Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás most vagy később?

Ivartalanítás most vagy később?

Figyelt kérdés

7 hónapos szuka kutyámról van szó.

Volt egy kis mozgásszervi problémája, ami szerencsére elmúlt.

akkor az állatorvos azt mondta,addig, amíg az fenn áll, szó sem lehet az ivartalanításról.


Szóval 7 hónapos, és 3 hét múlva kezdődik a kutyaiskola..

6 hétig tart, és valószínű a tüzelés miatt em tudnánk járni végig.

Gyorsan csináljuk meg most és addigra összeszedi magát, vagy várjam meg az ivarérést és a következő tanfolyamot?



2019. szept. 4. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Én most megcsinaltatnám.
2019. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Ha az egészségügyi állapota engedi, akkor most lenne érdemes.
2019. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképpen első tüzelés előtt akarjátok ivartalanítani? Kicsi vagy kis-közepes testű? Ha mindkettőre igen a válasz, akkor célszerű lenne most. Legfeljebb ha 3 hét alatt nem szedi eléggé össze magát, akkor mentek a következő tanfolyamra. De azt szokták mondani, hogy 2 hét alatt rendbe szoktak jönni a kutyák a műtét után. Igaz, a mi kutyánkat megviselte a műtét, 1 hétig leginkább csak feküdt és még egy hónappal utána is látszott rajta, hogy volt valami, pedig fiatal, szóval nehezen tervezhető az ilyen.

Ha nagyobb kutya, akkor viszont közel sem biztos, hogy most ősszel már tüzelni fog. A mi kutyánk például másfél évesen tüzelt először (és utoljára), 1 évesen még nagyon látszott az alkatán, viselkedésén, hogy még nem kell ettől tartanunk, következő tavasszal viszont már két héttel előtte lehetett sejteni, hogy hamarosan indul a móka, fejben nagyon nem volt ott a feladatoknál (a tüzelést jól viselte amúgy, hódolók sem jöttek, nem volt vele gond).

Azt vegyétek számításba, hogy a tüzelés után jobb 2-3 hónapot várni az ivartalanítással. A kutyaiskolánál rá lehet kérdezni arra az esetre, ha idő közben elkezdene tüzelni. Jobb helyeken lejárhatjátok később a maradék órákat.

2019. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nekem már több éves volt a kutyám, mikor ivartalanítva lett. Pár nap alatt összeszedte magát, pár óra múlva a műtét után már járkált, le se lehetett lőni.. :D Szóval ez most változó, hogy melyik kutya mennyi idő után lesz teljesen okés újra. Viszont, szerintem most legyen ivartalanítva, és max. nem megy kutyasuliba. De most annak sincs több értelme, hogy a 6 hétből csak pár hetet végez el. Szóval szerintem jobb, ha úgy estek neki a kutyasulinak, hogy nem jön közbe semmi se.
2019. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarod szegényt ivartalaníttatni?
2019. szept. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Ne csináltasd meg első tüzelés előtt egy kutyánál, főleg ne egy nagytestűnél, az ivartalanítást. Tudom, hogy a jelenlegi propaganda ezt támogatja, de van bőven negatív hatása: izületi betegségekre és csontrákra megnő a kockázat, szukáknál az inkontinencia is játszik, illetve testfelépítésben sem lesz olyan, mintha egy kifejlett állatnál csináltattad volna meg az ivartalanítást.
2019. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

7 hónapos., 10 kilós keverék kutyáról beszélünk, amit menhelyről hoztunk. Ez az egyik válasz arra a kérdésre, miért akarom ivartalaníttatni, mert kötelező, a másikat ki sem fejtem inkább, ha már meg kellett kérdezni.

Köszönöm a válaszokat, hétfőre kaptunk is időpontot :)

2019. szept. 5. 13:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha 7 hónaposan 10 kiló, akkor tényleg nem lesz óriás méretű, így nem lehet arra játszani, hátha nem tüzel most még. Ha tüzelés előtt akarjátok ivartalanítani, akkor necces még 2 hónapot várni vele.

Nem tudom, milyen szerződéssel hoztátok el, de a közvetlen munkatársam pont a 6. válaszoló által írt dolgok miatt vár még az ivartalanítással, pedig az ő kutyájuk is menhelyi keverék, ivartalanítási szerződéssel, de meghagyták benne nekik a döntés lehetőségét, hogy előtte vagy utána. Igaz, egy kisebb testű kutyánál kevésbé gáz tüzelés előtt ivartalanítani, mert nem mindegy, hogy 10 vagy 40 kg-ot kell egy túlságosan megnyúlt testnek cipelnie. Az inkontinencia, rákok, szőrzet már nem méretfüggő dolgok.

2019. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!