Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harmadik alkalommal is bolhás...

Harmadik alkalommal is bolhás lett a kutyám. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Első alkalommal àllatorvoshoz mentünk, adtak spotont neki, pár napig nem volt gond aztán újra. Visszamentük és hisztizett egyet a doktornő, hogy ő nincs mit csináljon, de adott egy újabb rend spotont. Megfelelően tettük rá, nem rázta meg magát, nem mozgott közben. A lakást kifertőtlenítettük teljesen, minden zeg-zugát, konkrétan úszott a bolhaírtó szerben amit szintén az orvos adott. Mondta, hogy egy környék nagyon fertőzött, sokan járnak onnan, mi is oda vittük régen setalni a kutyát, de a második spoton óta egyáltalán nem vigyük arra. Mit lehet tenni? Holnap felhívom az állatorvost(természetesen nem ugyanazt, mivel egyrészt nagyon lekezelő volt, másrészt ezek után nem is bízok benne...). Létezik bolha elleni oltás? Vagy milyen más módszerrel lehet elkerülni ezeket a dögöket, ami nem spoton mert abban sem bízok. Olvastam a régi kérdéseket, ahol írták mi vált be, de mivel nem Magyarországon élek, így nem tudom beszerezni ugyanazokat sajnos...
2019. szept. 4. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Fürdesd meg ecetes vízben!
2019. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb spot-on egy vagy három hónapig hat, ha felszívódik, akkor kizárt dolog, hogy még több bolha legyen benne ez idő alatt. Ha rögtön ezután fertőződik újra, akkor valahol van egy bolhaforrás a környéketeken, ami lehet egy másik hordozó is akár.
2019. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

A visszafertőződést kellene megakadályozni valahogy, máskülönben hordhatod a kutyust kezelésre a végtelenségig.

Ne vidd olyan helyre, ahol nagy valószínűséggel elkaphatta a kis dögöket, legalábbis addig ne, amíg a hidegek be nem állnak.

Amennyiben otthon is elszaporodtak a bolhák, érdemes megfontolni egy célzott és átfogó élősködőirtást.

2019. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem bizalom kérdése. Oltás nem létezik. Spot-on-ból is van hatásos és nem hatásos. Van nyakörv. Én azt használom, nekem bejött. Van tabletta, amit a kutya megeszik és a bolha kevésbé szereti.

Ha a terület erősen fertőzött akkor esetleg egy jó spot-on és egy tabletta együttesen megvédi a kedvencedet.

2019. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, a bolhákban ugyanúgy rezisztencia tud kialakulni az ellenük való szerekre, ahogy az antibiotikumokra is.

Miután az elmúlt évtizedben boldog-boldogtalan fipronil hatóanyagú spot-onokat használt (frontline, fypryst, és társai még vagy 5 néven), arra már igen nagy a rezisztencia.

A megoldás erre az, hogy más hatóanyag-csoportba tartozó irtószert kell használni mint pl a Frontline COMBO, ami a fipronil mellett egy másik hatóanyagot (S-metoprént) is tartalmaz, pont rezisztencia-törés céljából. Vagy a mostanság agyonreklámozott "köszönjük gazdi az Advantixot:)" cuccot, amiben egy nikotinoid (imidakloprid) és egy piretrin származék kombinációja van.

Egyébként is érdemes ezeket a cuccokat időnként váltogatva használni, elkerülendő a rezisztencia kialakulását.

Ha meg gyorsabb hatás kell, vegyél Neostomosant az állatorvosodnál vagy a webáruházakban (az is vény nélküli) oldj fel 1 ampullát 1 liter vízben, húzz gumikesztyűt, és alaposan mosd le vele a kutyát a fülétől a farka végéig, különös tekintettel a combhajlatokra. Ez azonnal kiirtja a bolhákat, viszont a hatása csak 1 hétig tart, tehát utána 1 héttel mindenképp bolhairtó nyakörv vagy spot-on célszerű.

2019. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Az 5. válaszoló tökéletesen leírta a lényeget.


Annyit tennék még hozzá, hogy a kutya szőrtípusa is döntő lehet.

Hosszú szőrű kutyáknál kevésbé szokott működni a nyakörv, mert annak folyamatosan a bőrhöz kell érnie. Dús, két rétegű bundánál a spot-on is nehezen használható, mert a hatóanyag nagy része a bőr helyett a szőrre kerülhet, ami így nem tud felszívódni.


Én ezeket a szempontokat figyelembe véve (rezisztencia és bunda) sokkal jobban szeretem a tablettákat.

Relatív új hatóanyag (rezisztencia hatványozottan ritkább) és belső hatású.

Azt hozzá kell tenni, hogy a tablettáknak (Bravecto, NexGard pl) nincs távoltartó (repellens) hatása, bele tud menni a bolha/kullancs de ahogy érintkezik a hatóanyaggal (vagyis vért szív), gyakorlatilag rögvest megdöglik.


Ilyen problémás esetben és először Neostomosannal fürdetnék, és 1-2 nap múlva adnék valamelyik tablettából. És onnantól hosszú időn át (fél év-1 év) szigorúan tartanám a hatásidőket, hogy nehogy újrafertőződjön. Ráadásnak valamilyen repellens hatású szert is tennék a kutyára, de a tabletta mellett én már inkább csak természeteset, pl geranium olajat.

2019. szept. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen spot on volt?
2019. szept. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a Foresto nyakörv vált be.
2019. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok :) köszönöm szépen a válaszokat, szerencsére megoldódott a helyzet. A kutyát aznap a barátom vitte sétálni és játszott egy másik kutyával, valószínűleg onnan hozta haza azt az egy szerencsétlen bolhát, mert azóta sem láttunk rajta mást miután kiszedtük :) elnézést, hogy eddig nem válaszoltam csak nagyon felgyűlt a munkám sajnos. Ha még valaki olvassa ezt a kérdést, szeretném megkerdezni, hogy újra be lehet-e fújni a lakást azzal a bolhaírtó szerrel, hogy nyírja ki esetleges túlélőket?
2019. szept. 7. 14:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha jó a spot-on akkor az elég. Ahogy a kutya járkál a lakásban mindenhol megöli a kis gazokat. Kiegészítő kezelés csak erős fertőzéskor kell
2019. szept. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!