Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik hosszú szőrű kis testű...

Melyik hosszú szőrű kis testű kutyát vennétek magatokhoz és milyen indokkal azt, ha kifejezetten kiállítási célra vennétek?

Figyelt kérdés

Van már egy 'hobbi' kutyusom akit csak pajtinak,társnak vettem magamhoz.Ő is egy hosszú szőrű egyed így nem lenne újdonság ez a naponta ápolósdi és szeretem is egyébként csinálni.Fodrászhoz se járunk már évek óta amikor kicsi volt megvettem az összes létező eszközt ami kell az ápoláshoz.Vannak nagyon erős nyíró gépeim (kicsi,közepes,nagy és azokhoz rendes fém fejek),úgy 15 féle fésű,különféle külföldről rendelt samponok,állíthatós asztalka,különféle szőr ápoló és fésülés könnyítő szerek (ezek is külföldről vannak,mert itthon nem nagyon találtam),rengeteg csatt a bóbitákra,és még rengeteg dolog..

Szóval kb állatkereskedést nyitatnék,de eddig csak a saját kutyámat és a szomszéd nénijét ápolgatom mivel ő nem ér rá. :D


Úgy döntöttem,hogy felkeresnék egy tenyésztőt aki kizárólag kiállításra alkalmas kutyát tudna nekem eladni és magam szeretném a kutyámat is felkészíteni a versenyekre.

Éppen ezért egy kisebb testű (mini-kicsi-közepes) kutyát szeretnék aki a si-cu kutyához hasonlóan lehet hosszú szőrű,elegáns,feltűnő.

Az ár,a pénz nem számít csak olyan legyen amilyen illik hozzám.


Eddig a neten a máltai selymeket és a yorkshire terriereket ajánlgatták nekem mint kiállításon helyt álló,fodrászolható,hosszú szőrű kutyák.Mind a kettő tetszik,de yorkshire terrierből semmiképp nem szeretném ezeket a felkapott 'extra mini,toy' méretűeket,hanem a standard,rendes példányt.


Van ezekkel valakinek személyes tapasztalata? Ismertek jó magyar vagy külföldi tenyésztőt? Esetleg ismertek ezekhez hasonló fajtákat és azokkal lenne bármi tapasztalatotok amit meg tudtok osztani ezzel kapcsolatban?


Előre is köszönöm!



2019. szept. 10. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Yorkiból nem létezik, extra mini toy, kicsit nézz jobban utána a fajtának.


Yorkinak a standard szerinti 1,5-3 kg van írva.



Ha kistestű akkor Havanese.


Havanese jellegű kutyám van, imádom, bár mivel mi sokat vagyunk nyáron víz közelben, én tavasztól augusztusig nyírom a szőrét. Augusztusban nyírtam meg. Nálunk praktikusabb a rövid szőr.


Most nővesztés van viszont :D


Ajánlom a fajtát.


Hasonló még a Tibeti terrier,bár ők nagyobbak :)

Máltai is jó választás lehet vagy a Bolognese.


Mondanám a Bichon Frise-t-de hozzájuk szak kozmetikus kell legalábbis olyan aki nyírt már kiállításra Frise-t, kerek fej,a test,lábak kialakítása azért szaktudást igényel.

Ezt egyedül te nem fogod tudni meg csinálni.

2019. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ezek a kiállítási videók.

Nézz végig párat és ott felsorolnak jópár olyan kutyust amilyet te szeretnél. Szerintem ez a legegyszerűbb.

Válassz ki egy-két fajtát. Előtte nézz utána és majd ezután tegyél ki szerintem egy kérdést hogy melyik kennelt ajánlják ezekhez a fajtákhoz.

2019. szept. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan havaneset vennék. Szerintem a show kutyák gyönyörűek ebből a fajtából. Viszont itthonról nem igazán lehet ilyen minőségű kutyát venni, talán a Domoszlói Vadász kennel olyan, ahonnan nagyon szép kutyát lehet venni.
2019. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hosszúszőrű tacskó.
2019. szept. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiállításra szeretnék társasági kutyát shih tzut, lhasa apsot vagy pekingi palotakutyát vennék, mert máltaiból, yorkiból és a bichonokból elég sok van, egy kezdő számára kb lehetetlen első kutyával eredményeket elérni(mert nem ad olyan kutyát a tenyésztő vagy a "csókosok" fognak továbbjutni stb.).
2019. szept. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Papillon, Kínai meztelen púderpamacs, japán chin. Főleg a púder nagyon látványos teljes szőrben.
2019. nov. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!