Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A huskym vonyít este mit...

A huskym vonyít este mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés
Hajnal3-4korul kezdi most 10 hónapos eddig nem csinálta és nagyon idegesítő tud lenni. Mit lehet vele kezdeni?

2019. szept. 5. 05:51
1 2
 1/18 anonim válasza:
95%

A huskyk nagyon mozgásigényes kutyák, ilyen fiatal korban meg főleg. Viszed minden nap sétálni? Játszol vele?

Ha esténként el tudnád vinni olyan helyre, ahol mondjuk elég sokat tud szaladgálni, meg játszanál vele, akkor éjszakára kicsit megnyugszik.

Mi a kutyánkat (igaz, nem husky) kiskorában bicikli mellé szoktattuk, és úgy vittük el "sétálni" nagyon sokszor, mert ő is igényelte a sok sétát, szaladgálást, és máshogy nem nagyon tudtuk leengedni, hogy szaladgáljon.

2019. szept. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

elektromos nyakörv


műtét

2019. szept. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Husky jellegzetesség.

Első körben próbáld sokkal jobban elfárasztani esténként, emellett a hatékony tiltást megtanulni.

2019. szept. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Van amikor nem érek rá akkor nem viszem el de legtobbszor viszem próbáltam hosszabb útra is vinni de semmi nagyon nagy udvarunk van tegnap tovább játszottam vele de még így is csinálta nagyon makacs azt hogy rám neugráljon fel már megtanitottam neki de az utcán össze vissza megy rángat ugrál az emberekre...
2019. szept. 5. 14:04
 5/18 anonim válasza:
94%

Hat persze, hisz foglalkozni kell vele. Nincs esetleg a lakohelyeden kutyaiskola? Az en varosomban volt, minden hetvegen jartunk oda 1 orara a 2 kutyankkal. Nagyon hasznos, hisz talalkozik mas kutyakkal is, es meg is tanulja a dolgokat rendesen.

En a kutyammal poraz nelkul is nyugodt szivvel elindulnek setalni, mert tudom, hogy visszajonne ha hivnam.

Ha nincs ra lehetoseged a kutyaiskolara, probald meg hogy otthon kezdesz el foglalkozni vele. Mi a kutyasuliban "klikkerrel" tanitottuk a kutyat, azaz ha valamit jol csinalt akkor klikkeltunk azzal, es kapta egybol a jutalomfalatot. A porazon valo setaltatast is meg tudod neki igy tanitani. Nagyon sokat kell foglalkozni egy kutyaval, es foleg fiatalkorban tud leginkabb elsajatitani es megtanulni dolgokat.

(elso valaszolo voltam)

2019. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

"Van amikor nem érek rá akkor nem viszem el de legtobbszor viszem próbáltam hosszabb útra is vinni de semmi nagyon nagy udvarunk van tegnap tovább játszottam vele de még így is csinálta nagyon makacs azt hogy rám neugráljon fel már megtanitottam neki de az utcán össze vissza megy rángat ugrál az emberekre..."


Fentiekre a nevelés a megoldás.

A husky egyébként is hatalmas mozgásigényű kutya, kifejlett korában napi 10 km-t simán kell futni vele. Az tök mindegy, mekkora az udvar, magát nem fogja lefárasztani (vagy ilyen pótcselekvésekkel, mint vonyítás, ásás, szökés stb.)


Mi alapján választottad ezt a fajtát?

2019. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Előtte malamutunk volt azzal is volt néhányszor ilyen de az egy helyen volt sétáltatva ahol csak néhány ember van de én viszem a városba van hogy új helyekre is.
2019. szept. 6. 07:48
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

De gusztustalan a helyesírásod... Legalább ilyenkor összeszedhetnéd magad és írhatnál normálisan, ha nyilvános helyre teszel ki kérdèst.


Teljesen mindegy mekkora az udvar, nem fog magától rohangálni benne a kutya! És a rövid séták sem jelentenek semmit! Gondolom újdonság neked, de ez egy szánhúzó fajta, arra találták ki, hogy napi 30-40 km-t fusson. Amíg te lusta vagy az igényeit kielégíteni, miért is vannak elvárásaid vele szemben?

2019. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az már csak ilyen fajtajelleg. Nem fogja abbahagyni, csak ha te lemozgatod, más varázslat nincs. Ezt azért lehetett tudni előre... kevés szabadidővel, rövid sétákra cuki minikutyát kellett volna venned, amelyik eldől 1km után és reggelig alszik. Ha már megvan a “baj” akkor viszont neked kell máshogy hozzáállni és megtalálni a módját, hogy fáradt legyen estére az a husky.
2019. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Drága nyolcadik helyesírásórákat nem kértem, vagyis a leírásban nem hiszem, hogy írtam volna ilyet, de ha igen akkor bocsánat. A "rövid" séta az olyan 6 km szokott lenni.


Tényleg szánhúzó??? Ennek utána olvastál? Te nagyon okos vagy....


Na de viccet félretéve és a sok hülyét elkerülve, azért írtam ki a kérdést, hogy tanuljak valamit vagyis legalább, hogy van tudjam, hogy miért csinálja, de hát sok ember ide nyelvtanórákat jár tanítani meg oktatni, hogy én mit csinálok rosszul. Bár ezeknek az embereknek valószínűleg fényűző életük lehet, ha nincs jobb dolguk...

Aki nem ártó és bszakodó szándékkal jött annak köszönöm.

2019. szept. 6. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!