Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BRIT tápból mennyivel kell...

BRIT tápból mennyivel kell több az ajánlottnál hogy 1 éves kutyám ne fogyjon le vagy mivel egészítsem ki?

Figyelt kérdés
Menhelyi ivatralanított kan kutyám egy hónapja hoztam el és BRIT táppal etetem amit eleinte nedves táppal egészítettem ki de hasmenése volt. Most sárépával főtt rizst keverek hozzá és a széklete rendben de hullik a szőre( viszont egyre selymesebb)Növeljem a gyártó által javasolt táp adagot ha igen mennyivel?

#etetés #kutya tápok
2019. szept. 1. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyival növeld, hogy látsd a változást
2019. szept. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kutya most mennyire kövér vagy sovány? Észrevetted rajta, hogy fogyna? Egyébként egy kutyának jobb, ha karcsú. Tapintásra a bordáknak érezhetőnek kell lenniük, oldalnézetből a hasa legyen felhúzva, ne hurkaformát mutasson, felülnézetből legyen kivehető "dereka".


Annyi ennivalót kapjon, hogy a súlya ne változzon (ne is hízzon, ne is fogyjon), hacsak nem túlsúlyos vagy túl sovány. Ez egyedenként változhat, de úgy egy-két hónap alatt belőhető, ha addig nyomon követed, hogy alakul a súlya, kondíciója.


Ha kerti kutya, télen nagyobb mennyiségű/kalóriadúsabb tápra lesz szüksége, a kinti hőmérséklet függvényében, ugyanez áll akkor is, ha sportolni fogsz vele.

2019. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Brit juniorból a kutyánknak úgy a másfélszerese kellett az ajánlott adaghoz képest ahhoz, hogy ne legyen sovány. Neki a juniortól a kelleténél hígabb volt a széklete, most felnőttet kap és úgy már normális állagú (valószínűleg sok volt neki benne a fehérje). A szőre rendben van, sokan dicsérik, milyen szép. Ha a kutyádnak hullik a táptól, akkor érdemes lenne orvossal konzultálni, hogy lehet-e allergia.
2019. szept. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Soványnak találom de a bordái nem látszanak ki és van egy kis hasa felülnézetből, nem fogyott de nem is hízott mert sokat gyalogolunk ( napi kb 10 km + loholás a kutyafuttatóban ha vannak kutyapajtik) és a menhelyen nem ment ennyit Ezzel együtt még nem sikerült igazán lefárasztanom. BRIT JUNIORT kap és ha elfogy áttérek a felnőttre.Gondoltam hogy a jobb kajától felszed egy kicsit. NAgyon köszönöm a válaszokat mindegyik sokat segített
2019. szept. 2. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!