és kárt tesz akár saját magában is.

Én kutyáim eltűrik a tűzijátékot a nagy németjuhászom szabadon járkál az udvarban amikor tűzijáték van vagy dörgés villámlás bevonul az óljába ami egy féltető alatt van és ott meghúzza magát.

Van egy spánielem is ő benti kutyus. Ha a lakásban van hidegen hagyja teljesen, ha az udvaron van akkor kaparja az ajtót hogy be akar jönni és ennyi.

2019. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem,és valahogy kitudja nőni vagy kiképzővel lelehet szoktatni hogy ne féljen? Kint voltam vele olyankor kicsit félt előre ment bebújt egy helyre meg 1-2-szer kinézett látta a fényeket,mert közel volt a tűzijáték.De szóltam hozzá meg nyugtattam.
2019. aug. 31. 22:04
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem fogja kinőni. Van kutya, amelyiket talán lehet kondicionálni rá, de az én tapasztalatom az, ahogy idősödik egy kutya, érzékenyebb lesz az ilyen zajokra. Évekig meg sem rezzen, aztán egyszer csak jön a félelem, rosszabb esetben a pánik. Így szokott lenni a viharérzékenységnél is.
2019. aug. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem,enyém még 7 hónapos.
2019. aug. 31. 22:31
 6/7 anonim ***** válasza:
2019. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kutyája válogatja. Az egyik kutyámnak elég, ha a közelében vagyok, nem fél az ilyesmitől. Régen a másik sem félt, volt olyan is, hogy együtt néztük a tűzijátékot, de egyszer bedobtak hozzá egy petárdát, utána minden dörgéstől pánikolt. Egy darabig próbáltam szoktatni, távoli zivatarnál kimentem hozzá játszani, nem pátyolgattam, igyekeztem nyugodt maradni ilyenkor. Valamit javult a helyzet.
2019. szept. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!