Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Akita tapasztalatok?

Gon99 kérdése:

Amerikai Akita tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mindig is tetszett ez a fajta és a baráti társaságomba 2-3 hónapon belül születni fognak kölykök és kapok is nem sok tapasztalatom van a fajtával 23 vagyok eddig német juhászom volt de mindenhol azt olvasom és azzal riogatnak mindenkit h mennyire makacs és senkinek sem ajánlják gazdik véleményét és tanácsait kérném köszönöm a válaszokat.

2019. szept. 8. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Miért nem beszélgetsz az akiták tulajdonosaival, akiktől kapod majd a kutyát?

Netán foglalkozhatsz is az adott kutyával néha, hogy lásd, milyen a természete.

2019. szept. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
66%
Én csak pozitívat tudok mondani.. tényleg makacs, de nevelés kérdése, nagyon kedves természetű kutyafajta - gyerekek mellett van :)
2019. szept. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyedenként eltér a jellemük. Van amelyikkel megszívod, van amelyikkel könnyű dolgod van. De ha már egy ilyen nehéz fajtát választasz legalább ne szaporítótól vennéd... nem véletlenül hallasz annyi rémtörténetet. Tudod mi rosszabb egy akitánál? Egy ideggyenge, agresszív akita. Ilyen esetben sajna nevelheted ahogy akarod, nem fog sosem normálisan viselkedni és közveszélyes lesz. És ez egyáltalán nem ritka eset. Nekem japánom van, egy tünemény, imádjuk, de nem szeretnék több akitát, és a kutyámnak is vannak hiányosságai nevelés terén amiket egyedül nem tudtam megoldani, pedig nem egy kutyám volt előtte.
2019. szept. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Német Juhász után nagyon-nagyon más lesz.

Nagyon következetes, erős akaratú nevelést igényel, és igen nagyon makacs, és nem az a tanulók gyöngye típus. Ne várd el tőle azt a Német Juhászos gazdán való függést, sem feltétlen engedelmességet. Ragaszkodik ugyan a gazdihoz, de másképpen. Nem az az apportos típus. Iszonyatosan oda kell figyelni a szocializációra, más kutyákkal extrémen domináns tud lenni.

Mindez persze nem húzható rá minden Akitára, de általánosságban jellemző. Kicsit más a Japán és az Amerikai Akita is.

Minden kutyánál, de egy Akitánál különösen fontos a stabil idegrendszer. Egy gyenge idegzetű akita veszélyes.

2019. szept. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat nem szaporítótól veszem nem ilyen céllal vásárolták a 2 kutyát csak így alakult h most pároztak de hobbi célra vásárolták őket és az az igazság h a szuka az kb 2 évesen került hozzájuk és nagyon drága volt külföldről nagyon agresszív mindenkivel szembe de viszont a családra nagyon hallgat ami meglepő mert túl sokat nem foglalkoznak vele a kan meg pár hónaposan ő pedig végtelenül szelíd többször simogattamis a szukánál esély sincs ilyesmire ezért érdekel gazdik tapasztalata mert nagyon kölünböző a 2 kutya és úgymond készen vették nem sokat nevelték egyiket sem és nem is törődnek annyit velük mint amennyit én szeretnék.
2019. szept. 9. 12:54
 6/11 A kérdező kommentje:

és kb 3-4 hónapom van felkészülni azért szerettem volna

minél több tanácsot kapni minden javaslatot szívesen fogadok köszönöm előre is-

2019. szept. 9. 12:57
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

tehát a szuka már alapból ideggyenge... hát gratulálok... neked is


szaporítás alatt pont erre gondoltam, semmit nem tudnak a kutyákról csak összerakják őket... ez nem így megy.

2019. szept. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

" a szuka az kb 2 évesen került hozzájuk és (...) nagyon agresszív mindenkivel szembe"

Bottal se piszkálnám meg a kölykeit. Az agresszió egy része szerzett, a hajlam viszont lehet öröklött. Ennyire meg nem utálom magam.


FYI, mindenki aki törzskönyv nélkül hoz le almot szaporító. Minden ilyen rosszat tesz a kutyáknak. Egy részt, mert hiányzik a szülők genetikai szűrése (ha két tünetmentes hordozót összeraksz, abból lehet beteg kölyök!). Másrészt mert sok esetben nem kapják meg azt a törődést, kezdeti szocializációt, ami végigkíséri az életüket és ami nagyban meghatározza, hogy mennyire vagy tudsz-e belőlük magabiztos, kiegyensúlyozott felnőttet nevelni. (Bár ezt csak az látja, akinek van összehasonlítási alapja.)

2019. szept. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mind ketto szulo torzskonyves a szuka kutyasulit is vegzett csak az idegenekkel agressziv es nem fogadja el oket de az akitak ilyenek nem?
2019. szept. 11. 20:19
 10/11 anonim ***** válasza:
nagyon nem..
2019. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!