Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják egyesek...

Miért gondolják egyesek butaságnak, hogy a kutyák viselkedése leképezi, ahogy bánnak velük?

Figyelt kérdés
Pl hogy egy kidobott kutyában rossz emlékként rögzül, ahogyan kidobták, és a hasonló mintára később ennek tükrében reagál. Vagy a túlféltés, az engedékenység... stb. De ugyanígy a megfelelő nevelésnek is megvan az eredménye.
2019. szept. 9. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van, aki ezt butaságnak gondolja? Jó nagy hülye lehet...
2019. szept. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olyanoktól hallottam, olvastam, akik régóta kutyának.
2019. szept. 10. 15:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor az én kutyámnak biztosan van valami traumaja a karton dobozokkal ugyanis nagyon fél tőlük.
2019. szept. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne? Akár csak az, hogy valaki egyszer viccesnek, játéknak gondolt valamit, de a kutya megijedt tőle.


Láttam nemrég egy videót, hogy valaki plüss kutyával próbálja a kutyakölyköket szobatisztaságra tanítani, aztán elkezdi verni a plüss kutyát, a kölykök meg megijednek és szétszélednek. Egyesek nevettek rajta, de nem mindenkinek volt vicces ez a módszer. Aztán később majd nem értik a kutyák viselkedését bizonyos helyzetekben, amik akár erre is visszavezethetők.

2019. szept. 10. 22:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Na most ha ők úgy is gondolják,hogy az butaság..akkor mi van? Miért ne lehetne meg másnak a saját véleménye a dolgokról? Miért kéne,hogy ugyan úgy gondolkozzon mindenki ebben a témában mint te? Miért gondolod,hogy a te meglátásod a jó és nem másoké?


Annyi hülyeségen van időtök gondolkozni.. O.o

2019. szept. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én több évtizede figyelem meg az állatokat, más-más fajokat, a természetben is. Nem csak egy aranyos lakáskiegészítő számomra a kedvenc.

Nem baj, ha más nem így látja, ami nekem megfigyelésen alapuló vélemény, csak nem tetszik, ha valaki elkezd kötekedni, úgy, hogy az ő állatainak sem érti a viselkedése miértjét.

2019. szept. 11. 07:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért nem lehet mert kiskora óta velem van és eddig nem is találkozott dobozzal. Ezzel arra akartam ramutatni hogy van ami a tapasztalatokon alapul de olyan is ami egyszerűen a kutya személyisége.
2019. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
"kiskora óta velem van és eddig nem is találkozott dobozzal." - Akkor meg azért viselkedik úgy, mert ismeretlen számára, és ő valószínűleg az alomból nem a bátrabb kíváncsi kölyök volt. Ez is teljesen természetes viselkedés, nincs benne semmi rendkívüli. A körülmények pontos ismeretében minden viselkedés megmagyarázható, mindennek van oka, de még ha nem is ismersz mindent, vannak minták, amikből kikövetkeztethető egyes viselkedések magyarázata, és például a problémás viselkedést ennek megfelelően lehet kikupálni.
2019. szept. 11. 19:01
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy rossz minták rögzülhetnek akkor is, ha túl fiatalon választják el a kicsiket, szaporítók például, de lehet más miatt is, elpusztul a szülő mondjuk. Az ember valamennyire tud segíteni, de a szülők helyett nem tudja megtanítani azokat a mintákat, amik fontosak, madaraknál a kézzel nevelés okozhat ilyen problémákat.
2019. szept. 11. 19:09
 10/11 A kérdező kommentje:

A megfigyeléseim alapján azt gondolom, hogy nincs olyan, hogy egy állat azért viselkedik valahogy, mert "csak". Mellesleg az ismeretlentől való félelem még az emberben is természetes ösztön.


Nincs olyan, hogy egy kidobott kutyán nem hagy nyomot az, hogy kidobták, és az, ahogyan kidobták, autó, bot, lánc, doboz, sötét, kóborlás, túlélés, rugdosás, megdobálás...

Nincs olyan, hogy egy kistestű kutya azért ugatós, mert komplexusos, azért ugatós, mert ráhagyják...

Lehet egy látszólag mindentől ok nélkül parázós kutya idegileg sérült is, emberek között is van, aki sérülten születik. De az is lehet, hogy csak a nevelésbe csúszott hiba, és a gazdi féltette túl. Meg az is lehet, hogy a tenyésztőnél történt valami, ami magyarázat lehet, de talán ő sem tudja, mert nem volt ott, vagy mélyen hallgat róla, nem tartja fontosnak.

2019. szept. 11. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!