Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell figyelni egy kutyatáp...

Mit kell figyelni egy kutyatáp összetételében?

Figyelt kérdés

Nem rég került hozzám egy kutya, eddig nagyon rossz körülmények között élt, hirtelen döntés volt, hogy elhoztam, így nem igazán tudtam felkészülni rá, de szeretnék minden jót megadni neki.

Persze egyből Pedigree-t kapott, mert azt hittem az jó, sajnos bedőltem a reklámnak. De olvasgattam és rájöttem, hogy nagyon mellélőttem vele... Kipróbáltuk a Royal Canin-t, de nem igazán eszi meg... És picit drága sajnos az én keresetemhez... Tudtok valami jó, olcsóbb tápot? Az összetevőknél tudom, hogy a minél magasabb hústartalmú a jobb, de azon kívül mit kell figyelni? Vagy menjek be egy boltba és kérdezzem meg, hogy melyiket ajánlanák? Viszont itt félek, hogy csak rámsózzák a legdrágábbat..


2019. szept. 7. 14:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Találtam volt egy régebbi kérdést, ahol nagyon jól le volt írva, viszont napok óta keresem és sehogy se tudom megkapni :(
2019. szept. 7. 14:41
 2/7 Kbdt8 válasza:
54%

Attól függ, hogy milyen fajta kutyád van, vagy mekkora testű a kutya. Mekkora az aktivitása és vannak-e allergiái.

Be kell álljak a Happy Dog imádók sorába. Vannak tápjaik mindenféle árkategóriában. De a legolcsóbb tápok is minőségiek az árukhoz képest. Mindenki dicséri a márkát és nekem is bevállt. Megnéztem az összetevőket és meg vagyok elégedve. Ügyeltem, hogy olyan tipusút válasszak amelyiknek az alapja hús, nincs benne gabona meg kukorica.

Ha elmondod milyen kutyád van lehet tudok segiteni (feltéve, ha az enyémhez hasonló felépitésű).

2019. szept. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaj, persze, észre sem vettem, hogy kimaradt a kérdésből :) bichon bolognese
2019. szept. 7. 18:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Josera. Jobb mint a Happy Dog.
2019. szept. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kbdt8 válasza:

A bichon az kistestű,nekem vizslám van. A Josera tényleg jó összetételű és árban is olcsóbb, mint a Supreme Sensible Happy Dog. 20% protein és 2% rosttartalom az egész okés. Állitólag az a jó táp aminek a protein tartalma 22% feletti és a rosttartalma 5% alatti. És fontos hogy nyers protein legyen.

Az Eukanubával szemezgettem még, mert árban ott van ahol a jelenlegi Happy Dog-unk és összetételben is jó, és állitólag nagyon nagyon jó.

2019. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Általánosságban mit figyelj a tápoknál:

- az összetevők között első helyen hús, szárított hús, húsliszt, dehidratált hústípus szerepeljen.

- Lehetőleg a táp ne tartalmazzon kukoricát, búzát, színezéket, mesterséges tartósítószereket, cukrot és keményítőket. Ne legyen benne hús és állati eredetű származék, mert az lutri, vágóhídi szemét összefoglaló neve. Ne tartalmazzon ízfokozókat

- Lehet benne gabona, de az minőségi legyen. Rizs, barna rizs, amaránt, zab, köles.

- Lehet gabona mentes. Tartalmazhat burgonyát vagy szárított burgonyát, édesburgonyát, zöldségeket, gyümölcsöket.


Érdemes figyelni az adott táp beltartalmi ár arányát. Egy tápért 1000Ft/kg -nál többet nem érdemes adni akkor ha kukoricát tartalmaz.


A Royal Canin és Eukanuba beltartalmukhoz képest nagyon drága tápok. A Royal még ízfokozókat is tartalmaz.

Ezek között nézelődj: Brit Care, Brit Fresh, Wolf of Wilderness, Ontario, Calibra, Arion, Nutra Gold Holistic, Doxneo.

2019. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Végül mit vettél?

Nekünk macskánál, az ovartalanított macskáknak való, Bárányos Ontario nagyon, nagyon bevált...

1660 forint/kg (a macskakaja mindíg drágább mint a kutyakaja) és teljesen glutén mentes.

50% hús van benne, aminek 1/3-a friss bárány, 1/3-a szárított bárányhús, 1/3-a pedig szárított baromfihús...

A többi összetevő pedig főleg barnarizs és borsó, ami jobb mintha mondjuk kukorica lenne, persze ha amúgy nem allergiás rá az állatka, akkor az sem katasztrófa...

Külön jó, hogy ilyen középkategóriás tápban van bárányos, ráadásul sterilizált macskáknak, mert az enyémek ivartalanítottak és még érzékeny a gyomruk is.


Előtte Royal Canint kaptak, az 1990 volt/kg. Abban szárított baromfifehérje volt 30%, illetve a második összetevő rőgtön a kukorica volt.


Ráadásul a kisebb húsarány miatt hamarabb elfogyott, így még kevésbé gazdaságos...


Amúgy tekíntve, hogy egy Whiskassal, Friskiessel mennyivel többen etetnek, és hogy ezekben csupán 4% hús van, nem tartom annyira rossz tápnak a Royalt, ha mondjuk 1200 lenne kilónként, akkor sokaknak alternatíva lehetne, főleg szegényebbeknek.

2019. szept. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!