Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Kutya ürüléktől elkapható betegségek?

Sok helyen olvastam,hogy főleg a száraz porladó kakitól, ha vannak benne férgek/peték akkor komoly betegségek is elkaphatóak. Na most ez akkor is így van ha belsőleg és külsőleg is parazitamentesítve van? Elvileg nem kellene.

szept. 11. 09:47  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Sterillé persze,hogy nem teszi semmi,mint ahogyan az emberét sem. De ha rendesen féregtelenítenék az ebeket akkor ezek a paraziták nem tudnának ártani.Elvileg.

Mindenesetre durva :(

# 1/10Időpont szept. 11. 09:59 Privát üzenet
Ha féregtelenítve van a kutya akkor nincs a bélsárban féregpete.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont szept. 11. 10:07 Privát üzenet
Ha féregtelenítve van nincs semmilyen féreg és pete a székletében.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont szept. 11. 10:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Erre gondoltam én is, féregtelenítem a kutyám rendszeresen,de ha kimegyünk a kertből utcára, ott sajnos minden van kutya-macska kaka is. Na most volt,hogy megette mielőtt észbe kaptam. Attól tartok ilyen esetben nem biztos,hogy véd a tabletta. Vagy mégis?

# 4/10Időpont szept. 11. 10:15 Privát üzenet

Nem csak férgek vannak, amik a kutya ürülékével terjednek és veszélyesek az emberre.

Olvass utána a zoonózisoknak.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont szept. 11. 10:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

:( szomorú

Amit lehet megteszek sajnálom amiért sokan nem figyelnek oda. Bár ahogy láttam,akár szúnyogtól vagy hústól is lehet.

# 6/10Időpont szept. 11. 10:21 Privát üzenet

A féregtelenítő elpusztítja a férgeket és petéket, főleg ha rendszeresen adsz neki.

Ha felszed valamit és véletlenül férges lesz a következő tabletta kiírtja belőle, ez erre van.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont szept. 11. 10:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. 4 hetente kap a dokitól féreghajtót,szóval bízok benne nem lesz gond :)

# 8/10Időpont szept. 11. 10:31 Privát üzenet

Havonta??

Az elég gyakori, elég 3 havonta + rá 2 hétre.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont szept. 11. 11:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én is furcsállottam,hogy havonta kapja,de ez olyan ami a szúnyogok által terjesztett szívférgesség ellen is véd,és havonta kell. Szúnyogszezon után 3 havonta kapja majd.A doki szerint novembertől mehet a másik.

# 10/10Időpont szept. 11. 11:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Orális úton elkapható betegségek, ha mindkét fél szűz, és egyik sem fertőzött?
Ordas nemetjuhaszt is fenyegetik a fajta betegsegek? Amik a rajzos egyedekre jellemzok?
Szaporítotól miért nem ajánlott fajtatiszta kutyust vásárolni?
Kullancsok és bolhák ellen van injekció? Vagy a betegségek ellen amiket terjeszt védőoltás? (babézia, lyme kór)
Kutya macska között terjedő betegségek?
Elkapható-e így a veszettség?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!