Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya mennyire éri meg az...

A kutya mennyire éri meg az emberi beszédet?   Minap megkapta egy kutya a kezem, de nem harapta meg, a gazdája elnézést kért, mondtam nem történt semmi, de utána úgy lebaszta a kutyát, mint a pengős malacot.   (Szóban)

Figyelt kérdés
2019. szept. 10. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha a szavakat nem is érti, de a hangsúlyt és a testbeszédet teljesen megérti, szóval felfogta hogy rosszat csinált.

Egyébként kb. egy 3 éves gyerek szintjén vannak a kutyák.

2019. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Valamennyit biztosan megértenek, mert az előző kutyám, ha azt mondtam, hogy "megyünk sétálni", akkor rohant ugrálni az előszobába, "boltba megyünk" szövegre ment a fiókhoz, ahol a szatyrokat tartjuk, ha meg azt mondtam neki, hogy "iskolába megyek" (tanár vagyok), akkor farkát lógatva, szomorúan felmászott a fotelba.
2019. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem a szavakat értik, hanem a hangsúlyt, hangerőt, testbeszédet. Én kipróbáltam, hogy kedves szavakat üvöltöztem a kutyámnak, erre behúzta a farkát, és elsompolygott. Utána szidtam, de kedvesen, halkan és mosolyogva, mire farkcsóvaálva boldogan odajött.
2019. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

A gyakran használt szavakat ők is megtanulják.De leginkább szavak helyett hanglejtés alapján sejtik,hogy mit akarsz tőlük.A kutya a saját gazdájánál kitapasztalja,hogy melyik hangnem a szidás,melyik a dícséret,melyik a parancs,stb..

Parancshoz kötnek szavakat ezeket persze értik is (vagy füttyöt,valamelyik kutya pl a parancsot csak különböző fütyülés kombinációkra hajtja végre ezt pont a múltkor láttam. :D),de azon túl csak a hanglejtésedet és a testbeszédedet figyelik ebből következtetnek.


Ha pl a 'szidós' hangodon vágsz hozzá kedves szavakat akkor azok mellett is elszégyenli magát mert ő nem a szavakat érti,hanem hallja a hangodon,hogy valami most nem oké.

Fordítva is igaz,ha kedveskedve küldöd el melegebb éghajlatra észre se veszi,mivel nem érti a szót.

2019. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Elsősorban a hangsúlyt értik, de amikor a gyerek beszélni tanul, kezdetben ő sem érti a szavakat. Aztán pár szó, kifejezés parancs bármelyik kutyának megtanítható az okosabbak meg még többet is megértenek.
2019. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az osszes kutyank megerti minden szavunkat,a mondatokat is es a szavak ragozott formajat is.

Nagyon is erti a kutya,mit mondunk neki. Nap ,mint nap tapasztaljuk.

2019. szept. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
olyasmit pl. megért, hogy menj be a kutyaházba?
2019. szept. 11. 21:44
 8/16 A kérdező kommentje:
(akkor is ha nem mutatunk rá, netán a kert másik végében van takarásban?)
2019. szept. 11. 21:44
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs kutyaház, mert nem kertesben élünk, de megtanítottam neki az irányokat, ami sokat segít sétánál. Teljesen jól meg tudja különböztetni a "balra" (lefordulunk balra), a "balra kerül" (kikerülünk valakit vagy valamit, nekünk balra), és a "baloldalra" (a járda baloldalára húzódunk) kifejezéseket (és természetesen a másik irányra is érvényes), nem keveri.
2019. szept. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak egy 3 éves gyereknél okosabb, hanem nálam is:)))
2019. szept. 12. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!