Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy a moszkvai...

Mit tegyek hogy a moszkvai őrkutyám ne öljön meg több állatot?

Figyelt kérdés
Van egy moszim és okos jól tanul 1éves és elkezdett öldökölni állatokat akik betévednek. A baromfi udvar ajtaját is széptépte már. Tegnap egy macskát ölt meg.Ma már reggel egy elszabadult nyuszit akkart megölni de szerencsére megakadályoztuk. Mit lehetne tenni?

2019. szept. 13. 07:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy emberekkel nem ilyen
2019. szept. 13. 07:10
 2/8 anonim válasza:
12%
Kösd meg!!!
2019. szept. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg mindent szét rág azt is elfelejtettem
2019. szept. 13. 07:24
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Neveld meg!
2019. szept. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Mozgasd sokat!

A kutyáknak szükségük van fizikai, és szellemi lefárasztásra is. Nem elég, ha van egy nagy kert, el kell vinni minden nap sétálni.

Azért rombol, mert túlteng benne az energia, unatkozik. Vidd el sokat sétálni, taníts neki trükköt, rejts el dolgokat, amit meg kell keresnie, stb.

Továbbá nagyon fontos a kemény tiltás. Ha rosszat csinált, szídd le, legyél rá mérges.

Sok sikert!

2019. szept. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Sok mozgás, fárasztás (agyilag is). Plusz ha nem tudsz vele megbírkózni, akkor kutyasuli.
2019. szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Az én kutyám is öl, pedig le van fárasztva alaposan és amúgy nem rombol pedig még kölyök, de nem szokott rombolni. Viszont ha betéved ide valami szomszéd baromfi annak annyi, megeszi.

Hát ez van.. Erről nem is tudom hogy lehetne leszoktatni mert mindig csak a maradványokat találom, nem látom mikor csinálja.

Igaz ő nem moszkvai, hanem kau

2019. szept. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Nekem is volt ilyen kutyám. Több is. Azt csináltam, hogy bevittem a baromfi udvarba, leültettem, mellé térdeltem, ha ugatott rászóltam (egyébként nevelt kutya), és ha lenyugodtott, akkor simogattam, ha morgott/ugatott/támadni akarta a barlmfit, akkor leszidtam. Pár éves korára már benőtt a feje lágya is, nyugodtabb, megfontoltabb lett, akkor már nyugodtan be lehetett engedni az állatok közé, mert nem akarta elkapni őket. De a macskát meg rókát ugyanúgy elkapták. De azt nem is sajnom (főleg a macskát). Nagyon sok van belőle, idegenhonos, levadászik mindent amit tud, dúvadnak minősül... Aki szereti a macskáját, és hiányozna neki, az nem engedné ki, vagy telken belül tartaná. Ennyi
2019. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!