Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha jön egy pár szemben az...

Ha jön egy pár szemben az erdőben, egyik kutya póráz nélkül, a nő visít mert megijedt, a kutya támad, az kinek a hibája lenne?

Figyelt kérdés

Gazda visszahívta, pórázra tette, de csak nehezen tudta, a csaj a pali mögé ugrott, így a kutya megtorpant.


Kutyatulajként hogy lehet egy ilyen szitut kezelni, ha hirtelen szembe jön valaki, aki fél és elkezd sikítani, ha a kutya felé közelít és sikításra meg támad? A pasi mondta a barátnőjének (gondolom az volt), hogy nyugi, de a csaj halálra volt rémülve.



2019. szept. 8. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez így estére bonyolult😂😂😵
2019. szept. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Mindenképpen annak a személynek a hibája akinek a kutyáján nem volt póráz.


Nekem németjuhászom van,nem támad emberre,kutyákra sem,de ha támadják akkor védekezik.volt hogy egy néni a padlócirkálóját póráz nélkül sétáltatta és a kiskutya neki akart menni az enyémnek.csak a szerencsén múlott hogy élve megúszta a kicsi

2019. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Úgy oldottam meg, hogy mindig csak annyira engedtem el a kutyát, hogy időben be tudjak avatkozni, ne forduljon ez elő. Pl kanyar előtt, amit nem látok be, szóltam neki, megvárt.
2019. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%
Mindig az áldozat a hibás.
2019. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Természetesen a gazda hibája. Meg kell tanítani a kutyát, hogy minden körülmények közt visszahívható legyen és a gazdának pedig fel kell (előre) ismernie az ilyen helyzeteket és megfelelően kezelni.


Velem is volt már hasonló, szintén csak nehezen, de vissza tudtam hívni a kutyám. (a borderem teljesen be van pörögve a tollasra és egy kisfiú a hétvégi házas-szőlősoron visítozott egy ütővel hadonászva, a kutyám meg terelni akarta...)

2019. szept. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

A gazda a hibas.

Ha az allat tamad kulonbozo sztimulaciok hatasara, akkor a gazdanak ezzel tisztaban kell lennie, es porazon tartania, hogy megelozze a lehetseges baleseteket.

2019. szept. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
a gazda hibája. Én mindig megfogom a kutyámat ha valaki elhalad mellettünk és mindig én állok az idegenek és a kutyám között. Amint elhaladtak mehet tovább szaglászni. Ennyibe senki nem hal bele és máris nem kell támadástól aggódni
2019. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A nő nyilván rosszul reagálta le de attól még a gazda hibája.
2019. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utosló, valaki fél a kutyaktól, igen ennyire. Ja, igen manapság a masik ember tisztelete nem divat.
2019. szept. 8. 23:17
 10/12 anonim ***** válasza:
37%

Közepes,nagy,óriás testű kutyát MINDEN esetben pórázon vezetünk kerítésen túl tök mindegy mennyite kedves,cuki,megbízható szerinted.

VAGY ha elengeded mások nyugalma érdekében SZÁJKOSÁR használata kell.


Ha máskor nem az ember fog megijedni hanem az állat nagyobb bajba keverheted magadat és a kutyát is.Ijedt kutya ösztönösen oda kaphat,kiszaladhat autó elé,elveszhet...Hiába volt már többszázszor gond nélkül elengedve mindig jöhet valami váratlan ami bajt okoz.(látod,egy ijedős ember).

Vagy épp sarkon petárdázó gyerekek..Nem ők lesznek majd akit szidni kell mert az ijedt ebed elszaladt hanem téged mert nem volt pórázon.


Legyél legközelebb körültekintőbb már csak a kutya miatt is.Egyik gazdi se szereti ha egy rossz pillanat miatt leminősítik az ebét vagy kellemetlen szituba keveredik.Viszont mások meg nem feltétlenül szeretnék hogy a nagy kutyád feléjük menjen póráz és szájkosár nélkül,aki fél a kutyáktól egy ártatlan szaglást se szeretne maga körül.Illik ezt tiszteletben tartani.

Én a tarantullát nem szeretem ezért a tarantullás gazdik nem teszik a kezemre a pókot.Ez pont ugyan ilyen..

2019. szept. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!