Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ürüléktől elkapható...

Kutya ürüléktől elkapható betegségek?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam,hogy főleg a száraz porladó kakitól, ha vannak benne férgek/peték akkor komoly betegségek is elkaphatóak. Na most ez akkor is így van ha belsőleg és külsőleg is parazitamentesítve van? Elvileg nem kellene.
2019. szept. 11. 09:47
 1/10 A kérdező kommentje:

Sterillé persze,hogy nem teszi semmi,mint ahogyan az emberét sem. De ha rendesen féregtelenítenék az ebeket akkor ezek a paraziták nem tudnának ártani.Elvileg.

Mindenesetre durva :(

2019. szept. 11. 09:59
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha féregtelenítve van a kutya akkor nincs a bélsárban féregpete.
2019. szept. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha féregtelenítve van nincs semmilyen féreg és pete a székletében.
2019. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, féregtelenítem a kutyám rendszeresen,de ha kimegyünk a kertből utcára, ott sajnos minden van kutya-macska kaka is. Na most volt,hogy megette mielőtt észbe kaptam. Attól tartok ilyen esetben nem biztos,hogy véd a tabletta. Vagy mégis?
2019. szept. 11. 10:15
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem csak férgek vannak, amik a kutya ürülékével terjednek és veszélyesek az emberre.


Olvass utána a zoonózisoknak.

2019. szept. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:( szomorú

Amit lehet megteszek sajnálom amiért sokan nem figyelnek oda. Bár ahogy láttam,akár szúnyogtól vagy hústól is lehet.

2019. szept. 11. 10:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A féregtelenítő elpusztítja a férgeket és petéket, főleg ha rendszeresen adsz neki.

Ha felszed valamit és véletlenül férges lesz a következő tabletta kiírtja belőle, ez erre van.

2019. szept. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. 4 hetente kap a dokitól féreghajtót,szóval bízok benne nem lesz gond :)
2019. szept. 11. 10:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Havonta??

Az elég gyakori, elég 3 havonta + rá 2 hétre.

2019. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is furcsállottam,hogy havonta kapja,de ez olyan ami a szúnyogok által terjesztett szívférgesség ellen is véd,és havonta kell. Szúnyogszezon után 3 havonta kapja majd.A doki szerint novembertől mehet a másik.
2019. szept. 11. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!