Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil a kutyám a járdára?

Miért pisil a kutyám a járdára?

Figyelt kérdés
Az udvar füves-földes, csak az elő-udvarban van beton, ahová a kutya nappal nem mehet, csak estére. De amikor ide van engedve, néha azt látom (utólag), hogy rápisilt a járdára. Más állat nem jár erre, és amúgy is ivartalanított lány kutyus. Miért csinálja ezt? Vagy csak nem tudja, hová kell? Az udvar többi részén nem látom, mikor hova pisil, mert ugye bem beton van.
2019. szept. 10. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is azt csinálja. Meg a kapu elé pottyant, ha nem figyelsz beleléphetsz.. Nagyon rossz szokás. Van, hogy a teraszajtóra, az meg kifejezetten irritáló, ha párolog. Az enyém fiú, és erre a problémára még sajnos nem találtam megoldást.
2019. szept. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért pisil oda, mert ahhoz van kedve.
2019. szept. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Az én szuka kutyám akkor pisil a betonra ha hideg van és nedves a fű.
2019. szept. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is esőben pisil pl a terasz kövére,mert nedves a fű.
2019. szept. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyírva van a fű, és nagyobb testű kutya, szóval nem ér bele a pérája a fűbe
2019. szept. 11. 09:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet csak nem tanulta meg, hogy hova kell, és hova nem? Hogy tudnám leszoktatni?
2019. szept. 11. 10:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azzal próbálkozom,hogy pórázon viszem és csak ott engedem lazábbra ahol lehet neki. Kaki alakul, de a pisit nem szokta egy helyre. Az enyémnek sem ér le a fűbe,a lába zavarja ha hideg és vizes lesz.
2019. szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az okot nem tudom, de amikor a kutyánk kölyökként hozzánk került, az elején ő is a járdára pisilt. Ilyenkor befújtam a pisit egy kevés domestosos vízzel (csak a szaga miatt) és idővel átszokott a fűre. De lehet, hogy magától is átszokott volna oda.
2019. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
Nekem kan kutyám van, és ha sétálni viszem, rendszeresen jelöl. Otthon, a kertben soha. Általában séta közben ürít, sokat járunk erdőbe, és mindig a fák, bokrok mellé, nem az útra. Régen, ha a járdához túl közel kezdett "helyezkedni, elhúztam. Így megszokta, hogy járdára soha. Nem is próbálkozik. Erdőben ezért fel sem szedem, a városban természetesen igen. A kertben otthon pedig mindig hátul, ugyanoda. De azt is minden reggel felszedem (általában hajnal körül ürít, a második csomag meg séta közben van. Szerintem, ha jó helyre megy, dicsérd meg, ha a járdára kezdené, és észreveszed, húzd el. Hamar megtanulja.
2019. szept. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!