Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

A kutya mennyire éri meg az emberi beszédet?   Minap megkapta egy kutya a kezem, de nem harapta meg, a gazdája elnézést kért, mondtam nem történt semmi, de utána úgy lebaszta a kutyát, mint a pengős malacot.   (Szóban)

szept. 10. 20:16  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Ha a szavakat nem is érti, de a hangsúlyt és a testbeszédet teljesen megérti, szóval felfogta hogy rosszat csinált.

Egyébként kb. egy 3 éves gyerek szintjén vannak a kutyák.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont szept. 10. 20:19 Privát üzenet
Valamennyit biztosan megértenek, mert az előző kutyám, ha azt mondtam, hogy "megyünk sétálni", akkor rohant ugrálni az előszobába, "boltba megyünk" szövegre ment a fiókhoz, ahol a szatyrokat tartjuk, ha meg azt mondtam neki, hogy "iskolába megyek" (tanár vagyok), akkor farkát lógatva, szomorúan felmászott a fotelba.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/15Időpont szept. 10. 20:23 Privát üzenet
Nem a szavakat értik, hanem a hangsúlyt, hangerőt, testbeszédet. Én kipróbáltam, hogy kedves szavakat üvöltöztem a kutyámnak, erre behúzta a farkát, és elsompolygott. Utána szidtam, de kedvesen, halkan és mosolyogva, mire farkcsóvaálva boldogan odajött.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/15Időpont szept. 10. 20:24 Privát üzenet

A gyakran használt szavakat ők is megtanulják.De leginkább szavak helyett hanglejtés alapján sejtik,hogy mit akarsz tőlük.A kutya a saját gazdájánál kitapasztalja,hogy melyik hangnem a szidás,melyik a dícséret,melyik a parancs,stb..

Parancshoz kötnek szavakat ezeket persze értik is (vagy füttyöt,valamelyik kutya pl a parancsot csak különböző fütyülés kombinációkra hajtja végre ezt pont a múltkor láttam. :D),de azon túl csak a hanglejtésedet és a testbeszédedet figyelik ebből következtetnek.

Ha pl a 'szidós' hangodon vágsz hozzá kedves szavakat akkor azok mellett is elszégyenli magát mert ő nem a szavakat érti,hanem hallja a hangodon,hogy valami most nem oké.

Fordítva is igaz,ha kedveskedve küldöd el melegebb éghajlatra észre se veszi,mivel nem érti a szót.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/15Időpont szept. 10. 20:24 Privát üzenet
Elsősorban a hangsúlyt értik, de amikor a gyerek beszélni tanul, kezdetben ő sem érti a szavakat. Aztán pár szó, kifejezés parancs bármelyik kutyának megtanítható az okosabbak meg még többet is megértenek.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/15Időpont szept. 10. 21:14 Privát üzenet

Az osszes kutyank megerti minden szavunkat,a mondatokat is es a szavak ragozott formajat is.

Nagyon is erti a kutya,mit mondunk neki. Nap ,mint nap tapasztaljuk.

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/15Időpont szept. 11. 21:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

olyasmit pl. megért, hogy menj be a kutyaházba?

# 7/15Időpont szept. 11. 21:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

(akkor is ha nem mutatunk rá, netán a kert másik végében van takarásban?)

# 8/15Időpont szept. 11. 21:44 Privát üzenet
Nálunk nincs kutyaház, mert nem kertesben élünk, de megtanítottam neki az irányokat, ami sokat segít sétánál. Teljesen jól meg tudja különböztetni a "balra" (lefordulunk balra), a "balra kerül" (kikerülünk valakit vagy valamit, nekünk balra), és a "baloldalra" (a járda baloldalára húzódunk) kifejezéseket (és természetesen a másik irányra is érvényes), nem keveri.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/15Időpont szept. 12. 07:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor nem csak egy 3 éves gyereknél okosabb, hanem nálam is:)))

# 10/15Időpont szept. 12. 11:00 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehetséges, hogy a kutyák pár száz vagy inkább pár ezer év múlva képesek lesznek emberi nyelven megszólalni?
Kutyáknak emberi szájvíz?
Milyen baj lenne abból, ha a házikedvenvek ( kutya, macska), nem kapnának, csak emberi kosztot? Tehát, nem ennék az ilyen tipikus, kutya-macska, száraz vagy nedves tápot....
A 4 hónapos Pomerániai törpe spiccem nem eszi meg a kedven kutya ételét egyszer adtunk neki csak simma puliszkát és azóta nem eszik meg mást! Milyen emberi ételt szabad neki adni?
Hogy lehet megértetni valakivel, hogy emberi kaját ne dobáljon már a kutyának? Kenyértől kezdve, minden fűszeres vacak. Én meg hiába veszem a prémium tápot, mérem, stb ha...
A kutyák miért eszik meg a saját hányásukat? Vagy esetleg az emberek vizeletét miért isszák meg?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!