Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutya mennyi...

Németjuhász kutya mennyi fárasztást igényel? Lakásban van tartva.

Figyelt kérdés
Hozzám került egy 10 hetes németjuhász kölyök, úgy hoztuk el egy idős házaspártól akik nem tudtak vele foglalkozni. Mivel egyedül élek ezért örülök is neki. Munkahelyem jelenleg változó, mindig máshol dolgozom és más körülmények közt. Úgy néz ki, hogy októbertől lesz stabil munkahelyem és oda a kutyámat is magammal tudom vinni egész napra. Egy hatalmas telek, ahol futhat szabadon és tudok vele foglalkozni legalább napi 2-4 órát. Amikor ezt munkám nem engedné, a szüleimnél lenne arra az 1-2 napra kéthetente vagy havonta. Ők kertes házban élnek, hatalmas udvarral. Én viszont egy 2 szobás lakásban lakom. Kissrácként volt németjuhászunk, de őt inkább szüleim nevelték ezért nem vagyok teljesen tisztában a fajta igényeivel. A kérdésem az lenne, hogy a kutyának megfelelőek e ezek a körülmények, vagy inkább adjam tovább egy olyan gazdinak akiknél nem lakásban lenne a kutya. Nem okozna a kutyának zavart, hogy egyszer nálam van több napig, én etetem, én foglalkozom vele, máskor pedig a szüleim?
2019. szept. 9. 00:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem hozzà lehetne szoktatni ... lenyeg az ha foglalkozva van vele legalabb napi ket orat akkor semmi gond csak ugye még kölyök több „farasztast“ is igenyel ha berhazba laksz biztos lesz par dolog amit tonkre fog tenni a hiperaktivitasa miatt de ez minden kutyannal igy van ... azt tanacsolnam hogy vegyel töle majd szag mintat marmint ezt ugy ertem hogy egy kis jatekot vagy takarot amin rajta van a szaga vidd el a szuleidhez es kenjetek at vele a szuleid lakasat ( ez halal komoly) mert akkor mar olyan erzese lesz mintha jart volna Ott es otthonosabban fogja magat ott erezni
2019. szept. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően igen, de arra azért figyelj, hogy nagy udvar, ott játék, foglalkozás nem teljesen elég. Kellenek neki új ingerek, fontos a szocializáció. Emberek, kutyák társaságát ismerje, séták máshol is, stb.
2019. szept. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!