Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 10 hetes kiskutyám éjjel...

Ha 10 hetes kiskutyám éjjel alig alszik mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 2 hete itt van nálunk a kiskutya első pár éjszaka bent aludt a szobába és elvolt. Aztán kiraktam a folyósora. Először elaltattam és jól is ment de fel ébredt fél egy kor és nagyon durván és hangosan ugatott nyüszített. Ilyenkor gondolkodtam el rajt hogy kimennyek vagy sem?

Panelban lakunk és idős szomszédaink közvetlen mellettünk laknak. Először vártam pár percet hát ha abba hadja de 5 perc után még mindig ugatott és nyüszített. Kimentem leszidtam és leültem a folyosóra. Oda jött de nem foglalkoztam vele. Lefeküdt ott el rágicsált a játékait és nyugodt volt. Ahogyan fel áltam és kinyitottam az ajtót a kutyus jott de nem engedtem be és kezdődött előröl. Kicsit talán korai volt kiszoktatni de azt ajánlották ismerősök hogy minnél előbb. A másik baj hogy a szobámba elég feszesek a hosszabbítók szóval nem tudom felrakni mert a konektor a szoba másik végébe van és ha kihúznám akkor nem lenne tv és én azzal tudok aludni:(

Mélyen is alszok szóval nem venném észre ha valamit szétrágna este. Így tényleg félek szobaba altatni. Holnap kezdődik a suli nagyon félek hogy a kutyu miatt nem tudom ki aludni magam esetleg nincs valami tippetek vagy trükkötök?



2019. szept. 1. 02:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hiaba szidod le, olyan mintha egy kisbabanak probalnad megmondani, hogy ne sirjon, mert az teged zavar. Kicsi meg. Nem azt mondom, hogy a kutya okitasat nem lehet elkezdeni, mert mar az elso pillanatban formalni kell, de jatekosan, dicserve lehet meg kezdeni. Sir mert melletted szeretne lenni, elhoztad onnan ahol a kis csaladja volt, es ket het alatt te lettel az uj csaladja. Hianyol teged, de az nem jelenti azt, hogy neked nyomban ugranod kell este hozza ha sir. Faraszd le, jatsz vele sokat, hogy az energiai estere elfogyjanak annyira, hogy kepes legyen ataludni az estet. Ha megis sirdogal, akkor sirdogalni fog. Hidd el, par nap toled toltott kulon ejszaka es meg fogja tanulni, hogy egyedul kell aludnia. Napkozben pedig minel tobb jatek es szeretet.
2019. szept. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A legrosszabb döntés volt két héttel a suli előtt vinni a kutyát. Sulikezdésig még ideje sincs megszokni az elvárásokat. Te még változtattál is az elsőként bevezetteteken.

Milyen folyosóra raktad ki?

Ha iskolába mész, szerinted addig a kölyök bambán alszik majd?

Kezd el szoktatni szobaketrechez. Akár olyan járókaszerűbe. A szomszédnak pedig szóljál, hogy kérsz némi türelmet, amíg a kutyád megszokja az új lakhelyét.

2019. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!